уголемена матка?!?!?!

  • 18 040
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 583
Здравейте момичета,
Вчера бях на лекар, всичко уж ми е наред, но установи уголемена матка за този период от цикъла /6-ти ден/, гледа ме на уз /коремен и вагинален/
Прочетох, че матката е уголемена ако трябва да ти дойде или се дължи на бременност /при мен не е нито едно от двете/
Нямало проблем за забрменяването, но после при евентуална бременност, трябвало да правя по чести прегледи...
Каза, че е възможно и да е миома?!?!? не може ли да се види това със сигурност с ултразвука, тя изказа само предположения.

# 1
  • Мнения: 7 718
Отиди и на друг лекар.

# 2
  • Мнения: 583
ходила съм и друг път на лекар, при друг, беше преди  година и ми бяха казали същото, но пак нищо определено

# 3
  • Мнения: 7 718
Моята е леко уголемена, но аз имам миома.
Може би просто твоята анатомично е по-голяма.

# 4
  • Мнения: 728
При мен също матката беше уголемена,но аз със сигурност имам миомен възел,твоя док.трябва да може да види на вагин.ехограф ако имаш миомен възел.

# 5
  • Мнения: 583
тя ме гледа, явно нямам...нз. но ми каза, че има вероятност да се появи, понеже майка ми имала...
а преди месец бях надруг д-р и ако имаше миома, той щеше да ми каже-....
каза ми да не чакам много за бебето, т.е. да не се пазим /а ние не се , даже напротив/
а възможно ли е в следствие на едрото бебе след раждането да се получи, бебето се роди 4,100 кг. но пък това е преди доста време!?!?!?!

# 6
  • Мнения: 263
Съвсем нормално е при раждала жена матката да е по голяма. Същото ми казаха след преглед с вагинален видеозон съвсем наскоро. Не се притеснявай, стига да няма други проблеми - това не е проблем!

# 7
  • Мнения: 7 718
а възможно ли е в следствие на едрото бебе след раждането да се получи, бебето се роди 4,100 кг. но пък това е преди доста време!?!?!?!
Като гледам детенцето ти е съвсем малко, така че е възможно това да е причината за уголемяването.

Общи условия

Активация на акаунт