Ползи от кърменето при алергичен ринит?

  • 466
  • 1
  •   1
Отговори
Синът ми е на 2г. и 4 месеца. От няколко месеца е на ясла и от месец има сериозни проблеми с третата сливица- огромна е, в началото хъркаше, имаше постоянен гъст секрет и последно се беше разболял от бронхит. Сложиха и диагноза алргичен ринит. Алергенът е неизвестен. newsm78 Почнах да давам антихистамин и отбъбващо средство за лигавицата.
 Аз вече имах намерение да  отбивам детето сериозно-той сам  не се отказва-пробвала съм с убеждаване, с това че ме боли и с намазване с кисело- човекът  не се отказва. Това говори, че не е готов, но мен вече ми тежи. Иначе откакто е на ясла кърменето не му е такъв приоритет и се сеща само ако е с мен- суче като го взема, преди заспиване и през нощта 1-2 пъти. Ако е с друг човек  не се сеща за цици и пие с охота кисело и прясно мляко вместо кърма, което с мен не може да се случи. От 2 месеца заспива сам, не на цица. Последно имах намерение да го дам на майка ми за 10-на дена и да приключим с кърменето, но сега не съм убедена, че е правилно. Знам, че една от ползите на кърменето е свързана с алергииете, но ако има някой опит с трета сливица, алергичен ринит и ползите от кърменето, бих помолила да сподели.  bouquet









































# 1
  • Мнения: 629
Охх, за съжаление не мога да ти кажа нещо конкретно за вашия проблем. Но все ми се струва, че щом детето си търси значи още се нуждае от кърма (колкото й малко да е по количество). А кърменето със сигурност подпомага имунната му система, което при ходене на ясли не е без значение.
Това, което ми хрумва обаче е да потърсиш помощ от хомеопат. Лечението е бавно и понякога изисква и малко късмет, но хомеопатията е по-близо до естествените процеси. Виж какво ще те посъветва хомеопатът за кърменето. Класическите лекари вече са ДОКАЗАЛИ , че са БЕЗПОМОЩНИ в огромната част от случаите на алергии. Обмисляли ли сте варианта за премахване на третата сливица?
Аз доколкото знам антихистаминовите препарати (при продължителна употреба) много сериозно увреждат сърдечно-съдовата система, бъбреците и черния дроб. При всички случаи не е добре да се разчита на тях. Те само подтискат проблема, не го решават.
За сега бих те посъветвала да продължите с кърменето за да подпомагаш имунната система на детето и да търсиш помощ от по-нетрадиционни клонове на медицината.
Виж дали тук някой не може да ти даде по-конкретна идея как да се борите с причината за алергичния ринит.
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=25.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=14.0
Има тема конкретно за третата сливица и проблемите свързани с нея.
Пожелавам ти да успеете да откриете проблема и да го елиминирате за да може детенце да си расте здраво и щастливо. Успех! Hug

Общи условия

Активация на акаунт