как точно захраните и кога? С какво?

  • 2 213
  • 39
  •   1
Отговори
Как кога и с какво захранихте изкуствено хране6тото се бебе? Как се започва? С една дже лажички каша? После какво следва? Кога плодово пюре? Благодаря предварително за отоговорите.

# 1
  • Мнения: 362
 Майче има безброй такива теми,но знам че искаш да получиш съвет от някой.
 Мисля че всяка майка захранва когато и както сама реши в крайна сметка.Едни слушат педиатрите си ,други разчитат на свое виждане,така че ти сама трябва да решиш.
 Да с каквото и да започнеш се почва с една ,две лъжички за да се следи за реакции.
 Аз започнах с плодово пюре на три и половина месеца като давах по съвсем малко,като навърши четири започнах със зеленцуци,не ги отказа да же хапва с удоволсвие.
 Ще получиш безброй мнения и накрая пак ще си в чуденка,така че ти сама реши как да храниш своето бебе Peace
   успех

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Как кога и с какво захранихте изкуствено хране6тото се бебе? - Най-рано след навършване на 4 месеца, може и след навършени 6 месеца, но не по-късно. Може да започнеш със зеленчуково пюре, може с плодово пюре, може с каша. Но не и със сок. Аз бих препоръчала млечно-зеленчуково пюре, след него-плодово, след това-каша.

Как се започва? С една дже лажички каша? -Всяко ново нещо се въвежда постепенно. Първо се дават 1-2 лъжички и при всеки следващ прием на същата храна количеството се увеличава с по 1-2 лъжички.
 
Виждам, че бебчето ти е малко. Рано му е още за захранване.

Между другото, направи ли си труда да погледнеш десетките теми, в които въпросите ти са обсъждани?
То хубаво-форум, форум, ама.........
И после някои се сърдят, че не получават отговори по темите си. Ами когато отговарящите са писали по 50 пъти едно и също нещо-писва им и спират да пишат.

# 3
  • Мнения: 1 672
аз захранох когато беше на 3 месеца с плодово пюре

# 4
  • Мнения: 6 029
С домашно приготвено картофено пюре. Бебето беше на 4 навършени месеца. Всяка храна се въвежда постепенно, лъжичка, след това две и т.н.


Понякога ползвай търсачката, полезно е. Също и бутона Проверка правопис.

# 5
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Захраних на 4 м. и 1 седмица с плодово пюре. Започнах с 1-2 лъжички, като постепенно увеличавах. След около месец въведох кашата, после зеленчуковите пюрета. От няколко дни опитвам с месни. Досега, обаче, няма изцяло заместено хранене с пюре (нито със зеленчуково,нито с месно), винаги дохранвам с АМ.
Захранвам доста бавно, имаше един период от десетина дни, когато синът ми имаше разстройство (дължаха го на зъбките) и тогава нищо ново не съм въвеждала.

# 6
  • Мнения: 2 908
На 4 месеца навършени с плодово пюре от ябълка.По 1-2 лъжички първоначално.После захраних със зеленчукови пюрета и след тях с каша.

# 7
# 8
  • Мнения: 724
Захраних на 4 чесеца с пюре на ХИП от моркови.Отскоро давам и каша.
Порови се в бибилиотеката има много полезна информация.

# 9
  • Мнения: 1 217
Захраних в края на 5 месец с пюре от тиква.
Прие се с удоволствие.

# 10
  • Мнения: 63
 На 4 месеца и една седмица пробвах с ябълка, не й хареса, изчаках няколко дни и дадох оризова каша, хапна 2-3 лъжички. Сладо още няколко дни дадох дом, картоф с Ам, хич непожела. После предложих Хипп картоф и тиква олала, изпапа всичко. Почнах д аправя пюретата по рядки и сега се храни доволно. Свикна с лъжицата и с удоволствие папка, не се цапаме....тоест пробвай когато решиш, но следи за признаци на готовност, не захранвай само защото съседското бебе вече яде на вашата възраст ( това е пример) Успех!

# 11
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
На 3 месеца с пюре от тиква.

# 12
  • Мнения: 22
Ние се захранихме след 4,5 месеца с картоф. Постепенно разширихме гамата с морков и тиква и комбинация от тях. Месец и половина след това започнахме с месните и редуваме със зеленчуковите. Предстои ни попарата, защото направихме 7 м., но сега сме малко болни

# 13
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
На 8 месеца дадох на синът ми сок от череши.Тогава му започна захранването.

# 14
  • Мнения: 6
На 3м. с плодово пюре от тиква и морков и на 4м. с картофено пюре.

Общи условия

Активация на акаунт