Кърмене и железен препарат

  • 1 358
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 502
Момичета, беба е на почти месец, кърмим се успешно за сега, но аз съм с анемия и вземам Сорбифер. Чудя се обаче, дали тези хапчета няма да подействат негативно на малкото съкровище, дали няма да предизвикат колики или нещо друго?...

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Никога не се бях замисляла дали има връзка м/у желязото и коликите при момците ми.
Със сигурност знам, че мина ли на таблетки желязо, следва запек. По съвет на акушерката ми пиех едно билково сиропче, което уж е по-"милостиво" относно запичането.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако те притеснява дали желязото преминава и в кърмата - не, количеството желязо в нея не може да се увеличи чрез железни препарати, приемани от майката. Но наистина понякога се получава запек при майката и бебето от железните таблетки (и пак си зависи от вида им и индивидуалните реакции на поносимост).

# 3
  • Мнения: 5 539
През целия първи месец след раждането пиех Феро-Фолгама, защото бях загубила доста кръв при раждането и ХГ ми беше паднал. Не забелязах никакъв отрицателен ефект върху бебето, най-малко пък запек. Ванко акаше и продължава да ака по 7-8 пъти на ден.
Нито пък е бил неспокоен, с колики и т.н.

# 4
  • Мнения: 3 695
И аз имах такава чуденка и като почнаха  коликите търсех каква ли не причина, но прецених, че липсата на желязо е по-опасна. Според мен, обаче се консултирай с лекар дали може да го смениш с друг препарат, защото Сорбифера май много запича, но може да е индивидуално. Все пак да знаеш, че има и други варианти.

# 5
  • Мнения: 502
Мда, честно казано Сорбифера дълго време ми действаше зашичащо, а един-два пъти... обратното Embarassed Малкия няма още месец и е само на кърма, а все си мислех, че уж  при кърмените коликите почват по-късно... Може би наистина е индивидуално от препарата.

Общи условия

Активация на акаунт