Рецепти за алергични деца

  • 686
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 394
ами Нинката има атопичен дерматит и вероятно АБКМ и с нашата диета всеки ден се чудя какви точно да ги къдря  chef. като си дам сметка яде главно карфиол, броколи и картофи. и кашите за закуска каквото и да ги правя са си все каши и взеха да й омръзват.
на мен пък ми омръзва да се ровичкам из нета за рецепти  и реших да ви питам какво приготвяте за дечицата си?за нас условието е да няма мляко и млечни продукти и яйца, най-вече.
днес например щерката яде крем супа с карфиол и й хареса много:

Продукти:
1 средно голям картоф
1 морков
2-3 розички карфиол
1 чушка, нарязана на парчета
бялата част на 1 стрък праз
ситно нарязан магданоз
мазнина с каквато готвите на бебоците
Начин на приготвяне:
Задушете ситно нарязания праз в мазнината. Прибавете нарязаните зеленчуци и залейте с вода. Оставете сместа на огъня, докато зеленчуците се сварят. Пасирайте супата още докато е топла. Прибавете магданоза и върнете на котлона за около 2-3 минути.

харесват й и т. нар. надупени картофи:
нарязват се картофите на половина без да се белят и се слагат с отрязаното надолу в тавичка с 1 пръст вода и малко мазнина в тава пекат се до готовност на силна фурна.  сол и подправки се слагат на вкус.
надявам се да се включат мами с вкусни идеи за диетично хранене

# 1
  • Мнения: 394
п(р)обутвам си темата Embarassed
днес готвих крем супа със зелен фасул и ориз (кафяв) със зеленчуци

нина е на 11 м.

Последна редакция: нд, 04 ное 2007, 18:04 от Melaniya

# 2
  • Мнения: 114
мили майчета, хайде за да е по-полезно да си пишете и колко са големи децата ви  Hug

# 3
  • Мнения: 1 313
Записвам се и аз в темичката Peace
И ние сме с АКБМ и е голяма чуденка какво да се готви Rolling Eyes
Днес ядохме пилешко с броколи, картоф, морков и праз.Варя пасирам и готово Peace
Меланиа, на вас не ви ли забраниха зелен фасул като сте с АБКМ?Ние сме на доста строга диета и аз, че кърмя още.
А за възрастта на бебчетата по-лесно ще бъде ако всички имаме лентичка Hug

# 4
  • Мнения: 2 616
Ние сме само алергенопредразположени,но и много внимавам все още.

Марти много обича картофи всякакви, задушени зеленчуци на пара, днес яде пилешка супа с пили, ориз,морков и чушка. Хапва с охота и от пълнените чушки.

# 5
  • Мнения: 394
ами то всички бобови са рискови, но аз рискувах с някой алергени - грах, зелен фасул, круша. не съм давала обаче пиле още. давам свинско - посъветваха ме, че е по-подходящо при АД.
Ивелина, а ти как правиш чушките? моите не й се харесват (и на мен), защото не им слагам почти нищо освен ориза.

# 6
  • Мнения: 1 313
Днес ще хапваме заешко с карфиол, морков, праз, печена чушка, копър, зехтин, и няколко прашинки сол Peace
Свинско да, но след годинка поне при нас.
Пилешко не разрешават заради боклуците с които са натъпкани, но ние действаме с домашни и го разрешиха Wink

# 7
  • Мнения: 2 616
...............
Пилешко не разрешават заради боклуците с които са натъпкани, но ние действаме с домашни и го разрешиха Wink

Еееее,'ма те всичко тъпчат с боклуци, недей така Hug

ами то всички бобови са рискови, но аз рискувах с някой алергени - грах, зелен фасул, круша. не съм давала обаче пиле още. давам свинско - посъветваха ме, че е по-подходящо при АД.
Ивелина, а ти как правиш чушките? моите не й се харесват (и на мен), защото не им слагам почти нищо освен ориза.

Крушата е пък най-хипоалергенната, там притеснения нямай  никакви Peace

Чушките са ми два вида-с гъби и с месо, като за месо предпочитам твърдо пилешко.
Купувам си пилешки гърди, на кухненския робот ги правя на кайма. Смесвам каймата и ориза, използвам кафяв ориз, който съм накиснала от предната вечер във вода, с малко, ама малко чубрица и солчица ги задушавам със зехтин. Пълня чушките, варя и когато са готови ги запичам мъничко. На дребния давам от плънката и от чушката ама като обеля люспата. Използвам зелени пиперки, всичко червено е алергопредразполагащо.

Другите пиперки правя по същия начин, ама без чубрицата и вместо кайма слагам гъби, пресни. Като ги наредя чушките в тенджерата да ги варя, не ги заливам с чиста вода, а с разредена с вода лютеница (това е малко "страшно" заради доматите, ама засега Марти държи фронта и няма реакция). Това им е любимата манджа на малкия и на мъжа ми.

В кухнята на педагогическо захранващите

Рецепти за здравословно хранене

# 8
  • Мнения: 1 313
...............
Пилешко не разрешават заради боклуците с които са натъпкани, но ние действаме с домашни и го разрешиха Wink
Еееее,'ма те всичко тъпчат с боклуци, недей така Hug
В кухнята на педагогическо захранващите
Рецепти за здравословно хранене

Имах впредвид антибиотици Wink
Сайтчетата са много полезни, мерси Hug
А гъбки от кога даваш, че аз забравих да питам алерголога за тях?Аме е страх да пробвам Rolling EyesТе по-скоро са тежка храна, а не алерген нали?

# 9
  • Мнения: 2 616
Аз давам наред, защото го захранвам на принципа на Педагогическо захранване. Храните, които ме притесняват по-по мъничко, от безопасните му давам да хапва колко душа иска. Ние обаче така или иначе повече от 50 гр различна от кърма храна не изяждаме

# 10
  • Мнения: 394
аз се провалих вчера с доматите, но от чушките с месо на Ивелина ще опитаме днес. а крушата по последни изследвания може да бъде алерген. доки ме предупреди специално.
а за закуска какво давате мами?

Общи условия

Активация на акаунт