Дете с астма - ТЕЛК - някой правил ли е

  • 15 628
  • 8
  •   2
Отговори
  • Sofiq
  • Мнения: 192
Интересувам се заа освидетелстване в телк на дете (3 год) с астма - доказана в болица. Имаме две епикризи с тази диагноза. Разбрах, че ако има поне 50% инвалидност детската градина е безплатна, дават се пари за санаториална лечение два пъти годишно, а също и някакви месечни финансови помощи. Някой правил ли е такова нещо? Каква е процедурата и нужните документи и струва ли си усилята, а и всякакви други коментари свързани с темата. Благодаря предварително.

# 1
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Ето- http://www.bg-mamma.com/index.php?board=61.0 ,в този форум ще намериш информацията,която ти е нужна.

И още една тема,която ще ти е от полза.  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18267.200

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 22:44 от Уки

# 2
  • Sofiq
  • Мнения: 192
Благодаря ти за информацията.

# 3
  • Мнения: 872
Дъщеря ми е с асма, и ТЕЛК.
Доста късно и случайно разбрах, че можем да минем през комисия.
Първото нещо което трябва да направиш е да искаш от личната лекарка да ти даде "Медицинско направление за РЕЛК", това го носиш на улица "Иларион Макариополски", не се сещам кой номер,първата пресечка  на "Христо Ботев",след  "Цар Симеон", към "Сливница" Щом е за дете се влиза без да чакаш, пише го с големи букви. До месец трябва да получиш писмо ,за да ви насрочат дата за комисията и какви изследвания и медицински документи да носите.
 Не се бави ,защото от момента в който съм подала направлението и дата в която минахме пред комисия минаха повече от 5 месеца.
Една мама от форума ми обясни къде да отида и какво да направя,marychery  bouquet

# 4
  • Sofiq
  • Мнения: 192
Страхотна информация, благодаря. Веднага се захващам. Мога ли да попитам какви документи ти поискаха след това?

# 5
Искам съвет - преди 2 год минахме на ТЕЛК и ни задоха 30%.После аз обжалвах и минахме в София през РЕЛК- и там ни дадоха 30%.Обаче детето продължава да прави пристъпи. Кажете ми мога ли пак да позам молба за ТЕЛК и кога.Заболяването е астма с преобладаващ алергичен компонент

# 6
  • Мнения: 872


 
Цитат
Мога ли  да попитам какви документи ти поискаха след това?
Извинявай ,че чак сега виждам въпроса ти.Тези документи ни искаха, преписвам от писмото което получих:

1. Епикризи за наблюдението и лечението в районния диспансер или от личния лекар и епикризи от стационарното заведение,в което е лекувано лицето-ксерокопия.
2. Диспансерно досие от 1 ОДПФЗБС, ако е диспансеризира, амбулаторни листи за проведени прегледи и консултации при специалисти.
3. Кръвна картина, РУЕ, урина ,туб. бактерии в храчка ,отразана хронологично ЛАК или ИЗ.
4. Ренгенови снимки и томографии на белите дробове.
5. Цялата налична мед. документация за придружаващите заболявания.
6. Рецептурна книжка.
 
Ако имаш още въпроси ,питай.

# 7
Тази година се явихме за трети път на Телк /астма /. След всички нужни документи ни предупредиха,че другата година няма да ни допуснат ако не сме лежали в болница. В къщи разполагам с всички необходими лекарства и машини за инхалации. Диспансеризирани сме.

# 8
  • Мнения: 34
Миналия месец минахме на ТЕЛК. Дадоха ни 50%.Но искат да имаш поне две епикризи, като взеха последната. Детето ми е на 3 г.Дадоха ни максимален срок от 3 г.В детската ни освободиха от таксата, започвам да взимам двойни детски/досега не взимах/ и соц. помощи.Този месец ще видя колко пари ще са,ама грубо около 185 лв.А за санаториума още не знам как са нещата - щяли да ми кажат след като излезе социалната оценка на детето.Но принципни се полагат.

Общи условия

Активация на акаунт