Само моето бебе ли не иска пюретата?!?

  • 451
  • 12
  •   1
Отговори
С плодовите всичко беше наред и аз бях много щастлива и горда майка ....обачеее дойде ред на зеленчуковите пюретаа-малееее елеате да видиите рев,рев ...правя се на клоун за да хапне малко ...някакси свикна обаче само с някой от зеленчуковите ..а сега е ред на месните и олелеее майко - казаха ми че бебетата обичали месните и не било като със зеленчуковите -нищо подобно сега се опитвам да дам пилешко и е пълна катастрофа ..не и не..споделете за началото на вашето захранване с пюретата...

# 1
  • Мнения: 1 440
Ами и моята дъщеря беше така,но с готовите пюрета,като започнах да и ги готвя,се приемаха по-добре.

# 2
  • Мнения: 484
Какви пюрета даваш? Аз пробвах първо с домашни, като добра майка, но Яна реагира така, сякаш се опутвам да я отровя. Затова й купих на ХИП и тя прояде. За сега е яла от зеленчуците само моркови и моркови с картоф, но според мен ще яде и от другите. Но провалът ми с приготвените от мен, даже смесени с кърма, беше пълен Simple Smile

# 3
Започнах с готови  на Ганчев, пробвах и с домашно приготвени от мен -в началото ги ядеше после и тях не искаше.  А от месните давах заешко -горе-долу в началото му хареса но следващите пъти които  му давах ядеше само до половината и после рев-дали пък просто човечето не иска само половината да си хапне...   получих съвет да си купя на ХИп !! -тях всички бебета ги харесвали ..ще купя и ще пробвам и ще докладвам за тези които имат същите проблеми.

# 4
Междудругото бях купила едно месно на ОВКО-ужас !!!

# 5
  • Мнения: 4 343
може дечко да си има предпочитания.опита ли да му правиш плодово зеленчуково-вариш на пара зелелчуци и добавяш ябълка например. експериментирай!аз докато открия че не ще купени  #Crazy.сега всичко аз и готвя и сме ок.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
Абе моята от зеленчуковите на Хип се потрисаше най-много...Всяко дете си има различен вкус.Слагай по малко кърма или АМ в пюрето,омекотяват вкуса и го правят по-познат.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 504
А ти искаш да заместиш кърмене ли, че искаш цялото пюре да изяде - това са си 190гр.близо...ние сме на 8,5 м и си хапваме макс. 100 - 120 гр. на Ганчен не съм давала, но Герберските ги яде...а домашните още повече...никога не я насилвам...колкото изяде толкова...Половин пюре хич не е малко, това са си 80 90 гр. Когато й се услади някое пюре си хапва повече, но макс. е 150 160 гр...и то домашно приготвено...

# 8
  • Мнения: 5 401
Моят беше на периоди - ту ядеше домашни, ту готови на Хипп, докато накрая съвсем ги отказа и мина на човешка храна. Макс количество, което е изяждал, беше 80 г

# 9
  • Мнения: 753
Винаги съм давала домашни и много се харесваха.
Следвай предпочитанията на бебо! Моят и до ден днешен някои неща не ги яде /карфиол и броколи напр./

# 10
  • Мнения: 1 321
Всяко бебе си има своите предпочитания.Пробвай всички видове докато реши че вече това му е харесало.И ние бяхме така не се притеснявай с времето ще свикне. Peace

# 11
  • Мнения: 842
И ние сме от тези, които не искат друга храна освен кърма. А най-странното е, че в началото яде, не се мръщи или втриса, НО хапва макс. 40грама, стиска устни и край, не можеш по никакъв начин да го накараш да изяде повече. А аз искам да замествам вече ядене.  Sad  Има ли някой проблем като нашия?

# 12
Trillian , всъщност нашето ядене на пюрета най-много ми прилича на вашето ... хапва известно количество аз съм стигнала дополовината /както и написах/ и от там не иска повече,,,,днес си изяде цялото обаче  - на включен телевизор и столчето сложено така, че гледа към телевизора ,а аз - някъде, някакси отстрани /за да не преча/ и така малчо беше толкова захласнат по телевизора , че просто не разбра кога си изяде пюрето - заешко със зеленчуци 130 г  + 1/2 от домашно приготвено от мен картофи с лук...  значи не било толкова гадно ,а бебо ?? така му казах доволна накрая ... стигам до извода, че просто май му трябва време да свикне с меесните пюрета .. все пак със зеленчуковите свиквахме 1 месец .

Общи условия

Активация на акаунт