Честа повръщане и по-малко количество кърма

  • 484
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 555
Бебето ми е на 40 дена. Имам две притеснения - първо, че изяжда много малко количество кърма. Според схемите в момента трябва да изяжда по около 110мл. +- 20 мл. Обаче тя най-често изяжда по около 60-70-80мл, рядко, наистина рядко по 90 или 100мл. (купих си кантарче ooooh! и доста често я меря). Храня я на поискване, в повечето случаи наистина на около 3 часа огладнява, понякога разбира се и по-често. Вече си прави и по една нощтна пауза от около 5-6 часа. Не давам вода. Суче около 5 до 10 мин. после спира сама и не иска повече. Успявам да изцеждам и кърма след това (понякога по 20мл, понякога по около 60-90мл), така че не мисля, че се наяжда и за това спира, а не защото няма кърма.
Другото ми притеснение е, че постоянно повръща. Днес, след последното ни хранене преди малко сигурно 6 пъти повръна. Оригна се, държах я в мен и в момента, в който я оставя вече и се стича от устичката. Понякога повръща и преди хранене, докато сменям памперса - кърма на парченца. Само един път се е случвало да повръща на фонтан и чак през нослето и излезе, но иначе след всяко хранене поне веднъж. Като добавим това и, че не яде много .  Sad

Според вас има ли нещо притеснително в това? Нормално ли е бебе на почти месец и половина да изяжда толкова малко и да повръща толкова често?

На първата консултация се оказа, че София е наддала - 750гр. според кантара на педиатърката. (Роди се 3550гр, изписаха я 3200гр., на консултацията след месец беше 3950гр.) За последните две седмици около 350гр. и се събират според мои изчисления.

Това е ситуацията, предварително благодаря за отговорите!  bouquet

# 1
  • Мнения: 873
здравей!и моето бебе много връщаше първия месец-бълваше на фонтани направо.случваше се по васяко време.постепено намаля,после пак се появи и така....сега е на 4 месеца и още се случва от време на време.това е рефлукс и се дължи на незрялостта на храносмилателната система.ако много те тревожи,обаче,т.е детето връща всичко изядено и не наддава-консултирай се с лекар Peace
за количвествата кърма не се тревожи-детето изяжда различни количества по различно време.моето бебе би трябвало да изяжда 140 сега,а си хапва само по 60 понякога.просто,ако е яло по-малко,огладнява по начесто.доколкото разбирам наддава нормално,а и ако си пълни памперсите редовно,значи всичко е наред Hug

# 2
  • Мнения: 1 924
Тези количества по таблиците не са валидни за кърмени бебета Naughty
Основното при кърменето е "често,но по малко"-какъвто е и принципа на здравословното хранене по принцип.Щом бебето самичко пуска гърдата ,че и имаш още след това,значи наистина си е взело толкова,от колкото има нужда.
Връщането е нормално.Проблем е ,ако повръща на фонтани и не наддава.
Правилното в твоя случай е да продължиш да си я кърмиш на поискване,без въобще да гледаш колко време суче,през какъв интервал и прочее.Никой бозайник не засича кога и колко суче малкото му Laughing
Признаците,по които преценяваш дали се развива добре,са напишканите памперси и общия й вид-дали е жизнена и доволна.Самото наддаване не е добър критерий,понеже теглото често зависи и от ген,а не само от храненето.

# 3
  • Мнения: 254
Тези количества по таблиците не са валидни за кърмени бебета Naughty
Основното при кърменето е "често,но по малко"-какъвто е и принципа на здравословното хранене по принцип.Щом бебето самичко пуска гърдата ,че и имаш още след това,значи наистина си е взело толкова,от колкото има нужда.
Връщането е нормално.Проблем е ,ако повръща на фонтани и не наддава.
Правилното в твоя случай е да продължиш да си я кърмиш на поискване,без въобще да гледаш колко време суче,през какъв интервал и прочее.Никой бозайник не засича кога и колко суче малкото му Laughing
Признаците,по които преценяваш дали се развива добре,са напишканите памперси и общия й вид-дали е жизнена и доволна.Самото наддаване не е добър критерий,понеже теглото често зависи и от ген,а не само от храненето.
Naughty Хапслоютно съвпада с моето мнение! Не ми се струват малки количествата кърма, които изяжда за бебе на 40 дни - моето е на 5 месеца, а когато и давам от шише й стига около 120мл. Според мен повръщането един път след ядене във вашия случай се дължи просто на доброто похапване - това, което връща е ресто  Mr. Green
Ако бебка е в добър тонус и дух, едва ли има повод за притеснение. Ти знаеш - важното е да не е на фонтан! Ако все пак продължава да те чопли притеснението - звън на доктора!
Успешно кърмене и много усмивки! Grinning
П.С. А кантарчето качи на тавана и го скрий - като грижа за твоето собствено здраве Wink

Последна редакция: пт, 02 ное 2007, 15:08 от Teamea

# 4
  • Мнения: 2 829
И аз имах мераци да тегля мойто диване преди и след кърмене в началото. Ама получавах такива шантави цифри (че е изял 20 г, после 80 г., после излиза че е олекнал след хранене, другия път изял 200 г.), че за 2-3 дни се отказах! Като гледам и твоето бебе си наддава добре, щом имаш време да се тревожиш за глупости-явно е спокойно, изглежда добре Grinning
Значи взимаш една торба, пъхаш вътре кантара и часовника и ги носиш в мазето! Laughing
Имай също така предвид, че кърмата се усвоява много по-пълноценно отколкото АМ. Затова е нормално едно кърмено бебе да изяжда по-малко количество мляко на ден от едно хранено с АМ бебе.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт