Намалиха тумор в главата по неоперативен път

  • 1 890
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 116
Момичета, извинете че пускам нова тема, но има доста теми за деца с тумори в главата и ми е трудно да ги открия всичките. Според мен новината е страхотна и дава нови възможностти за лечение:

Намалиха тумор в главата по неоперативен път

Екип от "Токуда Болница София" извърши уникална за България операция, чрез която беше намален размерът на тумор в главата при 50-годишен пациент от Варна.

Двама от водещите лекари в болницата - завеждащите на инвазивната кардиология и на неврохирургията д-р Иво Петров и д-р Славомир Кондов по неоперативен път (достъп през бедрената артерия) прекъснаха кръвоснабдяването на голям черепно-лицев тумор със специални мини-устройства, съдържащи и цитостатик (медикамент, унищожажащ ракови клетки).

Пациент е приет в болницата след претърпяни две открити хирургически интервенции.
Интервенцията, извършена в "Токуда" позволи да се избегне необходимостта от нова тежка отворена хирургическа намеса.

Методът е авангарден, дори и в световен мащаб и се провежда често при неоперабилни (неподлежащи на оперативна намеса) и трудно достъпни от хирургическа гледна точка тумори.

В момента пациентът е в много добро състояние. Очаква се да бъде изписан до 48 часа.


Цитат (www.news.bg: http://news.ibox.bg/news/id_1828303143)

Уникалното за мен е че манипулацията е направена в България.

Ако модераторите решат че темата не е на място, моля преместете я където трябва  Hug

# 1
  • Мнения: 353
ritka  благодаря ти,това наистина е уникално за България,ще  видим дали  на нас могат да ни помогнат.  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 116
Ивче, следя темата ви и се моля за Марти да оздравее  Praynig Praynig Praynig

Чакам да решите какво ще правите и като определите сумата която трябва,  ще помогнем  Heart Eyes

С теб сме миличка   bouquet и да нацелуваш слънчицата  Heart Eyes

Сори за офф  Hug

# 3
  • Мнения: 766
Ритка, благодаря много за инфо-то   bouquet

Майка ми беше определена точно като такъв случай.
Надявам се да я убедя да си направи консултация и да видим дали няма да могат да помогнат.

Иве Hug и стискам палци за Марти

# 4
  • Мнения: 43
ritka, аз също прочетох тази новина и затова направихме консултация с Д-р Славомир Кондов, който я е извършил, но за съжаление за момента не може да се приложи и при нас. Не са измислили още толкова фин уред за да достигнат толкова на дълбоко в мозъка, какъвто е случая с дъщеря ми. Но иначе съм очарована от този неврохирург. Взе много присърце случая, ще видим какво ще излезе.

Общи условия

Активация на акаунт