Отговори
Здравейте,

Реших да разнообразя малко форума ни с нова и може би по оптимистична тема.
Казвам се Дени и имам син на 5г. Вчера имаше родителска среща в детската градина и в разговор с майките възникна въпроса следващата учебна година, къде ще запишем децата ни. В детската или в предучилищна в нормално училище. Този въпрос ме кара да се замисля, тъй като аз работя, родителите помагат много, но не искам да ги ангажирам сериозно, което буквално си означава, че аз не мога да го пусна в предучилищна в училище защото те са полудневни и в останалото време не мисля, че е толкова голям, че да го оставя да пътува с транспорта или самичък в къщи.
Има ли между Вас родители минали вече по този път и как сте се справили в тази ситация.
Тази година се опитах да го запиша на алианс по английски и на плуване, но без никакъв успех. Работя до 18часа, всички занимания, които се предлагат за малките деца са от 16-17ч, което за мен е невъзможно.
С една дума както се казва "Големи деца, големи проблеми".

# 1
  • София
  • Мнения: 17 278
Ами ако го запишеш сега, ще го имаш проблема сега; ако не - ще ти изникне догодина с пълна сила.
Аз лично не го дадох на предучилищна точно по тази причина.
Сега в първи клас буквално съм се ошашавила от мислене и варианти, баби и бавачки, някакъв ужас е.
Я си почини една година, нищо няма да загубите  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 1 809
В нашата градина последната 4-та група беше като продучилищна.Оставих го,защото беше по цял ден и нямах грижите свързани с това,кой ще го взема и гледа .Не съжалявам,че го оствих там защото си имаха всички занимания както в нормалните училища,а в същото време бях спокойна че е нахранен,че се е наиграл с децата,с една дума по цял ден имаше кой да се грижи за него.

# 3
Birdy виждам ,че си от София като нас. Можеш ли да споделиш опита със записването в училище. Само подочувам, че става с много проблеми, чакане, връзки. Кога според теб трябва да започна проучването на училищата и как става това? Трябва да ходя в училището за повече информация или има и други начини?

# 4
  • София
  • Мнения: 17 278
Във всички училища е различно. При нас (в Люлин) избрах най-близкото до нас по географски принцип, а то пък се оказа най-търсеното (езиково) и там за записването се чакаше яко, от 4 сутринта, виж ми темата по въпроса, ако искаш:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=179027.msg3602717#msg3602717В същото време за съседното училище ходиха по градините да агитират родителите за записване, понеже нямаше желаещи.
А за съжаление за това, което ме очакваше като майка на първокласник изобщо е бях подготвена, за да не се повтарям, ето:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=224876.msg5008310#msg5008310Щом имаш родители, които помагат, е чудесно, но от моя опит гледането на първолак си е целодневен почти ангажимент – или се плаща на жени за гледане.

# 5
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Аз също оставих моят син в предучилищната група в градината.Не съжелявам ,мисля,че засега подготовката в градината е по-добро отколкото в училище и не на последно  място ,е заетостта им по цял ден.Докато в училищата са по полвин ден.

# 6
  • Мнения: 9 990
Включвам се, защото ми предстои, макар не догодина, но все пак.Моята е почти на 5 голямата и ще имам страхотен проблем с това.Затова реших, че ще я държа до последно в градината, защото и малката от догодина е при нея на ясла-поне ще са за малко на едно място, а не разхвърляни из града да ги събирам.Та-голямата ще тръгне на училище почти на 8 на практика, но ще я запиша на занималня, малката през това време ще бичи на градина вече.Жената, която сега ми я гледа, дано да иска да ми ги поема и по това време-да води и прибира ако се налага.Инак съм загубена, знам си.
С училищата е зле-като с градините-за хубавите.Опашки.Но, аз си мисля, че за първите 4 години в училище е важна много класната...така че-това тепърва ще го обмислям-кое точно училище да избера-по местоживеене ли, по месторабота ли.Преди голямата ми беше по месторабота на градина и пътуваше детето по 2 часа.Сега успях да я преместя по местоживеене, но сърцето ми в петите е винаги-дали ще смогна да я прибера.Оправията за сега ми на яист късмет.

Общи условия

Активация на акаунт