За тена на бебетата от храните и кърменето

  • 834
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Педиатърката ме предупреди, че от морковите се променя тена на бебетата. Давам зеленчукови пюрета предимно от тиква, защото са по-сладки и се предпочитат. Чували ли сте-дали пигментират бебетата от яденето на тикви и моркови? А вярно ли е, че тенът на бебетата се променя- стават по-бели, когато спрат да се кърмят?

# 1
  • София
  • Мнения: 10 301
Ами още кърмя, но не ми се струва нормално, бебето да побелява след като се отбие... не съм забелязала и зеленчуците да и влияят на тена  Thinking
Всичко е ген, мойта щерка е мнооого бяла, като мен.

# 2
  • Мнения: 7 106
Тиквата, морковът и червената чушка съдържат много каротин и е напълно възможно да пигментират кожата на бебето, а и на възрастен човек ако ги хапва всеки ден и по много.Но това не е болест Grinning  и няма страшно, ако се случи, просто спираш за няколко дни въпросните зеленчуци, докано пигментът се изчисти.
Даже съм чела, че ако искаш по-бързо да почернееш на плажа, преди всеки плаж да се изпива по една чаша морковен сок.Той спомагал за по-хубав и траен тен.Даже съм виждала плажни масла с каротин, но не си спомням на коя фирма бяха - в кафяви опаковки с нарисуван морков на етикета.
А това за побеляването на бебетата след спиране на кърменето май е от графа "градски легенди" Grinning .Тя Ева ми е толкова беличка, че незнам като спрем да се кърмим накъде повече ще избелява Grinning  Wink .

# 3
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Shali
Тиквата, морковът и червената чушка съдържат много каротин и е напълно възможно да пигментират кожата на бебето, а и на възрастен човек ако ги хапва всеки ден и по много.Но това не е болест Grinning  и няма страшно, ако се случи, просто спираш за няколко дни въпросните зеленчуци, докано пигментът се изчисти.


Мдаа, на Емчо му се случи. Embarassed Беше си бая оранжев от тиквата и морковите и доста дълго избягвах да му давам докато се оправи. Но това не е болест и няма отрицателно влияние върху бебето.
Иначе синко е много бял по принцип. Отскоро не се кърмим вече, но не съм забелязала да побелява, даже напротив - едни бузки е заруменил, ама той спира ли се Grinning

# 4
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: kroha
Педиатърката ме предупреди, че от морковите се променя тена на бебетата. Давам зеленчукови пюрета предимно от тиква, защото са по-сладки и се предпочитат. Чували ли сте-дали пигментират бебетата от яденето на тикви и моркови? А вярно ли е, че тенът на бебетата се променя- стават по-бели, когато спрат да се кърмят?

малии добре 4е сте вие да  нау4а нешо , наскоро ме бъзикаха какво ми е "мургава "момата - и аз се 4удих защо така,като вси4ко  от баща си е взела ,пък от мен тена (аз съм по 4ерната в къщи ). това до какво степен е нау4но доказано - да не е някоя градска легенда?

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Цитат на: amka
малии добре 4е сте вие да  нау4а нешо , наскоро ме бъзикаха какво ми е "мургава "момата - и аз се 4удих защо така,като вси4ко  от баща си е взела ,пък от мен тена (аз съм по 4ерната в къщи ). това до какво степен е нау4но доказано - да не е някоя градска легенда?

Ако е мургава, едва ли ще е от морковите, от тях тена става по-скоро жълтеникав и никаква градска легенда не е, Шали много добре е обяснила за каротина...
А ти се радвай, че момата ти е мургава, няма да изгаря лесно на слънце, винаги ще си има естествен тен и ... нали знаеш черното грозде е по-сладко от бялото  Laughing (...някой бял да не ми се обиди сега Wink )

# 6
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
Пък аз се чудех защо ми е мургаво момченцето, а то било от кърмата на мама. Grinning  Щото мама е една такава снежно бяла, а той мургав Confused: Сега ще чакам да го отбия ,за да побелее, ама  май доста още ще чакам.
 Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Mr. Green  Thinking  Grinning  Grinning  Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
А моят бял пуканчо, като спра да го кърмя какво - прозрачен ли ще стане Laughing Стига, момичета, е на т'ва му се вика градска легенда Wink А за каротина си е научен факта, там няма лъжа, няма измама.Обаче това с кърменето ме спука от смях Laughing

# 8
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Jade
 ... нали знаеш черното грозде е по-сладко от бялото  Laughing (...някой бял да не ми се обиди сега Wink )



# 9
  • София
  • Мнения: 9 456
Цитат на: kroha
А вярно ли е, че тенът на бебетата се променя- стават по-бели, когато спрат да се кърмят?

Лора я кърмя вече 8 месеца и 2 седмици близо. Simple Smile
Тя е безумно бяла! С болезнено бледа и бяла кожа на лицето!
Ако това, което казваш ти, е вярно, не знам какво по-бяло може да и стане лицето от това?!
По-бяло от това не може! Shocked

# 10
  • Мнения: 18 542
Ако прекаляваш с тиквата и морковите е много вероятно бебето да стане оранжево.
За тена и отбиването нищо не мога да кажа.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 999
Добре де, а вредно ли е да е 'оранжево' бебето или не?

Защото Дариа също си е оранжева и аз знам, че е от тиквата и морковите дето ги яде, но не съм й ги спряла...

А моята девойка е черничка /точно както я поръчах/ и по тен изобщо не прилича на нас с мъжа, защото ние сме като пуканки просто.

# 12
  • Мнения: 1 391
Цитат на: nad_tab
Ами още кърмя, но не ми се струва нормално, бебето да побелява след като се отбие... не съм забелязала и зеленчуците да и влияят на тена  Thinking
Всичко е ген, мойта щерка е мнооого бяла, като мен.


пу пу пу.... КАКВА РАЗКОШНА РОЗОВА ПРИНЦЕСКА ИМАШ!!!!!!!!
Онемях!!  Grinning

# 13
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Isa
Добре де, а вредно ли е да е 'оранжево' бебето или не?

Защото Дариа също си е оранжева и аз знам, че е от тиквата и морковите дето ги яде, но не съм й ги спряла...

А моята девойка е черничка /точно както я поръчах/ и по тен изобщо не прилича на нас с мъжа, защото ние сме като пуканки просто.


Чак да е вредно, не, но под влияние на прекомерно натрупания каротин черният дроб се затормозява и затова каротинът избива по кожата. Нещо подобно на физиологичната жълтеница е, доколкото е засегната функцията на черния дроб. Поне аз това схванах от обясненията на педиатъра Wink   По-добре да спреш с тези зеленчуци за известно време, за да се нормализира тена на детето и после просто по-умерено Wink Обикновено при по-големички деца това рядко се случва, защото менюто им става много разнообразно Grinning

# 14
  • Мнения: 350
Цитат на: kroha
А вярно ли е, че тенът на бебетата се променя- стават по-бели, когато спрат да се кърмят?


Това не виждам кой може да се обясни научно. Сигурно е от типа бабини деветини....

Общи условия

Активация на акаунт