Трапезна вода

  • 5 228
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Мога ли да давам трапезна вода на бебка вместо преварена?И да правя храната и с нея? Вчера ми беше свършила минералната , която пия и си сипах от преварената.Вкуса и беше Sick  Sick  Sick Все едно ближа метал. Тя по принцип ни е гадна водата, но мислех че като се превари е по-добра. Shocked

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Мисля, че можеш да даваш. От време на време можеш да давш и чешмяна вода, за да свиква с нея.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Цитат на: dezyg
Мисля, че можеш да даваш. От време на време можеш да давш и чешмяна вода, за да свиква с нея.

Мисля, че и за голям човек не е хубаво да свиква с чешмяната вода, пък каво остава за бебе Rolling Eyes
А за трапезната - става за бебета след 6-ия месец, аз дори започнах от 5-ия, защото и аз като теб не харесвах вкуса на преварената и давах пречистена от кана Брита, която е почти същата като трапезните води (използват един и същ начин на пречистване)

# 3
  • Мнения: 565
Какво е кана "Брита"? Embarassed
Аз имам една кана от тези дето преваряват вода.Но предполагам , че "брита" е някаква друга?

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Това са марка немски кани, които пречистват водата по метода на обратната осмоза.
Водата става чудесна на вкус, от както имаме тази кана в къщи друга вода не се пие Simple Smile
Единствения недостатък е че трябва по-честичко да се сменя филтъра, а той е около 10 лв. Дават го за 100 л. вода и аз съм си сметнала, че за около 2 месеца трябва да го сменям и въпреки всичко пак ми излиза по евтино отколкото да си купувам минерална или трапезна вода Simple Smile
Ако четеш английски, можеш да научиш повече от този сайт http://www.brita.com/index.shtml

# 5
  • Мнения: 565
Ха, много интересно.От къде и за колко мога да си я купя?

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Каните са няколко вида има едни по-тънки, които стават за вратата на хладилника и са малко по-скъпи, но пък за лятото са много полезни, моята не от тях, за което сега ме е яд Neutral Face
Има и такива с ел. дисплей за оставащото време на филтъра, те са от серията Memo, но това е пълна глупост, защото отчита времето от поставянето на новия филтър до изтичането на 4 седмици, а не количеството вода което е минало през филтъра...
Обаче каквато и да избереш, все ще ти върши работа, цените им варират в зависимост от модела от 30 до 50 лв. приблизително.
Продават се в Била, Метро и по-големите супермаркети Simple Smile

# 7
  • Мнения: 5 713
Дъщеря ми е на трапезна- " Предела ", не минерална вода някъде от 20-я си ден. Преди това беше на чешмяна преварена, която бързо я сменихме с трапезната.

# 8
  • Мнения: 2 258
Бяхме на преварена вода докъм 8-мия месец.Сега и давам трапезна-каквато намеря....Най-често пие Кинли.

# 9
  • Мнения: 155
Ние на Гоги от първия месец му даваме само преварена трапезна вода "aro".

# 10
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Fighty
Ха, много интересно.От къде и за колко мога да си я купя?


Моята е 1,9 л. и я купихме за 37  лв. (в комплекта си има 1 бр, филтър).Отденло купихме още 1 комплект филтри, те са 3 на бр. за 25 лв. От където и да погледна, все по-евтино ми излиза, защото ползвам водата и за ютията, а не купувам вече специално вода за нея.
Купихме я от магазин за битова техника.

# 11
  • Мнения: 918
Ами по повод на Кинли - тя също е минерализирана и нашето педи ни препоръча да не я ползваме - ние пием трапезната Горна Баня(тя е с прозрачен етикет) или Савина от Хит

# 12
  • Мнения: 456
Незнам защо съм се заблудила, че трябва да се дава преварена вода до по-късно. Аз затова и още си му давам. Но като чета, май трябва да започна и с трапезна, а и с чешмяна..

# 13
  • Мнения: 280
Има една трапезна вода "Evina", тя е от района на В. Търново и на етикета й изрично е написано, че е подходяща и за кърмачета. Аз лично съм по-спокойна, когато има подобна гаранция от производителя, защото не съм убедена, че всички трапезни води са подходящи за малките тумбачета. Stuck Out Tongue

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Знае ли някой как я деминерализират тази вода....свързано ли е с химия и остава ли от химията във водата?

Общи условия

Активация на акаунт