Пътуване до седемте рилски езера

  • 2 284
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 746
Здравейте, знае ли някой дали е възможно да се качим до седемте рилски езера с автомобил? Цялото семейство много обичаме планината, всяка година ходим някъде.Сега имаме малко бебенце, като поотрасне до лятото ще пътува с нас и ми се иска да отидем до езерата.Някъде бях чела, че в момента се строи път до там, но дали е вярно?

# 1
  • Мнения: 2 746
Никой ли няма информация?...... newsm78

# 2
  • Мнения: 208
Здравейте, знае ли някой дали е възможно да се качим до седемте рилски езера с автомобил? Цялото семейство много обичаме планината, всяка година ходим някъде.Сега имаме малко бебенце, като поотрасне до лятото ще пътува с нас и ми се иска да отидем до езерата.Някъде бях чела, че в момента се строи път до там, но дали е вярно?
Това лято бяхме там. Наистина се прави път, но едва ли е готов. Според мен единствения начин да се стигне до там в момента е пеша или с т.нар. УАЗ-ка, което и в двата случая, щом сте с малко дете не е за препоръчване.
Все пак ще се радвам да се включи някой, който по-скоро е посещавал езерата и даде по-актуално инфо.

# 3
  • Мнения: 2 746
rozov_pinko  и ние сме от Варна! 
Благодаря, че се включи.Надявам се до лятото пътят да е готов, защото за нас единствения начин да посетим това невероятно място е с автомобил.

# 4
  • Мнения: 208
rozov_pinko  и ние сме от Варна! 
Благодаря, че се включи.Надявам се до лятото пътят да е готов, защото за нас единствения начин да посетим това невероятно място е с автомобил.

Разбира се, че ще успеете да идете до там. Време има за всичко.

Не искам да те отчайвам, но относно направата на тоя път не съм оптимист. До лятото обаче има много време, ще събереш инфо отново за развоя на нещата.

ще се опитам да кача снимки от езерата и ще пусна линк.

# 5
  • Мнения: 139
ние също ходихме до езерата в началото на август, но да ти кажа аз също съм на мнение, че едва ли ще стане пътя до лятото. Мисля, че за бебето може да стане с кенгуру, стига да има кой да се наеме да го носи. Абе тежичко си е особено за хора, които нямат тренинг с ходенето. Нашето дете е на 7 г., но реших да не я вземаме, просто защото нямаше да издържи. От друга страна пък там срещнахме много деца, дори и по-малки от нашето, които си ходеха. Въпрос на виждане, на решение, на дете и т.н. 

# 6
  • Мнения: 208
ние също ходихме до езерата в началото на август, но да ти кажа аз също съм на мнение, че едва ли ще стане пътя до лятото. Мисля, че за бебето може да стане с кенгуру, стига да има кой да се наеме да го носи. Абе тежичко си е особено за хора, които нямат тренинг с ходенето. Нашето дете е на 7 г., но реших да не я вземаме, просто защото нямаше да издържи. От друга страна пък там срещнахме много деца, дори и по-малки от нашето, които си ходеха. Въпрос на виждане, на решение, на дете и т.н. 
Hristush,
Може да сме били заедно в началото на август. Ние бяхме там от 5-ти до 12-ти.
А ето и обещания линк със снимки:

СЕДЕМТЕ РИЛСКИ ЕЗЕРА И ВОДОПАДЪТ СКАКАВИЦА

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 14:24 от rozov_pinko

# 7
  • Мнения: 139
ние бяхме само за почивните дни /4 и 5/. Имаше големи аномалии във времето. Като се изкачвахме едно слънце и почти до хижата като се смръчи.....
Не можахме да видим всичките езера /две останаха за другия път/, но тъкмо стигнахме до хижата и като заваля един порой....
Наложи се да слизаме с уазки - беше голямо преживяване.

# 8
  • Мнения: 2 746
 rozov pinko newsm10 
Уааау, снимките са невероятни, гледам ги и потъвам във водите на Близнака..... Направо ви завиждам, че сте били там Grinning
А хотелчето Теменуга изглежда доста спретнато, там ли бяхте отседнали?

# 9
  • Мнения: 208
ние бяхме само за почивните дни /4 и 5/. Имаше големи аномалии във времето. Като се изкачвахме едно слънце и почти до хижата като се смръчи.....
Не можахме да видим всичките езера /две останаха за другия път/, но тъкмо стигнахме до хижата и като заваля един порой....
Наложи се да слизаме с уазки - беше голямо преживяване.

Значи за малко сме се разминали. Ние нацелихме точно дъждовното време след 6-ти.
Тогава 3 дни валяха непрекъснати дъждове, така че езерата видяхме едва при първия слънчев ден.
А иначе и ние оставихме ОКОТО и СЪЛЗАТА за следващия път Simple Smile
За уазките - ами ние с тях се изкачихме и с тях се върнахме. Преживяването наистина е сървайвърско и следващия път малко ще се замисля да се кача ли пак на таквоз возило newsm78 Wink

# 10
  • Мнения: 208
rozov pinko newsm10 
Уааау, снимките са невероятни, гледам ги и потъвам във водите на Близнака..... Направо ви завиждам, че сте били там Grinning
А хотелчето Теменуга изглежда доста спретнато, там ли бяхте отседнали?

viva_nova,
Радвам се, че ти харесват снимките!

А Близнака наистина си е да се влюбиш в него...Когато отидох там, не ми се тръгваше. Магия някаква...Останалите езера сякаш не ме примамваха толкова, затова и по-малко снимки съм им направила.

Бяхме отседнали в хотел "ЕНЕРГОРЕМОНТ", за който писах в друга тема, мисля че беше за Паничище, пак тук. "Теменуга" е снимана именно от терасата на този хотел.

# 11
  • Мнения: 865
ние ходихме преди около месец до езерата.с джип се качихме до новата хижа,а после пеша обиколихме езерата.Дари я носихме в кенгуруто и спа през цялото време на чист въздух.времето беше супер.следобед се прибрахме Hug

Общи условия

Активация на акаунт