Свински език в масло

  • 24 875
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
как се прави.
Момичета помагайте:)

# 1
  • Мнения: 529
Първо го сварявам в тенджера под налягане. Обелвам и  нарязвам. После  го задушавам с  масло в тиган на котлона. Подправки сол и черен пипер.

# 2
  • Мнения: 444
Първо го сварявам в тенджера под налягане. Обелвам и  нарязвам. После  го задушавам с  масло в тиган на котлона. Подправки сол и черен пипер.


И аз така , само го варя в обикновенна тенджера !

# 3
  • Atlanta
  • Мнения: 206
И аз го варя в тенджера под налягане, беля и нарязвам, но след това просто го запичам с маслото за 10-15 мин във фурната.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 688
Благодаря ви момичета!
Безценни сте!

# 5
  • Мнения: 244
как се прави.
Момичета помагайте:)

Един добронамерен съвет - преди да сложиш езика да се вари в бързоварката НЕПРЕМЕННО го надупчи на няколко места с дебела игла (респ. клечка за зъби, шишче или др.п.).
Знам за няколко случая на "взривяване" на тенджера от надуване на езика.
След като извадиш езика, още топъл (но не горещ, за да не те изпари) го обели.
Може да го нарежеш на филийки или цял да го замразиш в камерата, като аварийка за нечакани гости.
Много е вкусен - леко охладен и залети филийки от него полети със сос тартар.
Ако решиш и на манджа можеш да го направиш - с ароматен доматен сос и китайски/или печурки гъби.
Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 10 298
Момичета, колко време варите езика в тенджера под налягане?

# 7
  • Мнения: 2 956
Момичета, колко време варите езика в тенджера под налягане?
Мога да кажа за телешкия ,защото св. не съм готвила. Телешкия м/у 30 и 40 мин. Свинския предполагам,че ще "иска" малко по-малко време, но не съм сигурна.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 298
Момичета, колко време варите езика в тенджера под налягане?
Мога да кажа за телешкия ,защото св. не съм готвила. Телешкия м/у 30 и 40 мин. Свинския предполагам,че ще "иска" малко по-малко време, но не съм сигурна.

мерсиии  Hug

# 9
  • Мнения: 2 829
много обичаме в къщи език,освен в масло го поднасям и със заливка от кис.мляко+майонеза,добавям в заливката и чесън,черен пипер сол и малко горчица Peace

Общи условия

Активация на акаунт