ЗА ОТСЛАБВАЩИ И ОТСЛАБНАЛИ 10

  • 17 121
  • 343
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 099
ЗА ОТСЛАБВАЩИ И ОТСЛАБНАЛИ 10

ТОВА Е ТЕМАТА ЗА ВСИЧКИ КОИТО ИСКАТ ДА ОТСЛАБНАТ ИЛИ ВЕЧЕ СА ГО ПОСТИГНАЛИ  ТУК Е МЯСТОТО КЪДЕТО МОЖЕМ ДА СПОДЕЛЯМЕ ДИЕТИТЕ КОИТО СПАЗВАМЕ И РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ТЯХ ИЛИ СОБСТВЕНИТЕ СИ РЕЖИМИ, КОИТО ДАВАТ НЕ ПО-МАЛКО ДОБРИ РЕЗУЛТАТИ ВЪРХУ САМОЧУВСТВИЕТО И КРАСОТАТА НИ!


НЕКА СЕ ХРАНИМ ЗДРАВОСЛОВНО, ЗА ДА СВАЛИМ КГ-ТЕ БЕЗ ЙО-ЙО ЕФЕКТ

Изчислете сами нужния Ви прием от калории за деня

Жени

Стъпка 1
РП = 655 + (9.6 X кг) + (1.8 X височина в см) - (4.7 X години).

Пример
Ако сте на 32 г
Имате ръст 162.5 cm
Тежите 84 kг
Вашият РП е 655 + (806) + (293) - (150) = 1604 ккал

Стъпка 2
Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

   1. Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
   2. Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата)= РП X1.375
   3. Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
   4. Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
   5. Ако сте изключително активни (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

Пример
Ако жената,в горният пример има заседнал начин на живот то нейният общ разход ще бъде РП (1604) по 1.2 = 1925
1925 ккал са енергията необходима, за да се поддържа сегашното й тегло.

Мъже

Стъпка 1
РП = 66 + (13.7 X кг) + (5 X височина в см) - (6.8 X години).

Пример
Ако сте на 25 г
Имате ръст 190 cm
Тежите 90 кг
Вашият РП е 66 + (1233) + (950) - (170) = 2079 ккал

Стъпка 2
Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

   1. Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
   2. Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата) = РП X 1.375
   3. Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
   4. Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
   5. Изключително активни мъже (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

Пример
Ако мъжът в горния пример има заседнал начин на живот, то неговият общ разход ще бъде РП (2079) по 1.2 = 2495
2495 ккал е енергията, необходима за да се поддържа сегашното му тегло.
Защо всички тези формули?

Те ще ни помогнат да определим калорийният си разход и съответно да си поставим цели за загуба или покачване на тегло. Невъзможно е да обърнем законите на термодинамиката и разхода на енергия, за това е необходимо да ги манипулираме. Всеки килограм от мастните ни запаси се равнява на около 7000 ккал, това означава, че трябва да изразходим тези 7000 ккал от масните ни запаси. За това има няколко начина: а) диета в) физическа активност с) диета+физическа активност.

НЕКА НЕ ГЛАДУВАМЕ И СЕ ХРАНИМ ЗДРАВОСЛОВНО ЕТО С ТОВА:

 

ЗА ДА НЕ ИЗГЛЕЖДАМЕ ТАКА  Laughing Wink   


А ТАКА...   bouquet                                 


ЕТО Я И НАШАТА НОВА ТАБЛИЧКА




ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ ОЩЕ ПОВЕЧЕ МИНУСИ И МНОГО ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ!   bouquet

Последна редакция: нд, 04 ное 2007, 15:39 от mimival

# 1
  • Мнения: 1 416
Привет Мими ,пу първа в новата ни темичка попътен вятър на всички в борбата с килцата.За хубавата темичка на Мими цвете от сърце и другия път искам при теб в табличката къде ме изостави ,ако ме приемаш за компания  Hug Hug Hug

# 2
  • Мнения: 2 099
Мами още има време да се присъединиш към мен, само кажи и веднага съм те сложила.  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 416
Мами още има време да се присъединиш към мен, само кажи и веднага съм те сложила.  bouquet
Искам слънце искам,ама ми е съвестно да те тормозя не се мъчи другия път мила.Аз на тоя етап повече няма да слабея сега искам поне до януари да ги задържа трайно и сигорно после ще видим.
Мименце кажи как си че съм се разтъжила  newsm78НА какъв режим си сега  newsm78ами с две думи всичко ,загубих ви дирите с КРИСИ и много ми липсвате   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 099
Мами вече си при мен.  Grinning Ами Криси и на мен много ми липсва, цяла седмица почти не се чувахме и на Скайпа даже не сме си писали, каза че има страшно много работа тъй като предстои Нова година. Иначе относно моят режим - пробвах няколко дни с диетата 90-дни , но имах голям проблем с 00-то и я спрях. Сега си хапвам всичко, като на ден изяждам и по една Активия и внимавам да не качвам. Реших за момента да внимавам с теглото и да правя уржанения, а като ми дойде музата за диети да се захвана този път сериозно. Вече не бързам за никъде, тъй като се харесвам. Е има още какво да се желае относно тялото ми, но и на него ще му дойде времето.
Заминавам, че Вики се събуди от следобедният си сън.

На всички пожелавам лека седмица и много, ама много минуси.  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 416
Благодаря Мими ,радвам се че се харесваш това е най важното еи това коте също се харесва аз също така че ставаме трима.Много целувки на бебка и специални поздрави на Криската ако се чуете  wavey wavey wavey

# 6
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Хайде и аз да се запиоша в новата теимчка ,да ни носи много минуси  bouquet

# 7
  • Мнения: 305
Честита нова темичка и успех в диетите на всички

# 8
  • Мнения: 1 416
Ванче ,Деата как сте как вървят диетичните режимчета ,защото събота и неделя на мен ми е най трудно мъж и три съкровища лапат яко по цял ден  Sick Sick SickАз само принасям и отнасям и от гледката пълнея  Mr. Green Mr. Green Mr. GreenХАЙДЕ СЕГА ПО КАФЕ

# 9
  • Мнения: 157
И аз да се запиша в новата темичка , пожелавам на всички многооо минуси на кантара и сантиметъра !!!

# 10
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ванче ,Деата как сте как вървят диетичните режимчета ,защото събота и неделя на мен ми е най трудно мъж и три съкровища лапат яко по цял ден  Sick Sick SickАз само принасям и отнасям и от гледката пълнея  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ами аз съм новобранче още..5 дни имам до сега ,но без да ги усетя. Супер доволна съм ,шкембенцето ми се прибра ,дънчиците ми флюфляят   Laughing, макар и на килца да съм съм свалила само 1 реално и 1 вариращо...но засега съм адски нахъсана и продължавам смело втора фаза на Дюкан от утре  Wink

# 11
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
мами 73 цвети - а и да ти кажа..не ми е много трудно с моите мъжаги в къщи...те нали са месоядни  Flutter, а и все още не ме дразни това, че те ядат постоянно разни джънк храни  Joy..днес сутринта им правих примерно макарони с яйца на фурна и чак ми стана гадно..хим и не ще да ги опитвам тия манджи  Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 1 416
мами 73 цвети - а и да ти кажа..не ми е много трудно с моите мъжаги в къщи...те нали са месоядни  Flutter, а и все още не ме дразни това, че те ядат постоянно разни джънк храни  Joy..днес сутринта им правих примерно макарони с яйца на фурна и чак ми стана гадно..хим и не ще да ги опитвам тия манджи  Crossing Arms
Супер мила страшна си  smile3501 smile3501 smile3501 хайде тази седмица -2 кг сигорни и 1 блуждаещо от сърце ти го желая.А за това че не се изкушаваш от макарони мойте аплодисменти ,аз за макарони и спагети човек убивам  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 13
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
 Joy Joy Joy Joy...ами да ти кажа и аз за спагети умирам..ама едни такива със сметана , спанак и филенце...обожавам ги...ама ето сега се вижда че мога и без тях
 Hug  bouquet
ти не ме ли засили много-аз 2 кила ако успея да сваля за 1 седмица банкат ще дам  Joy Joy Joy Joy

# 14
  • Мнения: 1 416
Joy Joy Joy Joy...ами да ти кажа и аз за спагети умирам..ама едни такива със сметана , спанак и филенце...обожавам ги...ама ето сега се вижда че мога и без тях
 Hug  bouquet
ти не ме ли засили много-аз 2 кила ако успея да сваля за 1 седмица банкат ще дам  Joy Joy Joy Joy
Можеш можеш аз го знам щото снощи спах на Баба Ванга в джоджана та знам че можеш  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green няма мърдане . Hug Hug Hug Hug Hug
Усмивчице,Дайсичка къде сте бе дружки верни  Cry Cry Cry Cry CryДеата и чакам си банкета на края на седмицата миличка

Последна редакция: нд, 04 ное 2007, 19:06 от мами 73 цвети

Общи условия

Активация на акаунт