Кърмене на поискване и редовно повръщане

  • 714
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 216
Дайте моля съвет как да избегна постоянното преяждане на моят лакомник.
Кърмя го на поискване и той е лудо пристрастен към циците ми,  само те го успокояват и обича след като се напапа да си поцока още. Рядко сам се отделя от гърдата, а е поел достатъчно. Между храненията често придремва на "празната/изядената" цица. Редовно се оплюва не само веднага след ядене, а и с вече преработеното миризливо мляко. Ака по 5-6 пъти на ден и папа през около 3 часа. Мами, кърмещи на поискване, вие как се справяте с "млечните капризи" на бебоците?

# 1
  • Мнения: 873
никак Peaceвръщането може да не от преяждане,а да си е просто рефлукс.ако връща много често,нищо чудно,че развива цицомания детето-нали трябва да наддава Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 2 658
И ние бяхме така, но това не беше преяждане, въпреки, че сме се хранили на 2 часа, а рефлукс. Той си е напълно нормален и след 6 месец лека полека изчезна.

# 3
  • Мнения: 1 924
При положение,че е жизнен,нададва и пълни гащите-повръщането не е проблем и отшумява с времето-обикновено когато бебето започне да седи стабилно.Много правилно е казала dessy encheva,че щом връща често,съответно и ще желае да суче повечко.
Аз се справям,като си му давам на детето.За собствено удобство започнахме да се кърмим легнали на спалнята,така и аз подремвам или чета някоя книжка.Нощем малкия спи до мен и ни е още по-лесно.Пък и моят от 3-4 месец започна да намалява посукванията,сега на 5 1/2 месеца суче около 7-8 пъти за денонощие.

# 4
  • Мнения: 67
Дааа, и нашето положение е същото... Резултат: на 3 мес и половина "малката" тежи 7.650  Shocked
Какво да ги правиш като са лакоми..... Гледам да не я храня, на по- малко от 3 часа, и въпреки това тя винаги преяжда и връща.

# 5
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Все едно чета за нас.Само,че ядяхме на час и половина.Някъде по вашето време започнахме на един час.Сега вече не повръща въобще.Сякаш всичко изведнъж се оправи с магическа пръчица.И ядем вече на два,два и половина часа.
Така че малко ти остава.Ще се оправите. Peace

# 6
  • Мнения: 1 216
Благодаря за отговорите.
Малчото суче по 10-12 пъти на ден с пауза поне 5 часа през нощта.  През деня ако сме навън кърти или се кефи и не се сесхта да иска папу, но вкъщи е редовен цицоман. Иначе расте и се весели, за 3 месеца е с 13 с по-дълъг и е качил 3000гр. Рефлукс явно, дано мине скоро. Педито ми обясняваше за разни капки дето сгъстряват храната/ желират я в тумбака, но не ща и да чуя за химии.
Мерси момичета, ще пиша как върви поплюването

# 7
  • Мнения: 8 242
Ами и Тони беше така до към 3тия месец  Mr. Green Постоянно смучеше, как не го заболяваше устата не знам  Crazy
За 3 месеца порастна с 4 кг. и 15 см  Shocked
Ама после всичко си дойде на място  Wink Започна да качава само по 400-500 гр.
На 1 г. беше 11 кг.
На няма и 18м. е 13 кг..
Ама и с баща му не сме от малките  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт