Я да питам за сиренето Brie

  • 15 688
  • 70
  •   1
Отговори
такаам да ви попитам мили хора колко от вас ядат сиренето "brie" с парафина и дали този парафин не е само за да не изсъхва свежото сиренце? Водя един безкраен спор със моя съседка която ме убеждава че парафина бил най- вкусното от сиренето  Crazy
...мдаааам....надявам се да съм повдигнала настроението на повечето от вас с тази "интересна" тема Simple Smile

# 1
  • Мнения: 27 524
Това не е парафин  Laughing
Аз го ям така. Така се яде. И камамбера също и всички сирена от този вид  Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 1 244
Всичко ям. И мухъла на синьото сирене не махам даже.

# 3
  • Мнения: 1 546
Ама камемебера много смърди, бееее..... Mr. GreenЛеле, в чудо се видяхме докато ги изядем  Laughing

# 4
  • Мнения: 2 161
Само моцарела мразя.Всички други сирена уважавам страшно много.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 360
няма парафин върху сиренето brie. това е коричка от благородна плесен, която се консумира и е част от очарованието на продукта.

изобщо, плесените върху сирената са feature, не са bug - както би се изразил програмистът...

# 6
  • Мнения: 27 524
Ама камемебера много смърди, бееее..... Mr. Green

О, ти не знаеш какво значи смръдливо сирене  Grinning Продават ги в пластмасова кутия, за да не изтрови клиентите на магазина. Купихме веднъж. Отворихме кутията. Три месеца къщата смърдя на леш, кисело зеле и развалени яйца.   Joy

# 7
  • София
  • Мнения: 1 105
Ама камемебера много смърди, бееее..... Mr. Green

О, ти не знаеш какво значи смръдливо сирене  Grinning Продават ги в пластмасова кутия, за да не изтрови клиентите на магазина. Купихме веднъж. Отворихме кутията. Три месеца къщата смърдя на леш, кисело зеле и развалени яйца.   Joy

Какво е това сирене, бре Joy?
А иначе скъпо ли се води?

# 8
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Аз да не развалям тона, ама гледам лентичката на авторката и... не беше ли опасно да се консумират такъв вид сирена по време на бременност Rolling Eyes
Иначе и аз много ги обичам Peace.

# 9
  • Мнения: 3 423
На това бялото ли му викате парафин?
Разбира се, че го ям цяло това сирене.
На Льо Рустик му махам част от кората.
И то смърди много повече от Камембер.
Но е и много по-вкусно. Харесва ми на
вкус и Брик на Президент, и козето даже.

# 10
  • Мнения: 27 524
Какво е това сирене, бре Joy?
А иначе скъпо ли се води?

Де да го знам, изхвърлихме го, ама беше късно  Laughing
Скъпо май беше, ама те скъпите се продават в много малки разфасовки, като трюфелите почти  Grinning

Рустик и на нас е много любим  Peace

Може да се ядат по време на бременност след изследване и отхвърлен риск от токсоплазмоза.  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 841
"Опаковката" на Бри не е парафин, обаче ето това:

със сигурност е "облечено" в парафин, който НЕ СЕ яде  Naughty

# 12
  • Мнения: 1 546
Ама камемебера много смърди, бееее..... Mr. Green

О, ти не знаеш какво значи смръдливо сирене  Grinning Продават ги в пластмасова кутия, за да не изтрови клиентите на магазина. Купихме веднъж. Отворихме кутията. Три месеца къщата смърдя на леш, кисело зеле и развалени яйца.   Joy

 Mr. Green Laughing Ужас!
Моя мъж го донесе тоа камембер от Швейцария и така му беше осмърдяло багажа... Mr. Green

Ама- пениш се,не пениш-ке те ручам... Laughing изядохме го. bowuu

# 13
  • Мнения: 27 524
...със сигурност е "облечено" в парафин, който НЕ СЕ яде  Naughty

Занесох такива на родителите ми, но пропуснах да ги уведомя, че се бели това. Сестра ми и майка ми хапнаха по две заедно с восъка и ми се ухилиха доволно с  по два реда червени зъби. Съсипах се от смях тогава  Joy

# 14
Аз да не развалям тона, ама гледам лентичката на авторката и... не беше ли опасно да се консумират такъв вид сирена по време на бременност Rolling Eyes
Иначе и аз много ги обичам Peace.



Simple Smile посмях се искренно....CTramell....внимавам с храните...гледам и суши да не ям Simple Smile ...знам за опасностите , всичко изчетох и пазя бебка, бях се присетила и реших да пусна темичката ....Благодаря ти все пак  Hug

А относно сиренето, явно аз съм невежа....но действително не ми харесва "благородния" мухъл и често съм го махала ( зависи и кой е производителя), та както и да е....на мен вкуса ми наподобява някаква смесица с парафин на въпросния "мухъл" и затова така си го наричам. И все пак сигурни ли сте че не е парафин  Thinking        Heart Eyes
.

Общи условия

Активация на акаунт