жито

  • 1 725
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
дайте идеи за нещо с доста жито. за предпочитане да е сладко  Simple Smile само да не е рецепта за онова, което се слага в раздавките, много ми е гадно  Sick

# 1
  • Мнения: 1 021
Аз само под такава форма съм го виждала приготвено  Confused
Ако добавиш към свареното жито орехи, нарязани наситно + настъргани обик. бисквити + малко захар и наст. лимонова кора, става доста вкусно!

# 2
  • Мнения: 5 001
Аз се сещам за ашуре,но там не се използва много жито......Ти колко жито имаш,че искаш такава рецепта(за много жито)?    Grinning

# 3
  • Мнения: 1 101
аз сварявам житото предварително...
карамелизирам захар.. добавям масло.. и свареното жито....
и става много вкусно bowuu

# 4
  • Мнения: 154
Добавям орехи,нарязани на ситно зелени смокини от сладко,киви,портокал,банан и пудра захар на вкус,колкото искаш да ти е сладко.Хубаво е малко време да престои,става по-вкусно.

# 5
  • Мнения: 4 546
ами николко нямам още, но смятам да си купя и се чудя как да го ям.  Rolling Eyes
TheNMaster  може ли рецептата за ашурето?  Praynig

# 6
  • Мнения: 5 001
Веднага Wink) Накисваш от вечерта 1 ч.ч жито.На другия ден го слагаш да се вари с водичка.Като се свари житото(то се разпуква и става мекичко),може да добавиш още вода,колкото искаш да ти е количеството на този десерт.Подслаждаш със захар на вкус и добавяш,стафиди,нарязани орехи и размито във вода нишесте "Ванилия".При сипването на нишестето бъркаш непрекъснато,за да стане гладко.После сипваш в купички и като се охлади.....ммммммм.Хитроста при този десерт е да не стане много житено(гъсто),нека да има и от нишестето кремче.   bouquet

# 7
  • Мнения: 4 546
това не звучи зле  Simple Smile дали мога стафидите да ги заместя с плод от компот?  newsm78

# 8
  • Мнения: 5 001
Не знам от компот дали няма да разводни нещата.Ако искаш просто не слагай стафиди,ако нямаш в момента.Не е фатално Grinning

# 9
  • Мнения: 4 546
ще го пробвам, благодаря   bouquet

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Можеш да си правиш салати със сварено жито, да го използваш вместо ориз.

# 11
  • под тепетата
  • Мнения: 9 271
Когато е сварено, част от житото се пасира,прибавя се към останалото и тогава се добавя малко размито във вода нишесте( все пак е ашуре, а не нишестян крем). Не забравяй да го ароматизираш.

# 12
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Вчера четох една рецепта за жито. Вари се жито с малко захар, прецежда се слага се в купичка или чашка, отгоре се слага желатин разтворен в малко вода, поръсва се с шоколадови пръчици и се гарнира се с карамелизирани череши.
Аз житото не го харесвам със стафиди.  Sick
Четох и една салата с репички и варено жито. Ама ти искаш сладко.

# 13
  • Мнения: 17 407
Веднага Wink) Накисваш от вечерта 1 ч.ч жито.На другия ден го слагаш да се вари с водичка.Като се свари житото(то се разпуква и става мекичко),може да добавиш още вода,колкото искаш да ти е количеството на този десерт.Подслаждаш със захар на вкус и добавяш,стафиди,нарязани орехи и размито във вода нишесте "Ванилия".При сипването на нишестето бъркаш непрекъснато,за да стане гладко.После сипваш в купички и като се охлади.....ммммммм.Хитроста при този десерт е да не стане много житено(гъсто),нека да има и от нишестето кремче.   bouquet

Така го приготвя свекърва ми, страхотно е. ТЯ сервира с топка сладолед отгоре.

# 14
  • Мнения: 1 906
Имаше една торта, в чийто крем се слага варено жито  newsm78 . Някой сеща ли се?

Общи условия

Активация на акаунт