Не иска да яде манджи

  • 582
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 509
Мами,
Синът ми е на 1г. и отказва да яде манджи. Отначало си ядеше зеленчуковите и месните пюрета, после минахме на домашни супи, и постепенно от 2 седмици насам отказва категорично дори детската кухня. Яде само сладко - кремчета, мляко с бисквити. Незная какъв трик още да измисля, за да прояде отново. Цирковете вече не вършат работа, дори да е заплеснат, пак отказва. Какво да правя?
Притеснявам се, че организмът му не си доставя всички необходими вещества само със сладки храни, а незнам какво друго да му давам - някакви детски витамини може би, за да наваксваме.

Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 12:02 от Dakota

# 1
  • Мнения: 27 524
А мляко пие ли? Остави го ден два на мляко основно, ако пие. Ако не - предложи му нещо ново. Нито едно зеленчуково пюре ли не харесва? Давай му кисело мляко, чисто.

# 2
  • Мнения: 509
Благодаря, ще пробвам и това;-)

# 3
  • Мнения: 603
И честит първи рожден ден на синчето ти!   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 437
И моето дете не искаше да яде манджи - нито моите, нито тези от ДК. Но аз започнах да удължаваммалко интервала между закуската и обяда, и с еполучаваше така, че той закусваше в 8 ч., след което най-много да му дам малко плод и в 12:30 - 13:00 беше примрял от глад. И така постепенно започна да си хапва готвената храна. Вече не го правя този номер, но той си се храни нормално.
Определено не е хубаво да се храни само със сладки храни - те имат най-малко ценни вещества. Единият вариант е наистина млякото, но е хубаво детето да си хапва и месо, плодове и зеленчуци. Моят съвет е бъди търпелива, предлагай храната в определените часове, създай комфортна за детето обстановка за хранене, не се нервирай, за да не усеща напрежение и дано нещата се получат. Може да е период... Смени лъжичката, давай играчки ако трябва. Аз на моя син му връчвам една лъжица да се храни сам и докато той се бори с нея аз му давам. И двамата участваме в неговото хранене. През това изключвам ТВ, за да не се разсейва.
Успех ти пожелавам! Peace

# 5
  • Мнения: 676
Да не би да не харесва това, което му даваш или пък да му никнат зъби - тогава стават малко по-злояди децата. На моя син като му никнат зъби обикновено отказва да яде всичко друго освен мляко, а иначе е от ящните.

# 6
  • Мнения: 1 896
Аз реших този проблем при нас доста грубичко,но пък имаше безотказен ефект.
В един момент синът ми отказа да яде готвеното от кухнята, хапваше само 2-3 лъжички и след това започваше да се тръшка за нещо сладко.Какво направих? Ами оставях го да хапне ,колкото иска от готвеното и когато не искаше да яде повече го оставях без никаква друга храна до следващото хранене.Оказа се,че глада е бил добър съветник, защото издържа така само един ден,на следващия започна отново с охота да си яде манджите.
Моля ви, не ме изяждайте с парцалите,че си тормозя детето.   newsm43

# 7
  • Мнения: 24 467
Хич не намирам, че го тормозиш, напротив, от полза си му. Големият ми син по едно време се опита да ни свърти така. Аз готвя, макар че не ми е занимание любимо, редовно  и на масата слагам винаги за всички едно и също плюс салата. който не иска /за него става въпрос, де, ние с татко му си хапваме всичко/ просто става от масата и се класира за следващото ядене. Толкова от мен. В живота утре няма да му се поднасят специалитети /по различни направления/. За 1-2 дни никой няма да умре от глад. През останалото време можеш да оставиш плодове и зеленчуци- ако човекът е гладен- да си вземе.
Ако се поддадеш и компенсираш с нещо "по- вкусничко", "по- пикантничко" или въобще нещо винаги "по-"- предала си се и му вредиш повече по този начин, давайки му възможност да прозре, че може да те върти на малкия си пръст и че може да се тъпче винаги с всякакви боклуци. Зравословната храна и въобще добрите навици във всякакви направления не могат да се компенсират с изкуствени добавки.
Честит рожден ден и дано не е прекалил с тортата!

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Аз,действам като Ulia Peace
Дъщеря ми яде храна от кухнята,закон Божи е,че от закуската/Нестле Джуниър/ до обяда/манджата от кухнята/ не се яде абсолютно нищо!Сладко още не е яла,пуканки рядко,но от едно преяждане мин.седмица и те са забранени та с 2 думи яде плодове,мляко и готвено!

Общи условия

Активация на акаунт