Отговори

Анкета

След колко време сменихте Д-ра

Опции:

Аз започнах преди година и 2 месеца бебеправенето  luvbed, като и мислех  че нещата стават от първият път, ноооооооо  след около 4 месеца започнах да ходя по доктори.  Първият доктор при когото отидох беше доктор Сашо Тодоров от „Майчин дом”, прегледа ме и не установи причина.  newsm74Назначи ми на следващият месец комбинация от 5-те хормона (Цибалап комбинацията ,че не се сещам в момента), една цитонамаска и др. Всичко беше в норма и така още 3 месеца се да стане ама не. Назначи ми проходимост на тръбите, като отидох Д-рката не беше много съгласна и се постара доста да ме изплаши  относно процедурата.  no cryТогава отидох при д-р Димитров, при него също направихме прегледите както и още два хормона за протичане на овуто.  EFPНаправихме и изследването за цервикалната слуз, (нито лошо нито добро) и все да стане но не става .Направихме и инсиминация, без никакви медикаменти ,защото всичко е в норма но не пак нищо и аз се отказах smile3528. Купих си сироп за кашлица и тестове за овуто и така , но пак ме гльожде и трябва да взема някакви мерки. За това реших ,че ще си избера някой друг Д-р с цел да ми помогне. Пишете (ако Ви се споделя разбира се)  bouquet

# 1
  • Мнения: 902
Много полезни неща си свършила за СЕБЕ СИ. Никъде не видях да е правена спермограма и то в специализирана клиника по стерилитет.
Започнете със записване на час в съответната клиника и после с всички резултати се насочете към гинеколог, който да се заеме със случая ви. Надявам се, че преди инсеминацията все пак си правила снимката за проходимост на тръбите?
Не се бавете. В добрите клиники часовете се записват за най-малко месец-два напред.
Късмет.
ПП Можеш да напишеш тук резултатите от хормоните си до момента да ги коментираме.
Ако не си пускала хормони на щитовидната жлеза - направи го.

# 2
Благодаря ти White, правихме поне 3 броя спермограми , това е първото с което започват всички доктори при които сме ходили, но проходимост не ми направи нито един за тях няма допуск ,че тръбите са били запушени ( Макар, че и според мен е необходимо- много ли боли  и какво всъщност представлява изследването) newsm78

# 3
  • Мнения: 939
за тях няма допуск ,че тръбите са били запушени
#Crazy е как видяха, че няма признаци на запушване? То и моята гинеколожка не предполагаше, че не пукам фоликули, докато Стаменов не го доказа.

# 4
Е доктори Мишинка , аз за това искам да ги сменя ,защото се въртим в един омагьосан кръг и само се тормозим , обяснете ми какво представлява изследването и дали е болезнено

# 5
  • Мнения: 939
Изследването е вкарване на контрастно вещество (течност) през матката в тръбите. Дали е болезнено - за всеки е различно. Мен ме боля. Продължителността на процедурата със събличането е някъде около 15 мин. Не те бодат, не те режат - течността се вкарва като при гинекологичен преглед, обикновено не се слага упойка.

# 6
А къде ти го правиха , вярно ли е че ти издърпват матката на вън за да вкарат контрастното вещество

# 7
  • Мнения: 939
вярно ли е че ти издърпват матката на вън за да вкарат контрастното вещество
#Crazy Shockedкакви са тия щуротии? Никой нищо не ти дърпа- ползват нещо като голяма спринцовка, което се вкарва през спекулума, защипват по накъкв начин отвора на матката отдолу заедно с тази спринцовка и вливат веществото вътре. Ако матката се издърпа така лесно, то тогава при гинекологичен преглед ще ти я дърпат, ще я обърнат с вътрешността навън и ще видят какво има и после пак ще ти я върнат.
При д-р Стаменов правих - център "Надежда" в клиника "Малинов"

# 8
  • Мнения: 902
Спермограмите къде са правени? Резултати?

# 9
  • Мнения: 3 376
вярно ли е че ти издърпват матката на вън за да вкарат контрастното вещество

Еей, шубето е голям страх верно  ooooh! Това са пълни глупости, танчо. По-нагоре момичетата са ти описали как протича една ЦС. Не се тревожи за дреболии. Избери си читав лекар и действай каквото се разберете. Сигурно ще се наложи да минеш през ЦС, но това са 15 мин лека болка. Струва си за каузата, нали?

# 10
Благодаря ти Мишинка аз ти казах ,че се постараха да ме изплашат.  Rolling EyesНо смятам да се заема отново при някои друг Д-р Joy  bouquet

# 11
Благодаря ти и на теб Гризката за подкрепата, но никой не ми разказа какъв е неговият случаи знам че може би са описани във форума. Но по-трудно се намират пък и аз нямам възможността   Sick

# 12
Да отговоря и на теб White.Едната от спермограмите е правена в „Майчин дом” и то по-специална( защото мъжът ми работи с метали и може да има вероятност от облъчване с радияция), другата в център”Димитров” и в „Щерев” и всички са отлични, колкото по ги правим , толкова по и по

# 13
  • Мнения: 902
Тази първата я забравете  Wink, за Димитров не мога да коментирам, но доскоро не правеше читави спермограми. На Щерев може да се доверите.
Засега мъжът го оставяме на мира. Laughing
Дай твоите резултати да ги поразчоплим. Може да ни хрумне някоя идея. Grinning

# 14
  • Мнения: 1 143
Танчо, извинявай, ама това за изваждането на матката ме разсмя  Laughing. Мишинката ти е обяснила.
Колкото до основния ти въпрос, що ти трябва да знаеш? Има ли значение аз колко лекари съм сменила или някой друг? Нали това питаш? Точно това няма да ти помогне с нищо. Някои имат късмета веднага да попаднат на СВОЯ лекар, други се лутат дълги години. Това е като с обмяната на диагнози. Пожелавам ти скоро да се хвалиш с добрия лекар, който ти е помогнал да имаш детенце!  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт