Ориентировъчно... какви за цените за уроци по пиано?

  • 49 764
  • 123
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Е, знаете ли?
Колко време и какви пари е?
Че нещо взе да не ми допада сегашната оферта за уроци по пиано на щерката. Tired

# 1
  • Мнения: 494
Зависи от възрастта на детето,квалификацията и възможностите на учителката и идеите ви за това колко искате да "задобрява" детето-дали е само за удоволствие или ще се кандидатства в музикално училище или нещо подобно.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
да, така е. Права си Кристал.
Тя е на 10г. Свири (учи се на това) от 1г. и 7-8 месеца. Няма(ме) за сега желание за муз. школо. Но все пак не искам да е загуба на време и пари.
А ако идва у дома преподавателя? има ли и такъв вариант?

# 3
  • Мнения: 494
Вероятно има такъв вариант-за идване у вас,но става с договорка с конкретната учителка.Обикновено те си организират нещата така,че да си отделят дни,в които да идват децата у тях,тъй като са(обикновено)повече.Ще им се накъсва времето иначе,но пък има всякакви хора-може да случите.Говорете с жената.Зависи и от града.В по-големите градове има учители от музикални училища или университети,даващи учроци-те са много по-добри,но вземат скъпо(стигат до 20 лв,май и повече).От школите има също учители,даващи уроци-те вземат по-малко,но там трябва да разпитате родители,един вид "сондаж" направете,защото възможностите на преподавателите в школите варират в големи граници.Там може да намерите и човек,който да се съгласи да идва у вас.Успех!  bouquet

# 4
  • Мнения: 4 668
Братът на мъжа ми е професионален пианист и познава много хора от тези среди . Ако искаш ще го питам довечера и ще ти пиша  Hug

# 5
  • Карлово
  • Мнения: 4 616
Аз лично плащам по 5 лв. на час. Ние ходим у учителката. Часът е твърдо 45 минути занимания. А в школата, където ходи при друг учител е безплатно, заниманието е 15-20 минути.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аха. Ясно.
Мерси и ще чакам Пипинка да поразпита и да ми сподели.
Нещо учителката, дето й преподава не ни направи добра оферта.

chanoir, ако си от Сф, би ли споделила координати на учителката?

# 7
  • Мнения: 494
Ъ-ъ-ъ...5 лева?Виж ти...доста малко(за София,както разбирам) newsm78
Моите впечатления са за около(може и малко по-малко) от 10.
Иначе да, за 45 мин.

# 8
Миналата учебна година уроците бяха 10 лв. За тази може да са вече нагоре.

# 9
  • Мнения: 146
Малко не по темата, но искам да водя сина си на пиано, но той отказва да влезе при учителката. Познавате ли учител/ка, която да го заинтригува? На 5г е.

# 10
  • Мнения: 1 761
Много ми е интересна тази тема....

Имам колежка-пианистка,която дава уроци по пиано и солфеж.Преди година цената беше 40 лева месечно-по два урока по пиано (45 мин) и един солфеж (пак 45 мин).Понякога взема децата от училището,в което учат и ги води у тях,после майките си ги прибират или тя ги води.Живее близо до Руски паметник.В края на годината прави продукция за всичко деца.Който иска да ми пише на лични за координати.Сега не знам колко струват уроците и,но не са скъпи.

# 11
  • Карлово
  • Мнения: 4 616
Не съм от София. Дори когато се уговаряхме преди 2 години, се разбирахме първият урок за седмицата да е 5 лв. а следващите по 4. Но сега тя се премести в София и си идва само за почивните дни. И урокът ни е веднъж в неделя. Ако са повечко почивните дни вместваме и допълнителен урок. Аз затова се хванах и с школата. Нали в началото овладяването на техниката е много важно, да я контролират. аз нямам никаква представа от пиано, не мога да помагам освен да контролирам да избягва грешките, които ми посочват учителите и.

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Малко не по темата, но искам да водя сина си на пиано, но той отказва да влезе при учителката. Познавате ли учител/ка, която да го заинтригува? На 5г е.

А детето иска ли да свири на пиано?

Доколкото зная, учителите предпочитат децата да са поне на 6 години. Изключения правят само за много надарени деца. Все пак детето трябва да има някаква психическа зрялост, за да е готово да се концентрира за дълго време и допълнително да иска да си учи упражненията. Най-важното е желанието да се занимава с този вид изкуство.

# 13
  • Мнения: 3 506
В нашата детска градина идва учителка, която взима 10 лв. на занимание (30-45 мин., зависи от възрастта на детето), 40 лв. за месец. Заниманията ги провежда на място (в градината) с по едно-две деца.
leeloo, а пък моят син иска да ходи на пиано, ама пианото да е вкъщи Simple Smile Аз обаче си мисля, че му е рано още.

# 14
  • Карлово
  • Мнения: 4 616
.Преди година цената беше 40 лева месечно-по два урока по пиано (45 мин) и един солфеж (пак 45 мин).
Само три урока месечно ли? Ами как ще напредне детето тогава?

Общи условия

Активация на акаунт