Солена торта

  • 8 892
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте!Някой може ли да ми каже как прави солена,палачинкова торта?
Благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 001
Правиш палачинките и после редуваш пластове със варени яйца,майонеза,лютеница,кисели краставички,кашкавал,шунка......въобще каквото ти роди фантазията.Вариантите са много.... Grinning
Аз лично харесвам най-много солена торта със шунка,варени яйца,майонеза,кис.краставички,царевица.Като я наредя я намазвам с майонеза и я поръсвам отвсякъде с настърган кашкавал.  Hug

# 2
  • Мнения: 63
Мерси за бързият отговор! Hug

# 3
  • Мнения: 22 867
Здравейте!Някой може ли да ми каже как прави солена,палачинкова торта?
Благодаря  bouquet


Radi_1, принципът са ти го написали, ако искаш прегледай и тази тема, има и снимки и предложения.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 294
Правиш палачинките и после редуваш пластове със варени яйца,майонеза,лютеница,кисели краставички,кашкавал,шунка......въобще каквото ти роди фантазията.Вариантите са много.... Grinning
Аз лично харесвам най-много солена торта със шунка,варени яйца,майонеза,кис.краставички,царевица.

Така я правя и аз палачинковата торта  Peace
Разликата - най отгоре заливам със сос бешамел и настърган кашкавал
и слагам тавата във фурната да се запече тортата и да се разтопи и
зачерви кашкавала. Става супер, моите в къщи много я харесват тази тортичка  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 224
Никога не съм правила такава торта,защото незнаех рецептата.Но сега мога да си я направя някой ден.

# 6
  • Мнения: 5 001
Никога не съм правила такава торта,защото незнаех рецептата.Но сега мога да си я направя някой ден.
Подходяща е за празници,като предястие например...

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Никога не съм правила такава торта,защото незнаех рецептата.Но сега мога да си я направя някой ден.
Много си изпуснала!  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 748
Малко по-различен вариант.
Правим печена палачинка:
В тава 30/40 разтопяваме половин пакет масло. От 4 яйца, 7 с. л. брашно, 0.5 литра прясно мляко и 2 ванилии забъркваме смес, която изсипваме в тавата с разтопеното масло. Пече се до зачервявяне 20-25 мин. Ако започнат да се образуват мехури се пукат с вилица. Вади се от тавата след като изстине. Може да си помогнете с лопатка ако някъде е залепнала. Слагате палачинката върху алуминиево фолио. Маже се обилно с майонеза, настъргва се кашкавал, варено яйце, колбас и кисела краставичка, колкото по- богато, толкова по-добре. С помощта на фолиото се навива на стегнато руло. Хубаво навивате ръбчето за да не стане рулото кухо. Престоява  2-3 часа в хладилника. Реже се на дебели парчета. Много е вкусно и ефектно за предястие. Съжалявам, че не съм снимала.
Палачинката стига за 6-8 порции., без да остава за допълнително, въпреки, че всички ще си поискат!

Последна редакция: нд, 04 ное 2007, 13:43 от macro

# 9
  • у дома
  • Мнения: 1 581
ето каква солена палачинкова торта направих вчера. получи се много добре.

за палачинките:
4 яйца, 1 ч.ч. прясно мляко, 1/2 ч.ч. брашно, щипка сол, щипка сода

разбъркваме яйцата, добавяме едно след друго млякото, брашното, солта и содата. пържим палачинките в тиган. преди да изсипем сместа, намазваме тигана с масълце.
за тази торта направих 2 дози палачинки, част от тях оцветих.

за плънката: сварени картофи, сварени моркови, сварени яйца, сварен грах, шунка, кашкавал, кисели краставички, 2 бр. майонеза
всички продукти ги нарязах с робота на много ситно, целта ми беше при разрязването да не се рони. разбърках добре. след това - палачинка, смес, палачинка, смес. завърших с палачинка.

покритие: 2 бр. майонеза, заквасена сметана, крема сирене, пакетче желатин (за сметаната и крема сиренето количеството е по желание, бяха останали от една торта и просто ги използвах).
разбърках продуктите добре, оцветих с малко сладкарска боя, добавих разтворения желатин, залях тортата и оставих в хладилника.


 

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Това ми е един от любимите специалитети и винаги ми се получава разкошна!!! Купувам готови палачинки от Фантастико, мисля че са 10-12 в опаковка. Притоплям ги леко на тостера и ми мазвам с масло да поомекнат. Взимам една майонеза, една лютеница/от по-тъмната, не тези на олинеза/, кисели краставички, натрошено сирене, настърган кашкавал, маслинки и някакъв свеж колбас - обикновено филе, нарязано на тъничко. И започвам да редя, с всякакви комбинации. Важно е сиренето да е хубаво, да не е солено. Мажа, клепам, най-отгоре слагам майонеза, отстрани също, наплесквам хубаво с настърган кашкавал и украсявам с маслинки. Досега не съм я запичала, но ще пробвам!

# 11
Става много вкусна, като се запече. Само искам да посъветвам тези, които решат да запичат палачинковата торта наистина да я полеят със сос Бешамел по този начин се запазват най- вече краищата на тортата да не станат твърди. WinkПък и става по- вкусна.

# 12
  • Мнения: 1 494
Аз правих скоро и то две. Бяха с готови палачинки. истината е, че са малко блудкави. Затова е добре плънката да е по-пикантна- соленка, кисела. Аз сложих на различните пластове и майонеза с различни продукти, и пастет, и лютеница. Получи се добре. Отгоре- майонеза и настърган кашкавал, украса по избор. Но не забравяй- плънката да е с по-изразен вкус.

Друг път съм запичала леко- вътре: гъби, кис.краставички, маслини, кашкавал, сос бешамел. отгоре кашкавал. И така е вкусно.

# 13
  • Мнения: 506
моята солена торта е с картофено пюре за блата,плънка по желание/запържена кайма,гъби,пушено,топено сирене по отделно/ и с покритие от кашкавал,запечена до разтопяване на *глазурата* newsm64

# 14
  • Мнения: 1 494
Да- с пюрето е идея- ще се пробва.

Общи условия

Активация на акаунт