болно гърло

  • 1 050
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 181
Днес водих бебчо на лекар, защото от няколко дена насам започна много да плаче, ама направо пищи, няма апетит, кашля. Педито каза, че му е червено гърлото и му изписа оспексин сиропче. Посъветвайте ме какво да правя - не е ли много малък за антибиотици?Thinking От друга страна ме е страх да не се влоши. Какво да правя?

# 1
  • Мнения: 7 837
Сама си си отговорила. По-добре следвай предписанията на педиатъра си и говори с него, дали може да изпише някакъв друг сироп. Самуил също беше с кашлица и му изписаха Проспан

# 2
  • sofia
  • Мнения: 769
За толкова малко бебе само хомеопатия.

# 3
  • Мнения: 2 006
И ние сме със същите симптоми-доктора прецени,4е за сега не сме за антибиотик,защото е вирус,но незнам как е при вас.
Бързо се оправяйте .

# 4
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: denitsa
Днес водих бебчо на лекар, защото от няколко дена насам започна много да плаче, ама направо пищи, няма апетит, кашля. Педито каза, че му е червено гърлото и му изписа оспексин сиропче. Посъветвайте ме какво да правя - не е ли много малък за антибиотици?Thinking От друга страна ме е страх да не се влоши. Какво да правя?


Според мен няма такова нещо "малко за антобиотици". Лекар щом е преценил, значи трябва. Поне моята лекарка като прецени аз й имам пълно доверие. Оспексина съм го пила и като бременна в 15 г.с., може да се дава и на новородени.

Сега ще ти кажа как протичат при нас ангините - детето не иска да яде, боли го зверски гърлото, има температура! Винаги са ни изписвали антибиотик при ангина. Ако лекарката ти е преслушала детето и е преценила, че трябва да изпише антибиотик значи е необходимо. Аз лично мисля, че е небходимо да има доверие пациент-лекар! Ако го няма по-добре да смениш лекаря с такъв, на който имаш доверие. Все пак преглеждайки детето той със сигурност вижда повече от теб и нещата едва ли се заключават само в "зачервено гърло"...

# 5
  • Мнения: 1 181
имам доверие на лекарката, защото тя е била и моя детска лекарка. Но бебчо няма температура, нито хрипове. Но аз вече започнах да му го давам. Сега друго се чудя - тя му изписа и витамин С по 1 ампула във водичката. Но аз знам че вит.С се окислява ако не се консумира веднага, а той си пие водата за цял ден. Трябва ли да му давам по малко вит. няколко пъти на ден или както ми е казала? Вие как сте давали?

# 6
  • Мнения: 7 837
Цитат на: denitsa
Сега друго се чудя - тя му изписа и витамин С по 1 ампула във водичката. Но аз знам че вит.С се окислява ако не се консумира веднага, а той си пие водата за цял ден. Трябва ли да му давам по малко вит. няколко пъти на ден или както ми е казала? Вие как сте давали?

На нас също ни бяха изписали по 1 ампула дневно. Тъй като Самуил не пие вода, давах ампулката наведжъж с лъжичка.

# 7
  • Мнения: 3 211
Вит.С давай половин ампула в лъжичка, а другото го изпиваш ти, вечерта по същия начин. Ако го кърмиш, ти също яж плодове богати на вит.С-киви, портокали

Общи условия

Активация на акаунт