Тикове

  • 1 045
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 385
Не знам дали отговаряте на въпроси свързани с по-големи деца,но нашият проблем e от доста време.Синът ми сега е на 9г. от много отдавна може би 6г. непрекъснато има някакви тикове.Нпример да си увива блузката около пръстите,да си дърпа ушите
те са му супер мекички),да мънка /това незнам как да го опиша/ и какви ли още не,тъкмо спре с едно и започва нещо друго.Водих го на невролог той каза,че няма проблем,но нищо конкретно.Въпроса ми е - сериодно ли е това, трябва ли консултация с лекар и какъв и дали все някога ще отмине.Притеснявам се.че съучениците му ще му се подиграват и ще му измислят някакъв прякор.Когато чете не спире да хънка и мънка.

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 16:08 от ly_detina

# 1
  • Мнения: 5 760
Много деца има такива повтарящи се движения. Обикновенно са израз на някакви притеснения. Добре е да може да се пребори с тях защото постепенно с възрастта се затвърждават и създават неприятности от психологичен характер. Препоръчвам Ви да се консултирате с психолог и ако трябва да имате занимания с него. При всички положения е добре да ограничите гледането на телевизия, филми и компютър- всички те правят децата доста неспокойни.

# 2
  • Мнения: 385
Благодаря Ви за отговора, ще потърся добър психолог в Перник.Ако знаете някое име в нашия град ще съм Ви много благодарна.

# 3
  • Мнения: 5 760
За съжаление не, но в Института по педиатрия София можете да потърсите Румяна Милушева психолог.

Общи условия

Активация на акаунт