Слуз в акото и слабо наддаване на кг.

  • 2 199
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 842
Здравейте, мили мами! Моля ви за съвет, защото вече и аз не знам какво да мисля и какво да правя. Детенцето ми е на 5,5 месеца и е на кърма. Първите 2-3  месеца всичко беше ОК – акаше редовно, аките му бяха жълти с нормална консистенция, не миришеха лошо, бебето си беше спокойно, нямаше  колики, наддаваше добре – по килограм на месец. След това започна да ака много по рядко – един път на 7-10 дни. Нямаше запек, аките му бяха редки, но зеленикави, слузести и миришеха много лошо. Имаше и много газове, които също миришеха ужасно. Започна да наддава по много малко (трети и четвърти месец общо 700гр.). Педиатърът предположи недостиг на кърма и препоръча  захранване с оризова каша. Кристиан не искаше да яде и аз преустанових всякакви опити да захранвам и останахме само на кърма. Промяна в аките нямаше – останаха си зеленикави, слузести и миризливи. Станахме на 5 месеца, а акото продължаваше да му е такова. Лекарят предположи, че това се дължи на недохранване и каза да давам АМ като добавка и да започна отново с каша и пюре. Кристиан, обаче отказва както АМ, така и всяка друга твърда храна. Почти спря и да наддава – за три седмици е наддал около 100 грама. Предположихме  АБКМ, защото имаме фамилна обремененост за алергии, както и суха, атопична кожа. Все пак пуснахме и изследвания, които ще станат готови чак в понеделник. От два дни съм на диета, а на Крис от вчера му давам ентерол . Откакто давам твърди храни, акото малко се пооправи – ака по-редвно, не е толкова зелено и не мирише така лошо, но е много рядко, слузесто и пенесто. Вече започвам да си мисля дали пък не е развил лактозна непоносимост и в такъв случай дали въобще трябва да го кърмя. Знам, че има безлактозни млека, но не знам как ще го накарам да ги пие. И аз не знам вече какво да правя, къде да го водя и как да го накарам да яде. Моля ви за съвет   Praynig

# 1
  • Мнения: 8 242
Ух като видя АБКМ..
Да разкажа за кой ли път и аз за нас. Че като гледам и това все едно аз съм го писала - точно миналата година по това време и на мен това ми бяха проблемите..
Точно 3 и 4 месец качи 700 гр. общо. Освен слуз имаше и кърв в акото - това от слузта и разраняване на червата от дразненето й..
Правиха ни какви ли не изследвания - е нищо.. АБКМ не доказаха, не и отхвърлиха..
След като захраних всичко изчезна от самосебе си ..
Аз лично подозирам ваксините ДТК, които се бият точно по това време и съм сигурна, че оказват влияние..
Водих Тони и на хомеопат, но всичко мина без особена намеса..
Ако искаш пробвай да захраниш леко (аз започнах с морков).. И виж след 2-3 седмици дали ще се променят нещата (все пак изисква време) ..
А и тестове за алергия е още много рано да се правят..

# 2
  • Мнения: 842
Ами аз точно заради това мъча да захранвам, но Кристиан отказва абсолютно всякаква храна - каши, зел.пюрета, плодови пюрета, адаптирано мляко, дори замразена кърма; прясно изцедена кърма пие, но малко - около 30-40 грама. Вече съм се отчаяла отвсякъде  Sad
А за ваксините - бихме пентаксим, ако това има някакво значение.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 658
добре де, за толкова време педиатърът ти не се ли сети да му пусне на това дете микробиология на акото? Може да има бактерии, знае ли човек? И ако е така няма да иска друго да яде, те децата си минават автоматично само на кърма, малко да не са добре. Ние имахме подобен проблем за около месец и се оказа, че има гъбички в изпражненията. С Дактарин и Нормофлор се оправи, но трябва да се направи това изследване.

# 4
  • Мнения: 640
Здравей, Trilian,

Моя син също е със слуз в изпражненията, обаче наддава добре (първия месец 1600, втория 1400, третия и четвъртия по кило). На нас утре трябва да ни излезнат резултатите от МБ и се надявам да са добри, а да е просто някакво временно неразположение. Но пък доки каза, че в никакъв случай не трябва да се захранва, когато има слуз. Т.е. има някакво дразнене все пак, за да се получи и не е хубаво допълнително да се дразни лигавицата от разни сокчета и пюренца. Не, че аз се бях засилила да захранвам  Mr. Green
Стискам палци всичко при вас да е наред, и като ви излезнат резултатите - пиши  Hug

# 5
  • Мнения: 842
Renie, здравей  Hug Следя темата ти с интерес още  от самото начало, но понеже при нас нещата са доста отдавна, не наддаваме за разлика от вас, пък и да не отклонявам вниманието от вашия проблем, реших да пусна нова тема. Искрено се надявам резултатите ви да са добри и всичко да се оправи  Hug
petia_tag, педиатърът не е виновен изобщо, аз късно забелязах и взех мерки. Отначало мислех, че е нормално , после мислех, че детето пие повече предно мляко и затова са зеленикави аките, но като се установи, че не наддава добре и почнах да се ровя по форума, взех да се замислям и вече сигнализирах на педито за проблема ни с акото. Знам, че съм си за бой и много ме е яд на себе си.

# 6
  • Мнения: 8 242
Колко се е родил и колко кг е сега?
Тони наддаваше по-малко, но си имаше доооооста запаси от първите 3 месеца, тъй че нещата трябваше да се регулират. А и важното е, че наддава, а не спада на тегло - тогава би имало проблем  Peace (роди се 3500 (3300) - на 6м. беше 8300)
За захранването - с какво и как си опитвала? Преди или след хранене?
Аз също не бързах да захранвам и си изчаках 6те месеца.. Но говорих с една доста възрастна докторка, работила в Пирогов, тя ме посъветва да започна с морков - или т.нар. "Супа Моро" - Няколко моркова се настъргват и се варят във вода. След като се сварят се прецеждат и се дават като пюре. Прецедената водичка се дава за пиене.
За няколко дни слузта почти изчезна и започна да ака по нарядко (а до тогава поне 10тина пъти на ден)..
Дано ви помогне   bouquet

# 7
  • Мнения: 842
Духи-пухи, благодаря за съвета и подкрепата   bouquet
Криско се роди 3250 (3110), преди три дни беше 6900. Надявам се на 6 месеца да е поне 7кг. Сега от 3 дни сме на ентерол, а също така имаме и известен напредък с оризовата каша (давам безмлечна и я приготвям само с вода). Все още не се е изакал и не знам дали имаме подобрение. Чакаме резултатите в понеделник и ще видим какво ще правим.
Благодаря на всички отзовали се   bouquet  bouquet  bouquet Аз доста изчетох по форума за АБКМ и  лактозната непоносимост и сега нещата са ми доста по-ясни. Вярвам също така, че всичко при нас ще премине рано или късно и тези терзания ще ги оставя назад в миналото.

# 8
  • Мнения: 532
Трилиан, виждам, че си се поровила и си попрочела - браво!

Продължавай да кърмиш, важно е!

сигурно си попаднала и на диетата без силни хранителни алергени - опитай се да я поспазваш.

Давай ентерола и продължи с безмлечната оризова каша.

По-насетне можеш да захраниш и с други безмлечни хипоалергенни бебешки продукти.

искай широка микробиология на акито - за повече бактерии и гъби, не само стандартните 2-3 неща.

Смятам, че нещата ще се нормализират. Няма да се притесняваш, реагирала си съвсем навреме. Ще помагаме. Може да си комуникираме и на лични.  Hug

# 9
  • Мнения: 16
Zdraveite mami az sy6to imam sy6tia problem nisko naddavane sluz v akoto i 4esto izhojdane.Poneje jiveq v ispania i samo tuk vyv forumite namiram otgovori na nqkoi vyprosi.Pediatrite postoqnno se menqt i mi e mnogo trudno.Kazah za akite no ne obyrnaha vnimanie.A za naddavaneto bilo ot nedohranvane.Da ama kyrmq i sled tova bebo ne iska Am i ne bilo gladno kazvat.Obyrkana sym neznam kakvo da pravq
Dy6terq mi e na po4ti 4 meseca.Molq vi nqkoi da mi kaje kyde da pro4eta pove4e za laktoznata neponosimost.Skipe adresa mi e ispania6627

# 10
  • Мнения: 1 216
Здрасти Валерия!
Каня те да се присъединиш се към мамите с бебета на тази възраст. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=241393.0
Големи бърборани сме.
Всички споделяме как растат бебоците и е весело.
Мисля че ще ти бъде приятно. Ще се засечем там.
Лека вечер

Общи условия

Активация на акаунт