Хранене на Бебето - твърди храни

  • 1 167
  • 22
  •   1
Отговори
Когато започнете да давате твърди храни в следобедните часове, с какво сменяте кашата. Не може всеки ден каша да яде! С кисел може ли? Как го приготвяте. Този който е в търг.мрежа съдържа консерванти. Подходящ ли е?

# 1
  • Мнения: 985
На каква възраст е детенцето ти?

# 2
Детето е на 5 месеца и вече яде плодови и зеленчукови пюрета

# 3
  • Мнения: 999
Аз редувах един ден кисел, един давах каша. Кисела сама го правех от царевично нишесте със АМ и слагах по малко плодово пюре. Още сте малки, но след някой и друг месец ще можеш да даваш  грис и мляко с ориз.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не може всеки ден каша да яде!

     Тъй ли, защо пък да не може?На 5 месечно дете пържола с кокал трудно ще му дадеш!


 
 В кисела няма нищо полезно, варени плодове(изгубили всичко ценно при топлинната обработка) и захар.Да не говорим за купешките.По-добре давай каша!

 
Когато започнете да давате твърди храни в следобедните часове

 Когато му изкараха зъбите и можеше да дъвчи Laughing!

# 5
  • Мнения: 27 524
Аз давах каша всеки ден. Защо да не може?  Grinning Кисел не съм давала.  За 5-месечно дете двата вида пюре и кашата засега са предостатъчни като разнообразие  Peace

# 6
  • Мнения: 985
Аз на тази възраст давах също само каша или някакъв пасиран плод-ябълка,банан,круша. Peace

# 7
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Моят син скоро ще направи 7 м, а все още яде само каша следобед. Защо мислиш, че не може да се яде само каша? Ако редуваш различни, няма да му омръзват. Peace

# 8
  • Мнения: 130
Ние ядем един ден каша, един ден АМ с грис. През една седмица й сменям вида на кашата.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Давах каша и плодово пюре.

# 10
  • Мнения: 2 197
Моята дъщеря ядеше само плодово пюре без захар след обяд. Първоначално и правех, след това започнах да купувам. Каша е яла много рядко. Аз лично никога не съм и давала кисел. Чак като започна да яде от кухнята опита за първи път, но не го харесва и не го яде. За мен това произведение е абсолютно лишено от вкус и всякакви полезни съставки. А консерванти има във всичко, освен в правените пюрета (там пък не е ясно каква точно химия се яде).

# 11
  • софия
  • Мнения: 636
На тази възраст дъщеря ми ядеше само АМ/кърма!В 6тия захраних с плодово.

# 12
  • Мнения: 98
Давах каша и плодово пюре.
[/quote
И аз така и продължавам Peace

# 13
  • Мнения: 5 026
Купувала съм няколко вида каша и сменях на тази възраст.

# 14
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Може да купуваш различни видове каши. Но на 5 месеца и плодово и зеленчуково пюре за добре.
Междудругото има специални подфоруми за храненето:

http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0 - за кърмене и захранване

http://www.bg-mamma.com/index.php?board=16.0  - за адаптирано мляко и захранване

Общи условия

Активация на акаунт