Скриване на водомера в банята?

  • 18 233
  • 41
  •   1
Отговори
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Здравейте.
Предстои ми правене на нова баня с вградено тоалетно казанче. Там, където ще е казанчето, е поставен и водомера.
Знам, че се поставят някакви пластмасови  newsm78 капаци, които позволяват достъп до водомера.
Обаче нещо подобно ще ми развали целия фасон, който съм си намислила да правя. Банята ще е в два цвята и един бял пластамасов капак до вграденото казанче ще развали всичко.
Моля за идея как хем да осигуря достъп до водомера, хем да не развалям "интериора"?
Възможно ли е да се залепи плочка върху подобен капак?

Разчитам на идеи от вас. Peace

Благодаря предварително на всички!   bouquet

Последна редакция: пт, 02 ное 2007, 14:53 от anuschka

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Имаше някъде назад в темите показан точно такъв вариант - плочка, направена като капаче.

# 2
  • Мнения: 4 916
Може с плочка или с капаче  Peace в къщи е горе-долу така.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Когато проектираш нишата за водомера, остави толкова място, че да има възможност свободно да се монтира и демонтира, също така и за спирателен кран преди него, защото на един по-късен етап може много проблеми да ти създаде.

# 4
  • Мнения: 85
В момента ми правят  тоалетната с вградено казанче и майсторът предложи да скрие нишата за водомерите като направи вратичка от една плочка с магнитчета и на самата плочка ще постави дръжка. Мисля, че ще се получи добре.

# 5
  • БГ
  • Мнения: 347
В момента ми правят  тоалетната с вградено казанче и майсторът предложи да скрие нишата за водомерите като направи вратичка от една плочка с магнитчета и на самата плочка ще постави дръжка. Мисля, че ще се получи добре.

newsm10
при нас е точно с такава плочка с магнитчета и с една дръжчица ето:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=129150&photo=14

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Благодаря на всички за включването и съветите!

Когато проектираш нишата за водомера, остави толкова място, че да има възможност свободно да се монтира и демонтира, също така и за спирателен кран преди него, защото на един по-късен етап може много проблеми да ти създаде.
Много ценно, мерси.  bouquet
В момента ми правят  тоалетната с вградено казанче и майсторът предложи да скрие нишата за водомерите като направи вратичка от една плочка с магнитчета и на самата плочка ще постави дръжка. Мисля, че ще се получи добре.

newsm10
при нас е точно с такава плочка с магнитчета и с една дръжчица ето:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=129150&photo=14

Изглежда мнооого добре, браво.
Тази плочка залепена ли е на нещо под нея, как се монтират тези магнити? Изобщо как се процедира точно, за да знам какво да изисквам от майстора. Мерси!!!

# 7
  • София
  • Мнения: 4 397
при нас е точно с такава плочка с магнитчета и с една дръжчица ето:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=129150&photo=14

И в нашата беше така, преди да разбием банята, сега сложихме от тези белите капаци връзва се с банята, но определено варянта с плочката е по добър и красив  Peace

# 8
  • Мнения: 1 305
Пък нашият водомер / който е само един за 3стаен апартамент  Mr. Green / е скрит в ниша в коридора! Кеф голям!  newsm68 Дори като идват да ни засичат водата, няма да ми цапат банята с калните си обувки!

# 9
  • Мнения: 214
у нас мъжът ми реши проблема така- направи нещо като стъпало , което облече със  плочки като на пода , а отгоре плочката и сложи магнити и така тя е подвижна - за да отчитат водомера

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
При нас вече е готово. Simple Smile Плочката е с магнити от двата края, с една малка дръжчица отпред. Много елегатно се получи, наистина.
Преди това се наложи да преместим водомера и спирателните кранове на необходимата височина. Но резултатът е много добър. smile3521

# 11
  • Мнения: 8 999
Нашият капак е направен от една плочка, залепена върху метална плоскост. На металната плоскост са монтирани панти и дръжчица. Но на мен ми изглежда много паянтово - все очаквам или плочката да падне, или целият капак да се откачи от пантите. Е, вече една година се държи, но знае ли човек...

# 12
  • Мнения: 958
Има два варианта на капаци които аз съм разглеждала поне, едните са бели пласмасови и лесно се отварят, според мен те са по паяантовите, ние взехме от тези на които се лепи лочка доколкото знам се лепи с силикон не с теракол и има два магнита и така се закрепва, само че при нас проблема беше че нишата за водомерите е точно на нивото на фризовете и е по голяма тоест залепихме плочка и половина и фриз и половина и някак си не ми харесва как стана, предполагам че ако е цяла плочка ще е по не биещо на очи. Иначе е здраво.

# 13
  • Мнения: 107
При нас е стъклена вратичка. От непрозрачно стъкло.
Много е елегантно и ненатрапчиво.  Flutter

# 14
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
при нас е точно с такава плочка с магнитчета и с една дръжчица ето:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=129150&photo=14
ееее що не даде по-рано идеята можеше така да направим и нешия, наскоро приключихме ремонта на банята.

П.П. Имати страхотна градина Wink

Общи условия

Активация на акаунт