Данъчни облекчения за деца за 2007 г.

  • 596
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 181
Момичета, тук можете да прочетете необходимата информация за това как да ползвате данъчните облекчения за деца за 2007г, ако сте работили само на трудов догСрокът за подаване на декларация е до края на годината.

http://insurance.bg/news/?cat=news&cat_id=1&sn_id=55767

# 1
  • Мнения: 953
Благодаря   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 14 512
Към мамите, които са наясно-за месеците в които е работено, ще има бележка от работодателя и ще се впишат в декларацията. А следващите месеци-когато са плащани болнични и майчинство от НОИ-как ще се нанесат в декларацията, като няма документ за тях?

# 3
  • Мнения: 208
Тези данъчни облекчения не се ли отнасят само за работещите мами? Или се отнася и за тези които са в отпуск по майчинство.

# 4
  • Мнения: 4 181
Към мамите, които са наясно-за месеците в които е работено, ще има бележка от работодателя и ще се впишат в декларацията. А следващите месеци-когато са плащани болнични и майчинство от НОИ-как ще се нанесат в декларацията, като няма документ за тях?
аз честно казано не съм наясно. Миналата година , когато бях в майчинство мъжа ми си подаде документите Peace

# 5
  • Мнения: 11
Мамчета,
първо обърнете внимание на съдържанието на декларацията-отнася се само за работещите по трудово правоотношение и не  е необходима информация за какъвто и да е доход. Другото, което е важно - когато сте били в отпуск за бременност и раждане и сте взимали болнични от НОИ, то тогава нямате никакъв данък общ доход, защото върху болничните не се начислява такъв. Нямате удържан данък и когато сте в отпуск за гледане на дете до 2 години. Следователно просто няма какво да ви връщат, защото нищо не са ви взели. Ако през по-голямата част от годината сте били в отпуск за бременност и раждане или в отпуск за гледане на дете до 2 години, по- разумно и по-изгодно е съпругът ви да подаде декларацията при неговия работодател. Разбира се ако съпругът ви работи на трудов договор и годишното му брутно начисление за годината е по-голямо от вашето годишно брутно начисление/тук не влизат болничните ви/.  Всичко е въпрос на преценка от ваша страна.

Общи условия

Активация на акаунт