ЛАКИРАНЕ НА КРЕВАТЧЕ ?

  • 4 305
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 207
Дано някой може да ми отговори с какво мога да лакирам креватче за новородено бебе.Имам го още от моето детство и му предстои освежаване,ама се чудя като започне бебо да го "гризе" да не се нагълта с нещо отровно,има ли значение какъв лак се използва - тези на водна основа предполагам са по-безвредни  newsm78 Ако някой има представа,моля помагайте  Heart Eyes

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
не бих казал, че водоразтворимите са по-безвредни .....
нитроцелулозните със сигурност не са вредни ....

# 2
  • Мнения: 2 323
Ще следя темата за отговори - и аз търся лак, но искам да е като оригиналния - сатенен някак седи, много е хубав, но изгризан вече....

# 3
  • Мнения: 3 591
Няма лак който да не е отровен.Детските мебели се "байцват" със силиконово масло. Какво има в него незнам - то попива в дървото и го прави такова матово. Или се боядисват с неоловна боя.

# 4
  • Мнения: 2 323
Деси, не знам.....бели се като лак за дърво в момента...Ще проверя за това силиконово масло Simple Smile

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
И какво му е отровното на нитроцелулозния лак (освен разтворителя, който се изпарява след нанасяне) ?
Да не би някоя гумена гризалка да има по-малко гадости? Или която и да е пластнама?

# 6
  • Мнения: 3 591
2. СЪСТАВ НА ПРОДУКТА
Представлява разтвор на нитроцелулоза, синтетични смоли и специални добавки.
Според Директивите на ЕС № 67/548, 88/379 и 92/32 продуктът е класифициран като опасно вещество.
Съдържа следните компоненти, опасни за здравето:n-бутилов ацетат, толуен, етилацетат

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
не вярвам да дадете на детето да пие от него .....
след като изсъхне, не е опасно......

# 8
  • Мнения: 207
И аз така си мисля,а и сега като се сетя - във всичките ни стаи е на естествен паркет,минаван с нитроцелулозен и двукомпонентен лак,така че ако не е едното,ще е другото  ooooh!

# 9
  • Мнения: 3 591
Мдам ... но новороденото няма да смуче паркета, обаче ще гризе и смуче креватчето...
Изсъхнало-неизсъхнало - отрова си е.
Отрови има дори в шишетата от некачествена пластмаса. Има и в китайските пластмасове играчки... Неможем всичко да ограничим. Но поне това, което знаем, че е опасно можем. На бебето ще му е все едно дали леглото е лакирано, или намазано с масло./което попива в дървото и в никакъв случай не изглежда мазно/ Но на нас няма да ни е все едно когато откриваме заболявания в детето си.
В края на краищата всеки избира за себе си. Но нека правим информиран избор и не се самозаблуждаваме в кое има и в кое няма отрови. Навремето и дефинфекцирането на пелените с белина са смятали че не е опасно - нали са ги плакнели после.....

Аз бих се спряла на полирано със шкурката креватче, намазано с някакво масло. Като порасне бебока и спре да гризе ще имате време да се радвате и на лакирани мебели Simple Smile


# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Всъщност много ли ги гризят? Малката нито един зъб не е удряла на леглото ... ако беше тръгнала да го гризи щях да го намажа с нещо люто.

# 11
  • Мнения: 3 591
ами от детето зависи  Joy В яслата където ходи моето леглата са не нагризани, ами направо сдъфкани.
(А за статистиката, аз детско легло не ползвам и за 3те си деца. но пък нагризани шкафове и маси имам)

# 12
  • Мнения: 2 323
ами от детето зависи  Joy В яслата където ходи моето леглата са не нагризани, ами направо сдъфкани.
(А за статистиката, аз детско легло не ползвам и за 3те си деца. но пък нагризани шкафове и маси имам)



Деси, в какво спят децата ти, щом не е в легло? И за това масло - в БГ намира ли се, или за там, където си говориш?

# 13
  • Мнения: 3 591
С масло баща ми ни мажеше леглата като деца. /такива дървени едновремешни с решетки които могат да се махат/ Така, че го има в БГ. Става пак като лакирано като попие маслото.
А децата ми спят в моето легло Grinning

# 14
  • Мнения: 2 323
Аааа, в легло, но не детско  Laughing
Ок, ще потърся

Общи условия

Активация на акаунт