Отговори
  • Мнения: X
 Проблема е следния......Малкия започна да пие Ликуид фор кидс, защото доста често боледуваше и изкара 2 пълни седмици на градина, след което 3-4 дена беше със сумтящо носле, но аз не го спрях.....казаха ми няколко майки, че се е налагало понякога децата да идат хремави на градина и дори се справяли по-бързо ....Тръгна и следващата седмица и понеже сополите си бяха все същите , очаквах развитие, както и стана. Вдигна Т 38.5 и ходихме на лекар - оказа се гнойно гърло. Изписа ни Оспамокс - изпихме и 2-те шишета. температура имаше само веднъж 38.5 и на другия ден следобед 37.2 и край. Нито кашлица, нито нищо. отдавам го на ликуида, понеже знам как ми е карал до сега гнойни ангини и се втресох като чух само. Направо е чудо за мен само веднъж да вдигне подобна Т. та както и да е, цяла седмица си го гледам в къщи, но нослето така и не спира да си сумти. Само веднъж на ден може да го издухам, но сополите са гъсти - не са зелени, просто гъсти, а вътре в нослето засъхнали. През другото време няма проблем, диша  свободно, спи спокойно и т.н....но понеже и днес все още това продължава а от понеделник няма кой да го гледа, трябва да го пусна на градина:( Имам да връщам цяла седмица смени на колежката ми, а тя работи на 2 места...Става дума за един магазин и ако не ида аз, трябва да е затворено, няма кой....Ще започнат да ми правят проблеми.....майка ми е безразботна и за следващата седмица я викнали за няколко дни да продава билетчета за един театър и щели да и платят някой лев - тя отпада като вариант, а и малкия неиска да седи с нея:( Свекърва ми работи  детската градина в която ходи сина ми, в неговата групичка е леличка. Директорката им казала, че и писнало да прави компромисли с тях и сега свеки неиска да си смени смените да остане в къщи с малкия а и ми казва :' Стига глупости, за един сопол и веднага го затваряш в къщи,  нека се калява" ( донякъде може би е права). Когато е сутрешни смени - кара до обяд и си го забира в къщи с нея, така че той през ден е за по половин ден. И сега незнам какво да правя! Дали да го пусна понеделник. Притисната съм доста:( От една страна, искам да е напълно здрав и тогава да иде, но то може и 3 седмици да е хремав:( От друга страна.....сега започнах работата, и ми плащат на ден....тоест ако си остана още 2 седмици в къщи, няма да взема заплата  а имаме доста разходи. Сиропа фор кидс ми е в почивка сега но съм почивала 13 дена а не 20 и се чудя, дали да не го започна да го давам пак по 5 мл. Много ме е страх да не се разболее повече на градината. но немога да съм сигурна! Има и други деца на които сякаш там им минава! Говоря само за описаната от мен ситуация, не за сериозни болести, температури и т.н..... Кажете какво да правя...или да си кажа направо - дайте ми кураж че няма да се случи нищо лошо ако иде на градинка. А на него така му се ходи милия:( Сутрин става, бърза на гърнето, саблича се и понеже неможе да се облече сам идва при мене и вика :" Мамо, ставай! Готов съм за градинка!" и като му кажа, че е болен или че грдината не работи и днес децата ги няма , почва да плаче:( Много ми е гадно и в двете ситуации сега:( Кажете какво да правя:(

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Както го описваш, би трябвало вече да е оздравял. Хремата може да продължи по-дълго време, като остатъчна реакция, т.е. детето е оздравяло, но известно време след това има повишена секреция и запушване. Така е и с кашлицата. Въпроса е да е жизнен, да няма температура, да се храни /да има апетит/, да не му е зачервено гърлото и т.н. и това да е продължило няколко дни след боледуването.
Нищо не ти дава гаранция, че ако го заведеш няма пак да се разболее. Но пък и нищо не ти дава гаранция, че ако седи още няколко дни, това ще помогне да не боледува. Трябва ти да прецениш ако можеш /и разбира се и доктора/ дали е вече здрав Rolling Eyes
Тези "детскодомски болести" са много гадно нещо  Sick  ама като няма как да ги избегне човек...
Ако това те успокоява някак, моят син за 3г. и половина е боледувал два пъти за кратко време, но откакто тръгна на градина, след два дни се започна ... Sad Много малко деца устискват да са здрави, просто децата и имунната им система са си такива Sick

# 2
  • Мнения: 277
Детската градина и болестите вървят ръка за ръка - просто не познавам дете което не боледува  докато ходи на градина. Групите са големи и все има някой с който да си менкат сополи и други дребни паразити... Wink  Каката никога не съм я пускала със сополки - избрах си работа , където ползвах болнични без проблрм, но заплатата беше значително по-малка отколкото  бих взимала с моята квалификация в частна фирма.   И въпреки това - една седмица ходеше здрава на ДГ - десет дена се лекувахме!
Така, че ти си прецени. Щом няма друг изход... Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Според мен, спокойно можеш да пуснеш детето на градина.
Калина е с увеличена трета сливица и постоянно е със запушен нос и сополи, но ходи на градина. Ако я спра заради това, трябва да спре да ходи изобщо.

# 4
  • Мнения: X
 Благодаря ви мами, страхотни сте! Hug Hug Hug Днес например, откакто му издухах нослето на обяд ( точно преди да пусна темата),от тогава не се е случвало да смръкне, ето даже сега се изкъпахме и си заспа.
Въпроса е да е жизнен, да няма температура, да се храни /да има апетит/, да не му е зачервено гърлото и т.н. и това да е продължило няколко дни след боледуването.
Да - храни се, жизнен и бодър е, няма температура, няма кашлица ( е....по 3-4 пъти на ден да се закашля) и това е. Днес гледах гърлото, абсолютно еднакъв цвят е с останалата част от устата с изключение на две...като венички по сливиците, които са по-червени, но ми се струва че така си изглежда....( понеже често го проверявам). Сливиците не са уголемени и за сега няма проблем. Живот и здраве дано всичко е наред до понеделник.
 Каката никога не съм я пускала със сополки - избрах си работа , където ползвах болнични без проблрм, но заплатата беше значително по-малка отколкото  бих взимала с моята квалификация в частна фирма.   И въпреки това - една седмица ходеше здрава на ДГ - десет дена се лекувахме!
Така, че ти си прецени. Щом няма друг изход... Rolling Eyes
Не че няма изход - има разбирасе. Мога просто да кажа - немога да ходя на работа, или ме чакайте и търсете друг човек. Просто това е краен вариант и дано не ми се налага да прибягвам до него:(

# 5
  • Мнения: 4 451
Притесняваш се излишно. Пускай си детето на градина спокойно.

# 6
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Синът ми вече почти месец е с хрема и не съм го спирала от градина. Водих го на лекар два пъти; вземаха му и секрет от нослето / да не е нещо бактериално/ и се оказа че нищо сериозно му няма. Педиатъра каза, че в детската градина е така. Пробвах с капки, но май ще мине, когато мине.
Моят съвет е да капваш физиологичен разтвор в нослето- промива го и няма да има засъхнали сополи, пък и после по- лесно се издухва.

# 7
  • София
  • Мнения: 13 200
Аз само искам да питам малко офф.. защо 2 шишета Оспамокс? Нашата лекарка не изписва на детето пеницилинови препарати (ако не греша, че оспамокса е от таз група) и затова питам. Когато е пила антибиотик дозата си е била 1 шише. Стига си за 5-6 дни... Да не би да е нещо по-специален оспамокса?

# 8
  • Мнения: X
Аз само искам да питам малко офф.. защо 2 шишета Оспамокс? Нашата лекарка не изписва на детето пеницилинови препарати (ако не греша, че оспамокса е от таз група) и затова питам. Когато е пила антибиотик дозата си е била 1 шише. Стига си за 5-6 дни... Да не би да е нещо по-специален оспамокса?

Да, по-специален е, и стигна за 2 дена и половина:) Малък грамаж. В аптеката нямаше от по-големите грамажи и личния очевидно е знаел де, изписа 2. Последните дни дори му давах мааааалко по-малка доза и ни стигна за 7 дни.

# 9
  • Мнения: 882
С риск да чуя като ответен отговор какво ли не, искам да кажа, че винаги ще боледуват децата ни в детската градина, докато има майки, които смело си пускат децата с хрема и сополи и после се надяват някой друг да не си доведе детето в същото състояние.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
С риск да чуя като ответен отговор какво ли не, искам да кажа, че винаги ще боледуват децата ни в детската градина, докато има майки, които смело си пускат децата с хрема и сополи и после се надяват някой друг да не си доведе детето в същото състояние.

Това че едно дете е със сополи, не значи, че е заразно. Както вече казах, моето дете също е със сополи от увеличената си трета сливица, но не може да зарази друго.
Освен това има алергични деца, при които алергията също се проявява по този начин - с увеличен секрет от нослето.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 132
С риск да чуя като ответен отговор какво ли не, искам да кажа, че винаги ще боледуват децата ни в детската градина, докато има майки, които смело си пускат децата с хрема и сополи и после се надяват някой друг да не си доведе детето в същото състояние.


Най обичам такива категорични изказвания.

На въпроса -  да, вече я пускам. След като влачи близо месец някаква хрема, която ту спира, ту пак почва я заведох и на УНГ, който констатира увеличена трета сливица и каза, че от сополите няма да се отървем. Трябвало да следя за темпертура,кашлица, червено гърло и едва тогава да я смятам за болна...

# 12
  • Мнения: 3 271
A за увеличената 3-та сливица нищо ли не ви казват да предприемате?

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Каза, че на този етап нищо не трябва да правя. Лечението било само оперативно, но засега не било нужно, защото не боледува сериозно. Да съм я водила по курорти...

Аз питах и двама педиатри, предлагат ми лечение със Зиртек в продължение на шест! месеца. Помагало казват. Още се двоумя...
Мисля и на хомеопат да я заведа...

# 14
  • Мнения: 3 271
Сина ми направи няколко ангини за 2 месеца и затова му махнаха сливицата. Сега дъщеря ми прави дълги хреми, миналата зима се влачи със заден ринит доста също, бавно чистеше хремата. Ходиха 2 смени на море тази година, но сега установиха, че й е много увеличена и трябва да се махне. А ангини не прави, само дълги хреми Sad

Общи условия

Активация на акаунт