Отговори
  • На гарата
  • Мнения: 163
Имам дъщеря на 6г.която винаги ми противоречи и никога не се съгласява с нищо ?

# 1
  • Мнения: 8 999
И аз съм любопитна да чуя предложения!

# 2
  • Мнения: 269
И аз, и аз!
Мойто е на 4,5 почти и за всичко има мнение, което рядко съвпада с моето ooooh!

# 3
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Мойта пък е почти на 5год. и сме същата история, особено когато й направя някаква забележка, тя ме засипва с куп думи - и обидни, и оправдания и ..... #Cussing out Когато иска е мн. добричка, но винаги си държи на нейното мнение!
Постоянно се чудя какъв подход да имам и гледам да измислям по-често някакви интересни за нея неща, та да не влизаме много, много в конфликтни ситуации. Joy
Тъй, че и на мен темата ще ми бъде мн.интересна!  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 021
А със същото на 3г.?  newsm78

# 5
  • Мнения: 2 978
Така както сме почнали...какво правим с 34г момченце?Crazy
Съвети?

# 6
  • Мнения: 934
Тъкмо чета книга по въпроса, та рекох..
Процедурата е следната:
Първо -  изслушваш внимателно;
Второ - казваш, че разбираш какво искат и защо го искат;
Трето - показваш, че наистина се съобразяваш с тяхното мнение или искане, и правиш отстъпки, ако е възможно.
 И накрая - налагаш своето решение и точка по въпроса.
 
За съобразяване с родителското решение даваш награда, за предпочитане нематериална - да прекарате повече време заедно, правейки нещо интересно.

За децата било по-важно да се чувстват изслушани и разбрани, отколкото да се наложат на всяка цена. Има логика.

Още съм в процес на четене, но май работи. Стига да си много последователна и да не се нервираш.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 783
Редувам негови малки победи с мои големи  Mr. Green
Когато не иска да проумее за какво става въпрос се налагам силово /нямам пред вид бой/, но винаги изслушвам и неговите аргументи, съгласявам се или оборвам. Но когато ситуацията позволява го оставям да печели, за да не се чувства мачкан и в положение на винаги губещ. За да не го загубя...

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Имам дъщеря на 6г.която винаги ми противоречи и никога не се съгласява с нищо ?

Вероятно живее с усещането, че не зачиташ мнението и

# 9
  • Мнения: 5 877
е, ако е "винаги" - има едно лесно - винаги й казвай обратното на онова, което всъщност искаш от нея Simple Smile
Това на шега. А наистина - поговорете и я признай за голяма. Кажи й, че разбираш колко й е трудно - изведнъж е пораснала, умее много повече нови неща и усеща, че е вече по-голямо дете, обаче е объркана, защото не знае докъде точно трябва да се промени ролята й.

Обясни й, че ще й даваш много по-често да избира сама какво да прави, ако ти покаже, че е разумно и разбрано дете. И не забравяй да я гушнеш - сигурно все пак й се иска още да бъде малка.

# 10
  • На гарата
  • Мнения: 163
 PeaceПриятели това с изслушването го разбрах но понякога мама е изморена и иска поне веднъж някой да я чуе.Сега четох детска психология и там се натъкнах на нещо интересно:детето до 7г.живее и вижда само себе си нищо друго не е важно освен него и там има експеримент как да проверим това вземате една играчка и я обръщате към детето като го питате какво вижда то казва че вижда примерно мече(ако му показвате такава играчка)ако го попитате мечето какво вижда то ще ви каже мен вижда което значело че за детето нищо друго освен него не е важно аз имам още 1г. и дано после порасне.

# 11
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
vili-74,

не знам в коя книга си го чела, но експеримента и изводите, които поражда са много пресилени.
Ако някой обърне играчка към теб и те попита какво според теб би виждала, ако можеше да вижда, ти също ще отговориш мен Иначе няма логика.
За голямото ми дете, на 4 години има и други важни хора. Ако се откаже от нещо, което е изключително важно за него, за да угоди на друг човек, то как може да се каже, че мисли единствено за себе си.
А освен това, възрастта няма нищо общо с това, че всеки човек счита себе си за най-важен. Нарича се инстинкт за самосъхранение, който може да бъде приглушен само от инстинкта за майчинство.

Но като цяло се присъединявам към групичката - малкото ми дете, едва на 1.5години е със собствено мнение по всички въпроси.
Мисля, че просто се стреми към себеутвърждаване и към зачитане на собствената му личност. Щом се увери, че другите зачитат мнението му, ще престане да се държи така.

# 12
  • Мнения: 5 500
Тъкмо чета книга по въпроса, та рекох..

За децата било по-важно да се чувстват изслушани и разбрани, отколкото да се наложат на всяка цена. Има логика.
Има Peace
Той: ще скоча от масата
Аз: скочи
Той изумен, защо разрешавам
Не скача
Той: няма да скоча
Аз: добре
Накрая се отказа hahaha това само като пример!
шемет, коя е книгата?

# 13
  • Мнения: 934
[
шемет, коя е книгата?


Children are from Heaven, от John Gray. Същия, дето е написал 'Мъжете са от Марс, Жените са от Венера'. Не знам на български дали я има обаче. Предполагам, че ще се преведе като 'Децата са от Рая'. Интересна е.

# 14
  • Мнения: 516
vili-74,разбра ли какво да правиш? Че 6 годишният ми син спори с мен доста качестевон в момента.

Общи условия

Активация на акаунт