За кучето и бебето

  • 1 827
  • 24
  •   1
Отговори
Сключих брак наскоро,мъжа ми има куче/каракачанка/,която на 01.11 роди и 6 бебенца.Искам да попитам понеже мислим за дете, дали ще има проблем за мен съжителството с куче?

# 1
  • по света
  • Мнения: 1 587
При нас няма проблем,зависи от животното и възпитанието.

# 2
  • Мнения: 4 664
 Мъжът ми имаше две кучета, преди да родя ги махнахме. За мен лично не е нормално да се гледа малко бебе в един дом с куче. Ако детенцето е по-голямо може би да, но новородено Naughty

# 3
  • Мнения: 884
И ние имаме куче-т.е. кученце. Според мен, ако се поддържа подходяща хигиена, и животното е дисциплинирано и слушливо, няма проблем.

# 4
  • Мнения: 2 723
Аз бременях с куче, детето ми живя с куче докато пропълзя.
Е тогава стана страшно, защото разположението у дома е такова, че нямаше как да отделя кучо в друга стая или да заключа детето само в спалнята.
Дребо започна да пълзи навсякъде да се опитва да се изправя стискайки кучето за козината и да лапа топки косми...
Дадохме кучето на родителите ми. На нея пък така и хареса там, че сега не иска да се прибере  Cry

# 5
Според мъжа ми нямало да има проблем.Кучето е много кротко и послушно,но лично мен ме притесняват дългите косми,които са навсякъде.Майка ми е твърдо против.Но половинката ми е твърде привързана към него,гледа го от бебе и незнам какво да правя. Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 4 664
Мисля, че след като си против би трябвало да се съгласи. Мсе пак става въпрос за дете. Смешно би било сравнението здравето на детето или сантиментите му към кучето.

# 7
  • по света
  • Мнения: 1 587
Темата ще стане пак за или против кучето в къщи, има такива тонове изписани страници.
По принцип зависи в какви условия живеете,разбира се че ако е гарсониера е по-добре да пратиш кучето някъде.Да правиш кучкарник у вас също не звучи добре.Ако обаче имате повече място и кучето има отделна стая поне за следващите две години е добре.Важно е да не е агресивно по принцип, а и с деца да спазваш хигиена и редовни обезпаразитявания и ваксини не мисля че е толкова страшно.

# 8
  • Мнения: 1 341
Ние също сме с куче и бебе. През бременноста, както и до ден днешен не сме имали проблеми с кучето. Всичко е въпрос на това дали кучето е възпитано и на желанието на стопаните да си гледат живоитинката. Нашето куче е част от смейството, дъщеря ми като се събуди, първата й работа(след като суче), е да отиде при кучето. Много й се радва, но кучето ни е мирно и спокойно. Трудно ми е защото чистя често, непрекъснато има косми, но не е болка за умиране, слава Богу детето ми няма алергии и неразположения. Нскоро в часът на мама, беше на гости ветеринар, който каза, че няма проблеми да съжителстват куче и бебе. Стига то да е имунизирано. Децата които живеят с кучета страдат по-малко от алергии.

Успех каквото и да решите!

ПС: моите родители също бяха и все оща са против кучето, но това е моето семейство и ние с мъжът ми решаваме тези неща!

# 9
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Място да има, другото не е проблем.

# 10
  • Мнения: 7 362
              Ние винаги имаме куче.Първото го поискаха дъщерите ми и така свикнахме,че щом подарим някое  и .......взимаме друго.В момента имаме две - старото-болонка и новото  Laughing шелти.Имам и четири внуци - най-голямата 5г отрасна с немска овчарка от бебе.Все още крием ,че кученцето почина миналия месец.Нямахме никакъв проблем с детето и кучето.Другите две кучета - с болонката няма проблем - щом и замирише на бебе и се скрива така,че не можем да я намерим с часове  Mr. Green Миличката е разбрала,че я мачкат,щипят,скубят и даже хапят  Mr. Green и щом ги взема у дома се покрива.Децата само вечер са си у дома при мама и татко.Баба и дядо ги гледат ,защото родителите им работят. С шелтито - също няма проблем.Той е на терасата - голяма е и щом се появят децата започва да препуска като бесен за да не го докопат и него.Понеже се страхуваме повече за болести - редовно се дават тонове хапчета и ваксини на животинките.Имаме и зайче,и рибки.И няма никакви проблеми.По скоро вече ми писна да се занимавам с животинките и съм отстъпила тази екстра на дядото и най-голямата внучка.

# 11
  • София
  • Мнения: 15 434
Според мъжа ми нямало да има проблем.Кучето е много кротко и послушно,но лично мен ме притесняват дългите косми,които са навсякъде.Майка ми е твърдо против.Но половинката ми е твърде привързана към него,гледа го от бебе и незнам какво да правя. Rolling Eyes
А той имаше ли куче,когато решихте да се жените?И къде беше майка ти ,когато се оженихте, защо не те спря, щом той има куче,а  тя е против кучето?
Ох, млъквам ,защото се ядосах.

# 12
  • Мнения: 426
Аз пък имам куче,четири котки и бебе на десет месеца.Съжителстват прекрасно,само на мен чистенето ми е повече,но в никакъв случай няма да ги махна.Моя мъж мрънка много,но да е мислил навреме аз животните ги имам отпреди свадбата.Мисля,че и ти е трябвало да помислиш по-рано.Пък мойка ти няма никакво право да се бърка според мен.Така най-много мъжа ти да я намрази.А за кучето освен ваксини трябват и обезпаразитяващи таблетки на всеки три месеца.

# 13
  • Мнения: 6 578
Кучкарите сме особена порода хора. Да накараш някого да се раздели с животно, за което се е грижил и към което е привързан е много гадно. Моето дете израсна с куче и не мога и да си представя друго.
Чувствам, че ти май не обичаш много кучета и това е по-голям проблем. Другите са ти написали вече, че чистенето е повечко.
Един съвсем добронамерен съвет - не позволявай майка ти да се меси. Какво и как да правите е преди всичко ваше право и грижа.

# 14
Благодаря на всички за съветите .Мисля,че  щом не представлява проблем да детето ,ще се справя с чистенето.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт