Отучване от шишето

  • 2 194
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Мили мами, кажете как отучихте децата си от шишето, защото ние, мисля, сме вече достатъчно големи - 2г.3мес., пием отдавна от чаша, но вечер заспиваме задължително със шишето, пълно с чай. Опитвах се няколко пъти да не й го дам, но не се получи. Може би трябва да съм по-твърда и да я оставя да плаче?   

# 1
  • Мнения: 5 026
Още не се е отказал (по-малки сме от вас).Иначе пие от чаша с накрайник,от обикновена чаша, но най му допада шишето.Ще се откаже,няма да го насилвам.

# 2
  • Мнения: 335
Шишето с накрайник ли е или с биберон?И ние сме вече доста големи,но продължаваме да пием мляко преди заспикване.Не мисля да и махам чашата(с накрайник),докато тя не реши че вече не и се пие Peace

# 3
  • Мнения: 128
и аз се вълнувам от този въпрос, щото без да искам я научих да заспива с шишето с вода. даже си го гушка и така заспива.а и си го търси като дойде време за сън .. с накрайник пие през деня вода, но не и харесва особенно , по-скоро се лигави..

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
  Шише с накрайник, или с биберон?Синът ми е на 3г.1м., всяка вечер в леглото пие прясно мляко и няма как да му го давам в обикновена чаша.Пие от шише с накрайник, просто няма друг начин освен да му спра млякото.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 591
Може би ако й го дадеш от чашка с накрайник и й предложиш да си гушне някоя играчка?..

# 6
  • Мнения: 148
Това е лошото, че става въпрос за шише с биберон. И то точно определено шише.Не иска да задпива с друго.

# 7
  • Мнения: 3 499
Моника се отказа от шишето сама на 1г. и 3м. Оттогава, че и от по-рано пие от чаша. Винаги съм била против детето да се приспива, пиейки мляко или чай, но това доста се практикува. Доколкото знам е много вредно за зъбите. Ето защо никога не съм я приучвала да заспива по този начин. Това е нещо, което не й липсва и бързо се отучи. При вас явно проблема е, че се приспива по този начин. Не знам как би могло да се отучи детето от подобен навик, т.к. за него то е начин да заспи /както при нас смукането на биберон-залъгалка  Rolling Eyes/. Мисля, че трябва отведнъж да откажете шишето.

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Племенницата на мъжа ми е на 2г 5м и още използва шише.

# 9
  • Мнения: 1 931
Нашият бате Йони беше на 2 годинки и половина когато на негов братовчед му бяха обяснили,че баба Меца е дошла и взела шишето и бибата и тази баба Меца има още малки мечета и дебне от някое детенце да вземе шишета. Йони беше много много впечатлен и реших да използвам момента и прибрах неговото шише и това на сестра му(а малката въобще не искаше шишето) и му казах,че и техните баба Меца ги е взела. Прие го добре и дори ми обясни колко малки били мечетата и не могли нищо да ядат,а той и сестра му вече хапват храна и могат от чаша да пият мляко.
Но иначе все още на заспиване си пие мляко,но от чаша.

# 10
  • Мнения: 3 069
Нека си пиевечер детето от шише.
Само ще го отхвърли когато е готово за това.

# 11
  • Мнения: 4 451
Голямата ми дъщеря се отказа сама от шишето. Всъщност на 2г. отказа да пие мляко въобще.

# 12
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Моя позната отучи детето, като смени биберона с накрайник. От накрайник се пие, а не се суче като от биберон и го няма успокоителното усещане. Друг вариант е да смениш шишето, да не подслаждаш чая... Въобще, ако развалиш кефа, ще се отучи, но за да няма мрънкане, подмени навика с нещо друго - играчка за гушкане или приспиване с приказка.

# 13
  • Мнения: 568
оооо изобщо да не ти пука, всичко си става естествено.

# 14
  • Мнения: 1 029
Ох, аз също имам такъв проблем... Толкова е свикнала с шишето си с биберон, че почти винаги го търси преди да заспи или когато е неспокойна.  ooooh! Не знам как ще я отуча от този навик. Иначе още преди месеци започна да проявява желание да пие от обикновена чаша, но разбира се цялата се полива, а пък с шишената с накрайник или сламка само се лигави.

Общи условия

Активация на акаунт