Въпрос за атопичния дерматит

  • 1 900
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 315
Когато дъщеря ми беше на половин месец се появиха малки пъпчици по лицето и вратлето.След консултация лекаря каза,че е алергична реакция и ни каза да я мажа с Певизон.Имаше значително подобрение.Към третия месец се появиха петна по брадичката и гушката,които слизат към гърдите,а кожата стана зачервена и лющеща се,по сгъвките на ръцете и краката.След консултация с гастроентролог се оказа АД възникнал поради алергия към протеина на кравето мляко.Изписаха да я мажа с Елоком и балсама на д-р Тайс,мен ме сложиха на диета(кърмя) и Фризопеп(колкото и да е малко).За няколко дена нямаше и помен от АД.След две седмици почнаха да се появяват пъпки и петна по гърба и коремчето.Педиатъра каза,че ще има такива периоди и да продължавам да я мажа,но четох че кортикостероидните кремове са много вредни.Почнах да я мажа с цинкова маз и да и правя бани с хума.Петната вече не са толкова зачервени,но стоят много сухи.Моля кажете кремче с което да я мажа колкото да я облекчи и добър хомеопат,който ще ни помогне с този проблем.Благодаря!

# 1
  • Мнения: 8 242
По принцип хомеопата ще ти каже, че по кожата обриви не се мажат.. ще повече с такива силни като Елоком и Певизон.. Това може само до доведе до влошаване на нещата..

А можеш да видиш кординати на хомеопат ето тук -> Бял списък на хомеопати

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Не трябва да се маже по принцип с нищо кожата, ако ще бъдете на хомеопатично лечение, но при нас, например, понякога обриви се появяват след разчесване, защото кожата е суха и има сърбежи. Затова ползвам често, но не редовно, за децата след баня - "Стелатопия" на "Мустела". Това е специална медицинска козметика за атопична кожа, не съдържа кортикостероиди, за овлажняване на кожата е, само че е доста скъпа, но си заслужава.    Peace

# 3
  • Мнения: 8 242
Mustela Stelatopia и аз съм ползвала. Много съм доволна  Peace
Сега сме с на A-derma шампоанчето за проблемна кожа и нямаме проблеми. Пробвай го! След измиване оставя едно покритие като кремче и кожата е страхотна.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Може би зависи от кожата на детето как ще приеме една или друга козметика. И ние сме пробвали А-дерма, но не й повлия добре.   Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 315
Пробвала съм гела за коса и тяло на Мустела,но малката така писна и почна да се драска по гърдичките(имаше обрив) #Crazy,че ме е страх да я къпя с продуктите на Мустела

# 6
  • Мнения: 8 242
Наистина си е до кожа, но кой гел си пробвала - обикновения? Кремчето е специално за атопична кожа.
Ако то не ви понася - пробвай с А-дерма или Балсамчето на д-р Тайс (на нас пък това ни раздразваше, въпреки, че други майки го хвалят..).
Искай мострички в аптеката, за да не ги купуваш всички, че са доста парички  Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 315
Гела е мостра.Не знам дали е обикновенния,но съм чела че не трябва да  дразни кожата.Балсама на д-р Тайс го имаме,но ефект не виждам.Благодаря все пак Peace

# 8
  • Мнения: 8 242
Щом е мостра е обикновения.. И ние го имаме  Peace
Само кремчето е специално - просто цялата им серия е за специална кожа.. Иначе по принцип всички продукти са хипоалергенни, но не специални - затова има Mustela Dermo-Pediatrics и по-специално За суха, атопична кожа.

# 9
  • Мнения: 341
Извинявам се ,че се намесвам ,но според мен лечение на атопичен дерматит с хомеопатия е много дълго и мъчително за детето,казвам го от опит с нищо неможеш да облекчиш детето.Моето по цели нощи не спеше и се чешеше,от една седмица спрях хомеопатията,и се пукам от яд че я измъчих 3 месеца,то не бяха лечебни кризи и чудеса,вярно че в един момент имаше подобрение но много за кратко.Имам една позната която се лекува при хомеопат,решила да заведе бебето което има ад,а жената и казала че неможе да подложи такова малко дете на този стрес защото лечението е много мъчително и дълго.Избора е твой но се информирай добре преди това,аз вярвам в хомеопатията но неможех да продължавам да си мъча детето.

# 10
  • София
  • Мнения: 315
Благодаря Ви мами за включването Simple SmileДъщеричката ми вече е на 4м и след като няма хомеопатични кремчета за мазане ми е интересно как ще и давам хапчета,ако решиме да минеме на хомеопатично лечение Thinking

# 11
  • Мнения: 305
Когато се използват хомеопатични перлички ги разтваряш в 1 или 2 лъж вода и след това даваш с лъжичката.Ако хомеопатът ви дава капки просто капките ги даваш отново с лъжичка.И едното и другото са приятни на вкус пък и детето е толкова малко че съм почти сигурна че ще ги приеме по-лесно от каквото и да е друго лекарство.
Иначе и моето дете е с АД от 4 месечен.Лекуваме го от около 4 месеца с хомеопатични перлички, но лекарката ни така и не уцели правилно лечение.
Тази седмица водих детето при класически хомеопат, който приготви капки за него.Приема ги и скоро ще пиша за резултата.

Според мен освен хомеопатията друг начин за лечение на АД няма.Всичко друго просто подтиска и като се спре приложението обривите си се появяват отново.Дано всяка от нас намери правилният начин за детето си защото е ужасно като се започне едно чесане, при нас се е стигало даже до кръв а това е ужасна гледка.

# 12
  • София
  • Мнения: 315
Благодаря Peace

Общи условия

Активация на акаунт