За пръв път в детската градинка - 4

  • 12 197
  • 282
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 2 722
Скок трупешката в новата темичка.
Втора сутрин на детска след принудителната ваканция и пак не забрави диването да си изциври дежурния рев.
Много ме е яд, защото го прави по инерция, да не пропусне да види как ще реагирам.
Ама аз съм бетон. И като види че не се получава желания ефект ми се нахилва и влиза.
 Thinking

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Ох, желанието за градина на Мария е огромно, но сега пък е болна. Миналата седмица ходи, а тази си е в къщи с кашлица и на АБ вече от вчера.  Cry

# 3
  • Мнения: 7 106
При нас довечера ще е първата родителска среща и сутринта ни раздадоха списъка за закупуване на материали и книжките по които ще ги занимават. На издателство Просвата са - Ръка за ръка. Аз съм ги купувала миналата година още, и Ева е минала "материала"  Laughing, но само две от тях имаме, от общо четири.
Вчера ми показаха и първата и рисунка там, едно слънце, което повече прилича на таралеж  hahaha, на мама художничката леворъка.

# 4
  • Мнения: 2 910
MamaGeri, стискам палци Мария бързо бързо да се оправи Praynig


Много ме е яд, защото го прави по инерция, да не пропусне да види как ще реагирам.
Ама аз съм бетон.

Само така Peace
Миналата седмица, Марти щом отвореше сутрин очи и започваше с крокодилските сълзи и се обръщаше към баща си: "татииии, не искам на ДГ, татиииии". Така жално го усукваше ooooh!, че баща й беше готов на всичко, но въпреки това уддържа фронта и не спираше да й говори, че трябва да се ходи на ДГ, очаквах той да склонни и да я остави вкъщи. Тази седмица е извън страната и се чудя, дали този цирк е бил заради него, защото вече не реве и не ми се моли или просто се адаптира детето Thinking Другата седмица ще разбера какво е било положението.
Днес съм на първата родителска среща в ДГ и се чудя, дали да оставя и Марти с мен или да извикам баба й да я погледа. Как процедирахте вие?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 552

Днес съм на първата родителска среща в ДГ и се чудя, дали да оставя и Марти с мен или да извикам баба й да я погледа. Как процедирахте вие?

При нас родителската среща беше без децата. Тези деца, които нямаше кой да ги гледа, се бяха събрали в салона май и ги гледаше лелята.

MamaGeri, стискам палци Мария бързо бързо да се оправи Praynig


Благодаря!

# 6
  • София
  • Мнения: 9 857
И при нас беше срещата без деца.Децата бяха на двора с лелите.
 Мими яде много в градината и за два месеца ходене е поналяла бутчетата.Лелите казаха,че всеки път искала допълнително.Помолих ги да не прекаляват. Laughing

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 552
И при нас беше срещата без деца.Децата бяха на двора с лелите.
 Мими яде много в градината и за два месеца ходене е поналяла бутчетата.Лелите казаха,че всеки път искала допълнително.Помолих ги да не прекаляват. Laughing

Завиждам ви благородно за бутчетата и апетита.  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 9 857
Завиждам ви благородно за бутчетата и апетита.  Hug
LaughingДа,хапва си девойчето.ако случайно ида рано да я взема и още не се е наяла,винаги ме помолва да я изчакам,защото яде.Като я питам какво правихте в градината,тя започва да ми казва менюто днес. Laughing
Скорошно оздравяване!

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
При нас довечера ще е първата родителска среща и сутринта ни раздадоха списъка за закупуване на материали и книжките по които ще ги занимават. На издателство Просвата са - Ръка за ръка. Аз съм ги купувала миналата година още, и Ева е минала "материала"  Laughing, но само две от тях имаме, от общо четири.
И в нашата група са с тези книжки, но са седем на брой. Ние събрахме пари и поръчахме за всички деца, дори ни направиха отстъпка (така едната книжка излезе, че е безплатна), общо купуваме и моливи, пластелини, лепила, играчки и всичко, което госпожите искат.

# 10
  • Мнения: 1 640
 При нас проблемът е с водата-моята щерка се срамувала да каже ,че й се пие вода,затова и не получила вода,поне според нейните думи.Взех я вчера прежадняла,добре ,че в шкафчето й бях оставила едно шише.Казах й поне да иска разрешение да иде до шкафа и да вземе шишето.И това не можела да направи! ooooh!
Сега ще трябва да говоря с персонала,а те не зная как биха изтълкували думите ми.Не желая да си мислят,че се оплаквам или че им правя забележка-просто моето не иска да си поиска каквото и да било,мълчи си.Ама и те са едни докачливи,та затова се чудя как да подходя.Не искам и детето по цял ден да стои жадно. Thinking

# 11
  • София
  • Мнения: 2 901
Я, колко адашки майки сме се събрали!

Биби днес отиде на градина с песен, 4 дъвки в джоба и 1 в устата. поиска и прическа да й направя, а госпожата я похвали, че е най-усмихнатото дете днес! Аз съм в транс, вчера след това въргаляне и тръшкане из листата на двора, днес ми се качва нагоре с кеф. Боже, дано не е през ден добре, през ден ужасно, защото просто не знам как да се настройвам вече.

Обаче Биляна се прибира вкъщи и мрънка 1/2-1 час, че я боли коремчето, но като отидем до гърнето се отказва. когато вече се прибера аз и я придумам да седне, изаква едно дебело и твърдо ако и й олеква. Защо така се запича, не знам. Повече течности ли трябва да пие, дайте идея - ако трябва ад говоря с госпожите да й дават вода и без да пита, че така в началото на лятото след 1 запек, отказваше 1 месец да сяда да ака - страхуваше се, стискаше се по 2 дни, а на 3тия се наакваше в гащите вече от зор, само и само да не отиде на гърнето да се мъчи...

мамаГери, дано скоро се оправи мъничето, то пък - язък за желанието й да ходи на градина и да е възпирана от най-неприятното нещо!

# 12
  • София
  • Мнения: 15 458
Кристиян от петък е болен, та и на нас ни лепна вируса с разстройството и сополите.Вчера майка му беше на родителска среща.Видяла какви са леглата- свалящи се , без възглавници. Записала го за футбол, защото само това имало за момчета. Другото било художествена гимнастика. А къде отиде музиката , не знам, преди имаше учителка и ги учеше да свирят на пиано.Той е много музикален и пее много вярно.Също така доста от родителите настояли за логопед. Когато дъщерята казала за Кики, че има нужда от логопед, защото не говори разбираемо, те се учудили. Казали,че изобщо не млъквал и го разбирали чудесно какво говори.Иначе само за пред нас се прави,че не иска на градина,там забравял да реве и бил много послушен.А и в къщи го гледам, че от както е на градина е много самостоятелен.Не,че преди не беше, но не си прибираше и оправяше дрехите и чакаше да го обличаме.Сега прави всичко сам и не дава да му помагаме. Сега се чудим, кога да тръгва пак, защото носа не спира да му тече.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Ники вчера в колата на път за вкъщи ми пя нещо "къъпичке чистичка бяяяяуаааа, къде си се свяауаааа" Laughing А вечерта ми изрецитира стихче за някаква катеричка смела Shocked Явно много ги занимават, щом за няколко дни е научил песничка и стихче. Много съм доволна Hug Имах притеснения да не гледат двд по цял ден , а стихчетата да ги оставят на нас, родителите. Но не! Освен това едната от госпожите се оказа логопед/ не знам, може би нещо като втора специалност Rolling Eyes/ и се надявам Ники да престане с това уъкане.
Само да е здрав Praynig

# 14
  • София
  • Мнения: 15 458
Наш Кики яде съгласните букви в началото на думите.Единственото, което казва без да яде началната буква е Кока-кола. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт