Бактерия Протеус (proteus species) в стерилната урина

  • 2 040
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Здравейте! Синът ми е на 1г. и 9 м. и преди две седмици изолираха тази бактерия в стерилната урина. Концентрацията й е >105/ml. Много съм притеснена, знам, че лечението на бактериални инфекции е трудно и упорито. Никой не ми даде информация за тази бактерия, казаха само да се обърнем към нефролог и детето да пие Суметролим. Аз също не открих информация за тази бактерия и от това ми става още по- напрегнато. Ако можете да ми дадете информация за лечението, продължителността и др. свързано с бактерията ще Ви бъда благодарна. Само да спомена, че я изолираха след дълго боледуване (два отита един след друг, гнойна ангина, набъбнала трета сливица, лекувани с Аугментин, Зинат и Оспексин), а освен нея и бактерия в носоглътката - Мораксела (надявам се да съм я изписала правилно). Благодаря за отделеното време  bouquet!

Последна редакция: пт, 02 ное 2007, 15:24 от martikom

# 1
  • Мнения: 5 760
Протеусът е от грепата на грам отрицателните бактерии и обича водна среда. След коли бактериите тя най-често се среща в урината.
Намира се в малки количества в дебелите черва.. Може да се появи след продължителен антибиотичен прием, когато е възможно тяхното повишено размножаване в червата поради унищожаване на естествените бактирии коли. Лечението и е доста трудно.
Съветвам Ви все пак да не бързате с лечението, а да изпратите поне още две стерилни урини и да се консултирата за начина на лечение и неговата продължителност с детски нефролог- напр. доц. Анадолийска.

Общи условия

Активация на акаунт