Детето и гърнето

  • 3 911
  • 78
  •   1
Отговори
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Здравейте!Моето Слънчице вече е на 9 месеца и ни предстои сприятеляване с гърнето.Моля,справилите се със задачата мами да попълнят анкетката... Thinking

# 1
  • Мнения: 2 092
на 7месеца,като започна да стои седнал ,нямах никакви проблеми с приучването,през 20 мин го слагах ,дори навън беше без памперс през лятото!
Всички останали отговори от анкетата са апсурдни за мен,и всякакви оправдания ,са просто мързел от страна на майката,или който се грижи за детето!/лично мое мнение/

# 2
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Аз я слагам от 8 мес.възраст и това за мен е правилно.Но по мои наблюдения масово майките започват доста по-късно.Да не говорим,че почти не съм срещала 1,5 год, дете без памперс!Затова и пуснах анкетка

# 3
  • Мнения: 3 861
В момента, в който започна да сяда му купихме гърне и започнахме да му създаваме навици.

Резултатът беше последно наакване в памперс на 8 месечна възраст и сваляне на нощния памперс на 1 година и половина.

Успех!!!

# 4
  • Мнения: 5 393
Започнах да го слагам когато можеше да седи много стабилно, някъде на 8 месеца.По-скоро исках да свикне с него, да го приема като познат предмет и да не се плаши. Съзнателното му използване започна едва преди няколко месеца.
Успех Peace

# 5
  • софия
  • Мнения: 379
никога не е сядала на гърне, само на тоалетната с адаптор. научи се на "ужасната" според бабите и възраст на 2г6м, но без аварии .

# 6
  • Мнения: 1 992
На около 8 месеца започнах да я слагам. От около месец "казва". Не може да говори, но ми го завира в носа, ако и се прави нещо.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
За пръв път я слагах на 11 м. и свикна горе-долу, но после изведнъж отказа да сяда повече и не съм настоявала. Възобнових опитите на 1 и 11 м. и се научи за 1 ден.
Не съм привърженик на ранното приучване, но пробвахме по предписание на доктори - имаше урологични проблеми.
По-късно свикна много лесно.

# 8
  • Мнения: 952
На моя син му показах  гърнето на 9мес. но не съм го слагала. На 1г 6мес го пробвах не искаше въобще да сяда в него, а и аз не съм настоявала просто го скрих. На 2г 3мес му казах че вече е голям и ще пишка в гърнето а не в памперс и работата стана много бързо Peace И аз мисля че късното слагане на гърне е осъзнато действие от детето и затова става по бързо и лесно Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 3 610
И двамата на 6м.Големия си казваше като му се акаше и преди годинката,с пишкането малко по-късно,а малкия от 2 мес. е без памперс през деня(само като спи) и за акането си казва(води ме до тоалетната),а за пишкането първо пуска малко в гащите и тогава се сеща,но се стиска докато не го заведа да го изпишкам.На вън също е по гащи.

# 10
  • Мнения: 198
Аз започнах на 8 месеца някъде, и уж се научи, дори казваше като и се пишка...и изведнъж престана. Дори като я сложа, ако има стиска и после ходи на памперса или в гащите. Имам подозрението, че някоя баба много я е натиснала или уплашила, ама не си признава, и затова се инати. Та сега, за срамотите сме на 2 г и 3 месеца с памперс. Надявам се в яслата да се научи.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 999
Няма го моя отговор. Naughty

Никога не съм я учила "на гърне". Първата ни бавачка тръгна да я учи на около 9-10 месечна възраст, което стана и основната причина да се разделим с нея...

На 3 годишна възраст свали памперса, дневен, нощен...всякакъв и седна на тоалетната. /точка/

Имала е фалове дължащи се или на свръх интересни забавления или нощем ако й е станало студено, но не са и 10 дори.

# 12
  • Мнения: 191
Момиченцето ми на 1 г и 3 месеца вече беше без памперс през деня, след 2 месеца махнахме и нощния. Момчето започнах да се опитвам да го  слагам на гърне веднага след като започна да седи стабилно - към 7-8 месец, като всеки опит беше истинско мъчение. Крясъци, писъци, рев, страшна работа. Сега е на 1 г. 6 м. и като види гърнето го грабва и го пъха под леглото. Имаме и детска седалка на тоалетната - същата работа. Каката му показва, сяда на гърнето, на седалката на тоалетната - нищо. Много съм притеснена и не знам какво да правя. Лекарката ми казва, че за момчетата е много лошо да стоят с памперс след 1 година, защото влияена оплодителната им способност.  Дайте съвет.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
...Лекарката ми казва, че за момчетата е много лошо да стоят с памперс след 1 година, защото влияена оплодителната им способност.  Дайте съвет.

Попитай лекарката колко мъже с нарушена оплодителна способност поради памперс е виждала... а после си намери друга и спри да травмираш детето с глупости.  ooooh!

# 14
  • Мнения: 2 722
И моя отговор го няма - не съм учила големия, по същия начин ще процедирам и с малкия - на 2 г. и 1 ден махнах памперса и сам седна на гърнето. До преди това - сменях по 10-15 памперса на ден, за да не му харесва запареното и готово.
Без да искам да обидя някого /което неминуемо ще стане/, останалото са родителски амбиции, за да има още един пункт, по който да си сравняват децата на площадката. Изпадам в ужас пред гърчещо се и пищящо дете на годинка, натиснато /буквално/ на гърнето от майка му, която е убедена, че е закъсняла с изграждането на хигиенни навици у детето си  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт