вълча уста със заешка устна

  • 12 201
  • 10
  •   1
Отговори
моля да ме информирате, предстои ми операция на детето, роди се с вълча уста и заешка устна,  много съм притесненал кажете към кого да се обърна. препоръчаха ми д-р Анастасов в Пловдив. чакам отзиви  Praynig Praynig

# 1
  • Мнения: 159
Здравей, Deniza_t,
Имам две приятелки, чиито деца бяха оперирани в Пловдив. И двете опирации бяха направени от д-р Анастасов. Децата сега вече са добре. Маките са много доволни. Проучи още мнения, а най-добре е да се срещнеш с лекарите, които си "набелязала" - сигурна съм, ще сама ще успееш да вземеш решение на кого да се довериш! Желая ви успех!

# 2
moje6 li da mi kaje6, kolko skoro sled rajdaneto sa napraveni operaciite. 6te ima li i drugi/ tolkova mnogo me e strah.ina4e sum namerila adres i telefon na vuprsniq lekar, trqbva mal4o da zapo4ne da naddava  i da otidem na konsultaciq pri d-r Anastasov.stiskaite mi palci

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Здравей Деница,
И моят син е опериран при  доц. Анастасов.
Много неща за проблема можеш да намериш в този форум
http://www.ala-bg.org/forum/
и на сайта: http://www.ala-bg.org/
Има информация и лични истории.
С детето как сте сега, храни ли се добре?
Пиши за всичко, което те тревожи
За операциите не се страхувай, всичко ще бъде наред.

# 4
ami pri nego 4epnatinata e ednostranno, i moje da se hrani s 6i6e na zdravata strana. lo6o6o e. 4e e spadnal mn na kg, za 3 dni polivin 500 grama, a si qde dajbata ot po 15-20 grama i sega e na sisitemi.trqbvada go stabilizirat, da si ka4i kilogramite i togava da idem do Anastasov. zapla6tahte li ne6to za operciqta ili e klini4na puteka?sega 6t posetq i onzi forum, za koito si mi pisala.blagodarq ti mnogo

# 5
  • Мнения: 2 327
Здравей,  моето дете беше с вълча уста. Операцията на небцето му я направиха в Пловдив когато мина 9 месеца. Важното за операцията е детето да е стабилно, да наддава и да може да се храни с лъжица, защото след нея не може да ползва биберон. Но имате много време да се научите Simple Smile Заешката устна обаче май се оперира след раждането в сравнително кратък срок, защото не е толкова тежка операцията.

Защо е паднал толкова на килограми? Моят син се роди мъничък и ни изписаха от болницата 2.500. Първия месец почти не наддаде, но след това се научи да се храни и започна да наддава нормално.

 

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
15-20 мл е дажба за бебе на 2-3 дни
При бебета с цепнатина сукането и гълтането искат повече усилия.
Колко е голямо бебето като дни и килограми, а колко се роди?
С какво го храниш? Даваш ли вода?
Ако му изцеждаш кърма, е добре, но ако сте на сухо мляко, купи Аптамил или Милумил, или някое за недоносени, ама те май по-трудно се намират.
За да го улесняваш в сукането, леко постисквай биберона, за да пуска повече.
Видя ли в другия сайт бибероните за деца с цепка на устната?
Такъв може да се купи от nnnnina, тя пише тук в темата Консултация с логопед.

# 7
dnes e ka4il malko, az se cedq i mu davam s biberon. sega 6te potursq site ot kude moga d kupq biberon s dupka otstrani, nali takuv trqbva? toi dnes stava na 4 dni, rodi se 3600 aspadna v4era do 3100, tolkova mnogo se pritesnih.opitvam se, da buda sposkoina , za da moje i toi da e spokoen, da ne mu predavam pritesneniqta si.ako znae6 nqkakuv site za takiva biberoni - molq izprati mi go.stiskaite palci da naddava dobre

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Oт тук биберон
http://consult.speednetbg.net/fs/NUK_MedicPro/-medicpro-products.htm
Той е без дупка, пробива се отстрани според цепката.
Биберонът се постисква като го храниш, за да пуска повече. Ама внимателно.
Нали държиш бебето изправено?
Като за 4 дни бива 15-20 мл, но го храни по-честичко. Събуди ли се - давай ядене.
Забрави за режим и подобни. Важно е да яде.

# 9
  • Мнения: 2 327
Нормално е бебето да спадне на килограми първите дни. Не го гледай от ден на ден колко е наддало, разликите ще са малки. По скоро се опитай да засичаш по колко изяжда и ако се храни нормално бъди спокойна.
Постепенно трябва да увеличите дажбата. И наистина му помагай докато суче от биберона, за да му е по-лесно.
АКо нещо те притеснява, споделяй, минали сме по същия път, а някои и по по-трънлив за съжаление.

# 10
mili mami, blagodarq vi mnogo za podkrepata. tuk iskam da priznaq, makar i s malko zakusnenie, 4e stava vurps za deteto na bratov4edka mi, tq e o6te v bolnicta, a az sum neinata vruzka sus sveta i s mami minali po tozi put. vseki put, kogato razbera ne6to novo ot vas i zvunq i i predavam dumite vi. moje nqkoi ot ne6tata da sa zvu4ali oburkva6to kogato pisah v na4aloto, no tova e samo za6toto bqhme mnogo pritesneni. tq mi e mnogo blizka, obi4am q kato sestra i zatova re6ih da pi6a taka, vse edno stava duma za moe dete. dnes tq ima rojden den i iskam da i pojelaq da ima kuraj i sili da mine i tq po tozi put, za6oto nai-vajnoto e, 4e finala e uspe6en.namerih i vurpsniq biberon pak s va6a pomo6t.sega samo ima stiskam palci tq da se nau4i kak da go hrani, a toi da qde i da raste. o6te vednuj mnogo vi blagodarq, 6te produlja da vi pi6a

Общи условия

Активация на акаунт