проблем с нощния сън-help

  • 694
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Искам съвет за моето бебе.
На 4 месеца е и имам проблем с
нощния сън.Буди се през час и половина
всяка нощ.Пробвах с кърмене,с вода,редувах
кърмене с вода оставяхме го и да си поплаче около 20 мин.,но след 2-3мин се почва пак......и нищо не помага.И това е от 2месеца.
Станахме зомбита вече
Иначе през деня е спокоен,наддава добре,
даже сме малко дебелички.
HELP!!!

# 1
  • Мнения: 215
Сиси започна да спи неспокойно, когато навърши два месеца. На 3,5 месеца и поникнаха първите зъбки и си помислихме, че е от това. Но от тогава до ден днешен се буди през час, два(вече е на  1 годинка). Не те успокоих много, но ще ти кажа, че се свиква .Дано при вас да е временно.Може да са зъбки.

# 2
  • Мнения: 644
Много ми се искаше да ви успокоя ,4е скоро ще мине този  "зъбен" период,но...Моето звер4е е по4ти на 2 годинки,но все още се буди нощем. Сега му никнат последните 4 зъб4ета -надявам се,4е после ще спи спокойно поне нощем...
Дерзайте!  Flutter  Crazy

# 3
  • Мнения: 922
Това с нощното НЕспане е много лоша работа  Thinking ... Като цяло може да има няколко причини - да е гладно бебчето (по някога кърмата не е достатъчно хранителна и бебо огладнява бързо, можеш да пробваш с дохранване на бебо или с подсилване на твоята храна - вмъкни в дневното си меню купа жито, добре подсладено с натурален мед; водата не помага), да има колики (ако има вмъкната нова храна в менюто му, това може да доведе временно до колики) и не на последно място, причина може да бъде и смяната на режима - денем да спи, нощем да будува...  
Дано бързо откриеш "повредата" и да спите всички спокойно Heart Eyes
Поздрави

# 4
  • Мнения: 228
Ako намериш решение на този проблем ще съм ти благодарна да ми кажеш,а иначе мога да те посъветвам да спиш с бебка през деня #Milti  People Angel  People Angel  People Angel

# 5
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
При нас беше така преди около седмица за няколко дни. Сега се нормализира и спи от 21,30-22 до 7,20 сутрин.
Опитайте да изморите бебето вечер, не му позволявайте да спи след 17-18 часа, не го превъжбуждайте с гости, чужди хора и т.н. Ако не подейства, поне ще изключите няколко варианта.

# 6
  • Мнения: 311
И аз няма да те успокоя.Моите и двете не спяха и до ден днешен не знам каква точно е била причината.Сега се надявам третото бебе да е изключение.
Стискам ти палци да не чакаш като мен до 2 годишна възраст на детето спокоен сън и да молиш бабите за 1-2 часа почивка.

# 7
  • Мнения: 3 164
И при нас така-с батко му до 1г6м като взех радикални мерки(понеже пиеше от биберон-аз тази нощ приготвих чаша) събуди се 2-3 пъти и заспа без проблем и така още 2-3 нощи-от тогава -спи.А сега с малчо е същия проблем-с тази разлика че го кърмя-вода не ще.

# 8
  • Мнения: 1 246
И Алисия не спи спокойно нощем,до към 2-3 спи и после само се върти,нито яде,нито вода иска,просто се буди.Така,4е късметлийки са майките със спящи бебета.Нас надеждата ще ни крепи само Stuck Out Tongue

# 9
  • Мнения: 430
Ако си сигурна, че не е гладен/жаден или, че се е наспал (ако е спал късния следобед), съветвам те да го оставиш да пореве. Сега е времето, в което се регулира режима.Няма обаче да стане чудо за 1-2 нощи. Въоръжи се с търпение за 1 седмица-10 дни. При нас се получи. Изживяхме наистина кошмарни 5-6 нощи, но си заслужаваше.
Всички щуротии през деня можеш да изтърпиш като знаеш, че поне през нощта ще спиш спокойно.

# 10
  • Мнения: 280
Освен всичко, което са те посъветвали другите майчета, искам да ти кажа, че бебчо може и да се буди също и от преумора и превъзбуда. Ако можеш избягвай бурните игри и многото емоции за бебчо привечер, повече се гушкайте, за да е спокоен и да имате всички леки нощи. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт