Алергия,дерматит или екзема-не знам какво е

  • 4 138
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 539
от една седмица и аз и детето сме с едни пъпчици по лицето,ушите и малко по врата,малки са,безцветни,стои като грапаво.на мен не ме сърбят,просто ми е много неприятно да си пипам лицето.Но на детето плюс това започнаха да му излизат червени сърбящи пъпчици първо на едното ухо,после на двете бузи,и накрая и на другото ухо,чеши се постоянно,бузите му стоят алено червени,давах Фенистил капки,и лекарката каза-алергия.Той е на 2ги3м и яде всичко без досега да еимало реакция.Каза ми да ограничавам някои храни,да мажа с елоком,ериус и стелатопия на мустела.майчиното ми чувство ми казва че не е алергия,поне не от храна,защото и на двамата стана едновременно,а нищо ново не сме яли,не съм купувала нищо ново вкъщи,нищо не съм сменяла.Идея нямам какво е

# 1
  • Мнения: 503
Привет!
Аз и синът ми сме алергообременени и това което си описала ми се струва да е алергична реакция.
Ериус е трето поколение противоалергичен препарат и би следвало да ви помогне.
Отиди на алерголог,може да пробваш и дерматолог,а той евентуално да прецени дали е алергия
дерматитите също са упорити.
Алергиите се отключват,незнайно как,но няма значение дали имате нова храна в менюто или не.

Ако нещата излязат от контрол,се бие урбазон.
Така е поне при нас,но ние се задушаваме и няма как #Crazy

Не губи време и потърси специалист!

# 2
  • Мнения: 503
Извини ме ,не видях ,че си от Бургас.
Мога да ти дам телефони на специалисти.

Д-р Галина Иванова-алерголог 859-768 е тел в 1ва поликлиника.
там е на четни дати-сутрин.

Работи също и в Света София.

-filtered12- мобилен.

Д-р Джорова-дерматолог 0898 630-709

# 3
  • Мнения: 686
И ние имахме подобни пъпчици лятото.Аз установих ,че са от ухапано ,мисля от бълхи.Аз и големия по леко минахме,но малката и малкия правят алергия и при тях положението става по тежко.

# 4
  • Мнения: 539
благодаря ви,при детето наистина нещата вече излизат от контрол,защото и с ериус,елоком и стелатопията си е все същото положението,аз също съм все още с обрив,макар и не сърбящ.А за бълхи-и малкия и аз сме хапани,и стават големи червени флюси,така че при нас не е от това.Благодаря за телефоните на лекарките,тъкмо бях пуснала и тема за това.

Общи условия

Активация на акаунт