млякото не иска да излезе от гърдите ми

  • 1 291
  • 9
  •   1
Отговори
Мили Мами,
моля ви за съвет. Случвало ли ви се е подобно нещо: гърдите ми са пълни, а млякото не иска да потече, нито когато малкият суче, нито на помпа.  Неприятната част е, че на бебо му писва в един момент да суче на сухо и се отказва. Така остава мляко в гърдите ми и най-големият ми страх е, че той остава гладен (не иска да пие от шише), а и кърмата ми ще спре ако той не суче.
Много ми е притеснено, това разбира се не помага, дори напротив. Мисля си, че целият проблем се дължи на стрес. Много съм стресирана напоследък... Сега фактът, че той не суче достатъчно ме стресира още повече. Но как да излезна от този магически кръг Shocked
Посъветвах се с един специалист по кърменето (тук в Амстердам) и тя ми изписа Окситоцих на спрей, който помага на млякото да тръгне, ако майката е напрегната. ПОмага наистина, ама не винаги.
Моля ви, ако сте имали подобно преживяване дайте съвет.
и най-ми е тъжно, че всички ме съветват едно и също само- "спри да го кърмиш, той е вече на 7 месеца". А аз така исках да го кърмя поне до годинка Cry

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Много странна ситуация  newsm78
Тук едва ли някой ще те посъветва да си отбиеш детенцето  Peace Дано всичко се рамине.
Не съм имала такъв проблем (но явно не е късно) и едва ли ще успея да помогна, но може да се поразсъждава на глас... пък току някой помогнал с нещо.
При вас от колко време е така? Изобщо ли не излиза нищо? Има ли болка?
А относно стреса... и аз съм забелязала, че ни действа негативно. В такива моменти си прилагам разни психо методи да се концентрирам върху кърменето...

# 2
  • Мнения: 2 829
Следиш ли дали пишка редовно детенцето? Ако пишка нормално-значи няма опастност да остане гладен.
Според мен опитай се да не се тревожиш толкова. Детето е все пак на 7 месеца вече, ако остане гладно мисля, че целият квартал ще разбере. Опитай да предлагаш повече твърда храна, евентуално АМ с чашка (това е с единствената цел ти самата да не се тревожиш, че е гладен). Мисли така:
Кърменето е време за гушкане и почивка. Дали ще изсуче някакво количество мляко не е толкова важно. По-важното е, да се погушкате с детенце и да забравите и двамата за всички съществуващи проблеми. Ти явно имаш нужда от това-след като живееш в стрес, но и детето ти има нужда да види, че мама е спокойна и че всичко е наред. Сигурна съм, че ако успееш да се отпуснеш и релаксираш млякото ще тръгне.  Hug
Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 504
При мен се получи същото няколко пъти...при това вечер...гърдите ми бяха пълни, но не тръгваше млякото...определено бях изнервена и това беше причинана...на всичкото отгоре всеки път като я сложех на гърда мислех, че няма да тръгне млякото и още повече се притеснявах....гледах часовника...колко минути бебека суче напразано...защото тя изсуква малко, но същинското потичане не наставаше...Настрой се, че кърменето е важно...но пък...колкото толкова...спи всеки път бебето когато спи...и се убеждавай/навивавай/, че като сложиш бебето на гърдата, млякото ще тръгне...мисли позитивно...и изключи хората/нещата който те стресират...има начин...просто не обръщай внимание....сигурно си мислиш, че е лесно така да се каже, но пък е трудно да се направи...но всичко си е до настройка...Когато ми се случи аз си купих АМ да имам за всеки случай и се настройх, че дори и да не слезе млякото бебка ще има какво да яде....то пък почна да слиза и така...е едната вечер й дадох АМ, но по - късно пък гърдите сами ми се напълниха и без да я будя я сложих на гърда и тя ги изсука...после нещата се оправиха...но бях убедена, че като искам млякото ще ми слезе...е понякога пак се забавяше...ама аз си мислех...слизай слизай и така...може да ти е смешно...но май помага..Simple Smile))Успех...
Забравих да допълня...че към 17,30 почнах да пия български лактогонен чай...май и той помогна..

# 4
Въобще не ми е смешно, напълно те разбирам. И аз такива неща си казвам "потичай, потичай" Crazy...дори четох някъде, че помагало да си представяш реки и фонтани. Странна работа е това човешката психика, направо невероятно. Ти казваш, че си купила АМ. И аз го направих, ама мен точно това най-ме подтиска, че малкият не иска да пие от бутилка. Аз пък не мога да се изцеждам...и така съм в затворен кръг- той зависим от мен, аз зависима от него...Вечер е по-добре, след клато му дам каша към 7 часа, някакси се успокоявам, че е ял и после много лесно си тръгва млякото. И много странно, че е на дни- понякога си е супер, но има дни като се закучи. То май веднъж да не стане е достатъчно, защото после мисълта, че може да се повтори е най-тежката и задълбочава проблема. При теб колко време беше така?
При мен е от една седмица, ама не всеки ден. Луда работа Embarassed

# 5
  • Мнения: 2 616
Аз като си глътна Лицитин аи млякото само тръгва Simple Smile

Другият ми съвет е да си подариш един "ден на красотата"- малко фризьор, масаж, ново бельо и як секс вечерта и да видиш какво става. Беб няма да свари да преглъща  Laughing Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 2 829
marihollana, по-добре недей да мислиш че сина ти е зависим от теб-това е ключа към успеха! Ам може да му предложиш с лъжичка, с чашка, може да му дадеш и някаква каша, нищо че му е време за мляко. Просто ВИНАГИ мисли, че има резервен вариант и бебока няма да остане гладен!
Пробвай и да пиеш лецитин когато има проблем-мисли си, че непременно ще помогне Simple Smile
Не приемай кърменето като нещо тооолкова важно! Детето ти е на 7 месеца вече, много от връстниците му пият мляко само 2 пъти на едн-значи може и така, нали?
Нека наистина кърменето да ти бъде ритуал за отмора, отпускане и гушкане на бебето, пък ако се случи да изсуче и малко мляко-още по-добре!

 Hug Hug Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 1 056
Опитвала ли си с горещ компрес да наложиш?
Или под душа да поседиш с гореща вода?
Като огладнее бебето, пускаш горещата вода, напояваш една хавлиена кьрпа (или друго) с горещата вода, като изцедиш кьрпата я налагаш на гьрдите. (внимаваш да не се изгориш, естествено). При мен това деистваше безотказно - направо по4ваха да капят сами, при положение, 4е без компреси не можех да изцедя нищо. Така, както са загрети ги тикваш на бебето и ще му е по-лесно да предизвика слизането на кьрмата.
Ако си пробвала и не става, не знам друго какво да те посьветвам...
Само не бьрзай да се от4айваш, бьди спокойна и не се панирвай, мисли позитивно...
Вси4ко ще се оправи.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 658
за съжаление психиката е страшна работа. Ти като си се фиксирала на мисълта, че може да не потече и то така става. Пробвай да слушаш музика или да гледаш телевизия или нещо. което да те разсейва, за да не мислиш за това. Стискам ти палци да се отпуснеш и всичко да се оправи. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 504
marihollana около седмица продължи и след това още около седмица слизаше със закъснение, но аз слагах бебка малко по-рано на гърдата, не като е супер изгладняла за да има търпение да суче на празен ход.....дори обявих, че се отказвам да кърмя...защото още повече се изнервях...при това при мен се случи бебка като беше на 3,5 месеца и основно си беше на кърма...примирих се, че ще давам АМ, беше ми страшно тъпо, но като  гледах как суче на празен ход и млякото не тръгва...по добре АМ, отколкото гладно бебе, дори си приготвях шишето с готово мляко, ако не тръгне кърмата  да съм готова:)))в крайна с/ка изхвърлих почти цяла кутия АМ...Винаги съм искала много да кърмя, но тогава май предпочитах да спра за да може и тя да е спокойна и аз да не се чувствам виновна....но пък ей на сега ще направим 9 месеца и се кърмим още...май наистина трябва вътрешно да си решиш, че колкото толкова...пак бебето е цокало 7 месеца...което не е малко и може би нещата ще си се наместят сами...

Общи условия

Активация на акаунт