ВИП стаите в Шейново, в Света София и в Майчин дом

  • 11 175
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Ох, май нещо много нови теми пуснах последните дни - ама раждането ми наближава и вече съвсем се чудя какво да правя. Бях решила в Тина Киркова - бившата, но след инфекцията се изплаших и май се разубедих в голяма степен. После обмислях вариант УБ Лозенец - уви, оказа се че е в ремонт до края на годината #Crazy Чувам и чета доста добри отзиви за Шейново, само че всички са категорични за едно - че условията са много зле - а пък аз вероятно ще седя поне 7 дни ( заради секциото ), та се питах някой ползвал ли е ВИП на Шейново и какво предтсавлява той? Ами ВИП на Света София? Струват ли си тези цени или не са нищо по-различно от обикновените стаи - честно да си кажа притеснавя ме не друго а хигиената и опашките ( когато едва си седиш на краката ) дето с чакат пред тоалетните и баните - иначе лукс не ми трябва Naughty А има ли ВИП в Майчин Дом и какви са условията там, защото и там за 7 етаж, където са раждалите секцио се говорят много лоши неща за хигиена, бани и тоалетни. Хайде да обменим инфо по тези въпроси Peace

# 1
  • Мнения: 44
za 6einovo i az sam 4ula mnogo loshi otzvuci. naskoro edna poznata rodi v tina kirkova i staiata beshe nai obiknovenna -vip e zashtoto ima televizor, hladilnik i moje da vlizat blizkite vatre i tam ia darjaha samo 5 dena, tia sashto rodi sas sekcio, a dokolkoto znam za maichin dom praviha remont v otdelenieto i v momenta usloviata sa mnogo dobri.Staite sa s po dve legla , a vip staiata e samo edna no neznam podrobnosti za neia.Uspeshen izbor ti jelaia i zdravo bebche.Az lichno sam se nasochila kam maichin dom.  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 5 693
Аз родих в Тина КИркова и бях в ВИП,е може да не е точно ВИП но си заслужава от тази гледна ТОЧКА че в другите стаи е АД SickГоляма гадост и мн хлебарки! Поне в вип стаите е чисто има хладилник,тв бебетата са постоянно при нас,лекарите и санитарките са мн любезни Peace
Успех и леко раждане! Hug  bouquet

# 3
  • Мнения: 741
Раждах в Майчин дом със секцио и бях в обикновена стая на 12 етаж.Там условията ми се сториха много добри,бях сама  с бебето.Съседната стая беше ВИП,освен телевизор не видях да е по-различна.Успех и леко раждане!

# 4
  • София
  • Мнения: 718
Аз родих в Шейново секцио и бях във ВИП. Мисля че цената беше 40лв на нощувка, стаята е нормално обзаведена, има тв,хладилник,гардероб, сама си и най-голямото предимство е, че роднините могат да идват и седят при теб по всяко време (за разлика от нормалните стаи). За ВИП - овете има една тоалетна и една тоалетна с баня. Заключват се и са само за родилките във ВИП - няма опашки (или поне аз не съм засичала) - за 10 стаи и 10 пациентки на етажа няма да се избиете за тоалетната.
В Шейново за секцио се стои 5 нощувки.

# 5
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Аз бях във ВИП стая в Шейново и съм много доволна.Въобще не съжалявам.Платих 120лв. за 3 дни,но бях изключително спокойна през тези 3 дни,все пак първите след раждането,които са много важни според мен.Още като родих-в 15,30-към 19-19,30 дойдоха да ми почистят стаята,аз не можех да стана и й казах на жената,че няма нужда,тя стаята си беше много чиста,но... така й е казано.По 2 пъти на ден я чистеха.И не мазане,а чистене.Хладилник,телевизор,въпреки че това не е най-важното.Това,което за мен беше вип от цялата тая работа е къпането.Тооолкова много се къпах и мих тези дни,че ако бях в другите стаи незнам как щях да издържа.За другите бани бях чувала,че винаги имало хора,а аз веднъж не се засекох с друга майка.Рай.Да кажа че тук банята пак е обща на етажа,няма във всяка стая.
Отделно имаше климатик и винаги преди да ми донесат бебчо,защото за съжаление не са при нас,аз проветрявах и после за 5 минути си стоплях стаята.
Отделно мъжът ми идваше всяка сутрин и вечер до стаята,не се налагаше аз да излизам навън.
Друго засега не се сещам.
НО определено си заслужава.А и аз не бих издържала други майки да ми дуднат на главата. Simple Smile
Успех и леко раждане!   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 170
Аз родих в Тина Киркова и бях в ВИП,е може да не е точно ВИП но си заслужава от тази гледна ТОЧКА че в другите стаи е АД SickГоляма гадост и мн хлебарки! Поне в вип стаите е чисто има хладилник,тв бебетата са постоянно при нас,лекарите и санитарките са мн любезни Peace
Успех и леко раждане! Hug  bouquet
Напълно подкрепям.Аз бях в т. нар. двоен ВИП- две момичета в една стая, тоалетна и баня между две стаи- ползвате 4 човека. След секцио лежах 5 дни и съм доволна. Първият ден бях сама и откачих от скука, но след това дойде едно момиче. А за инфекцията- сега са направили дезинфекция и сигурно е по- чисто дори от другите места.
Успех и леко раждане Hug

# 7
  • Мнения: 89
аз бях в двойна ВИП в Тина Киркова - определено си заслужава! преди раждането и аз се чудех като теб, защото не ме интересуваше дали има телевизор и хладилник или не. хубавото е, че има баня и тоалетна, които се ползват от две стаи, т.е. 4 жени, и е сравнително чисто. но това, което при мен веднага наклони везните в полза на ВИП стаите, е, че бебчето си е постоянно при теб Simple Smile
като цяло съм много доволна и бих ти препоръчала Тина Киркова. не вярвах, че мога да кажа такова нещо, защото преди това изпитвах ужас от болници  Party но сега имам само хубави спомени от престоя си там

# 8
  • София
  • Мнения: 242
 Аз раждах в Майчин дом и бях на 7-ми етаж. ВИП стаите точно там не си заслужават парите. Има телевизор и хладилник. Но е точно от студената стана, където не грее слънце, а дограмата е доста стара и духа от нея. Също така и водата в банята трябва да се пусне няколко часа преди къпане, за да се стопли. Много неприятно. Даже една от двете стаи не е с ортопедичен матрак, а с пружина. Успех в избора  Peace.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 099
Направи сметка, но аз лично препоръчвам МБАЛ Св.София - новата частна клиника на Мазнейкова. Аз родих там.

Успех!  bouquet

# 10
  • Мнения: 553
И аз съм пътник за родилното, но ще си раждам в Тина Киркова, първо заради ваната и второ защото поразпитах през познат лекар какво е реално положението и отговора е  райждай си спокойно.
В момента там именно заради тези истории хигиената е най-стрикнта и последна именно там са дезинфекцирали основно. А и доколкото разбрах заразените бебенца са преместени в две други болници и няма никаква гаранция дали там няма тепърва да пламне нещо.

Пожелавам ти леко раждане, където и да се насочиш. Аз си купих влажни кърпички на доместос за дезинфекция, ако нещо на място ми се види прекалено, и чаршафи за еднократна употреба- има ги в аптеката на попа до Булгартабак, с найлон са отдолу, и "гащи" за еднократна употреба, защото е супер кофти накичени прани гащи по радиатора на стаята, а е и забранено ама просто се налага тия превръзки за лохиите на какво да се държат.
по-големия пробвем ще са ти другите майки, защото колкото и да се мие често те като излязат до кафето по чехлички и после със същите чехлички ти се разходят из стаята и това по 3-4 пъти на ден... просто забрави за хигиената. И то сами сме си виновни да ти кажа, ужасно невежи пациенти сме това българите...      

# 11
  • Мнения: 814
По темата - аз родих в двоен ВИП в Света София (просто защото лекарят ми изражда там) - останах много доволна от условията. А доколкото знам сега са ремонтирали и са разширили ВИП - отделението.
Не точно по темата ще използвам да вмъкна, че това с тези инфекции е доста странно. Истината е, че 70-те години (когато съм раждана аз) и в Шейново е имало инфекция. Доколкото знам са правили тотален ремонт, даже плочките са махали са да изтъргват всичко, но пак не е изчезнала напълно. Започвам да си мисля, че май АГ-тата трябва периодично да им сменят местоположението ... newsm78 (което обаче е невъзможно) 

# 12
  • Мнения: 857
Аз родих във вип в Шеиново, като изключим,че не ми смениха чаршафите през тези 3дни всичко беше добре има телевизор,хладилник,климатик и даже имах 2 легло в което можеше да остане да спи някои при мен. Тоалетната беше една за 2 стаи, нямаше никакви опашки.

# 13
  • Мнения: 998
Аз родих в Майчин дом със секцио и ползвах ВИП стая на 12 етаж, много съм доволна има телевизор, хладилник, климатик и най-важното за мен собствена баня с тооалетна  Peace  Близките ми си бяха при мен, когато пожелаеха.

# 14
  • Мнения: 148
Въпреки всичко, аз мисля да раждам в Тина Киркова

Общи условия

Активация на акаунт