Спешно питане за неустойка при екскурзия.

  • 916
  • 10
  •   1
Отговори
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Знам, че темата е за подфорум " туризъм " но ми трябва спешно отговор, защото тук влизат повече хора и сигурно има мами, които имат или работят в туристическа агенция. Та питането ми е колко неустойка се плаща при отказване/ невъзможност да се отиде на ексурзията? Нещо ми се върти в главата 30 % от сумата , но не съм сигурна. До 10 часа трябва да знам и ще съм благодарна, ако някой ми обясни.

# 1
  • Мнения: 3 447
Различно, в зависимост от това колко дни преди заминаването се отказваш.

# 2
  • Мнения: 491
Виж си договора, там трябва да е написано. И ако си го подписала, връщане назад няма. Зависи наистина от това, колко дни преди заминаване се отказваш. Ако въпросната фирма има сайт, погледни какво са написали там- задължително трябва да има разяснения.
Късмет!

# 3
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Момичета, много е сложно, общо взето става дума за приятелски начала, няма никакъв договор. Не сме се доразбрали нещо. Не съм давала капаро, и тъй като по ред причини не успяхме да се чуем, реших че запазеното място вече е продадено. Да, но в три следобяд ми се обади да ми каже че трябвало да отида, защото преди месец и повече се чухме за последно (!) съм го била запазила. Екскурзията е в петък сутринта до неделя в Турция. Бих отишла, но нямам никаква уговорка кой да ми гледа детето. Да не говорим, че става дума за 400 лв. / с джобните грубо казано/ за три дни, които не са ги предвидила и точно сега нямам.
Много тъпо се чувствам... Sad Не съм човек, който ще излъже, ще се скрие и т.н. и сега се чудя какво да правя. Единият вариант е да отида / почти невъзможно / , другият е да платя неустойка , и другият да си развалим взаимоотношенията, а не искам... Confused

# 4
  • Мнения: 3 447
Можеш да разгледаш сайтовете на някои агенции ориентировъчно... но щом датата на заминаване е толкова скоро, неустойката ще е към 80% поне  Confused

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Има и трети вариант-някой да отиде на екскурзия вместо теб.  Grinning

# 6
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Има и трети вариант-някой да отиде на екскурзия вместо теб.  Grinning

Няма кой да намеря за един ден. Иначе ексурзията е готина, но ми е невъзможно да отида.

Можеш да разгледаш сайтовете на някои агенции ориентировъчно... но щом датата на заминаване е толкова скоро, неустойката ще е към 80% поне  Confused

Дона, да това го знам, за отказването преди заминаване, че се плаща даже май цялата сума. Но при положение че нямам даговор, и даже не съм знаела, че тя два месеца ми пази място и ми се обажда последният момент. Кой е правият в случая.? И тя за себе си и аз за мен си май, реших просто все едно да си поделим ексурзията, ако тя я е платила.

# 7
  • Мнения: 1 371
Мои приятели си бяха платили екскурзия преди месец - 1200 лева, но почина дядото на момчето и отказаха екскурзията 3 дни преди заминаването. Глобиха ги с 300 лева. Бяха им казали, че ако са 10 дни - няма проблем, връщат всичко. Но при вас е по-особен случая. Мисля, че трябва да се обадиш на познатата ти и да се разясните. Варианти и тя самата ще ти даде. Не бива да се карате. Успех.

# 8
  • Мнения: 3 880
ТукаШните фирми при такъв кратък откаz вzимат към 80% процента, но всяка е с правилата си, които пък могат да се прочетат на гърба на договора (вярно, малко ситничко са написани Wink) Отделно имаШ въzможността да сключиШ zастраховка, която да поеме теzи 50_60_80% в случай на нужда. Ако не я сключиШ и се откажеШ по някаква причина сам си си виновен. ВаШият случай е супер объркан и би трябвало да седнете да се раzберете кой има по_голяма вина zа недораzбирателството. Ако ти си каzала да ти zапаzят място и след това не си го откаzала, неzнам zаЩо си реШила че "вече е продадено", в тоzи случай май по_виновната си ти newsm78

# 9
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Разговаряхме преди малко, разбрахме се. Ще й платя 1/3 от цената на екскурзията. Много е объркано наистина и занапред определено ще съм доста внимателна, и двете имаме вина, защото можеше доста по- рано да се уточним, че тя ми пази мястото, а пък аз може би тогава щях да организирам бабите, но както и да е.

По този повод да попитам и за обратния вариант, платила съм екскурзия, но по някаква причина тя се отлага. Обаждат ми се три дни преди датата на тръгване, но вече са организиртани отпуски и т.н. Тогава какво?

# 10
  • Мнения: 1 100
Абе какво ще плащаш, като нямаш договор? Shocked

Общи условия

Активация на акаунт