Ноември е.

  • 4 633
  • 101
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 865
Точно преди година Анда започна да ни заразява с идеи и планове:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=137844.0;all

Това съм написала миналата година:
Цитат
ей ги моите планове:
- да купя всички коледни подаръци още през ноември и дори да ги опаковам. да не забравя само да ги надпиша, че може да стане кофти гаф накрая...
- да опека онази тиква, която виктория домъкна от пазара, изкъпа в банята и пльосна насред хола за декорация. 6 кила тиква е по-добре да се изядат, отколкото да красят хола, не мислите ли?
- всяка вечер да паля по една канелена ароматна пръчица пред камината. така де, зима иде, трябва да мирише на топлина и уют. колко ли пръчици има в кутията 
- всяка вечер да пия чай и да убеждавам околните, че от това не се умира, дори не е гадно - пък някой може и да се престраши да опита.
- да убедя себе си, че съботните разходки са възможни и през ноември...


Още умувам с какво да започна. Ноември ме изненада.
 
 
 

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Най-най-най гадния месец по принцип  Sick. После е февруари, поне за мен.  Tired

Да се надяваме, че точно този ноември ще е най-светлия и най-късметлийския месец за мен и родата ми.  Praynig

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Аз по твоите планове може ли да пиша Grinning Вече започнах с коледните подаръци (от детето почвам, разбираемо е) - даже от октомври почнах с тях  Laughing
И пия вечер чай, но без да убеждавам околните.
Още: мисля да не спирам с тренировките всяка седмица. Спортът ми се отразява добре, макар че със смяната на времето ми е много неприятно да е тъмно още в 5, не обичам да се мотам навън по тъмно...
Надявам се все така да продължа да ставам рано и да лягам рано (тоже в резултат на смяната на времето - ставам към 6:30 и за мой срам към 9 лягам, до 10 вече спя втори сън).
Мисля активно да продължа с четене на книги. Записах се в една библиотека, ще се запиша в още една, ако не изпадна в немилост пред Гаргамела, и тя ми дава книжки...
Някои реконструкции в семейния бит мисля да осъществя.
Не на последно място - твърдо съм решила през ноември да сменя най-после жилището си.

# 3
  • Мнения: 98
много ми е приятен ноември в момента, времето е приятно за есенни разходки, всичко е обагрено в есенни топли цветове, в къщи гори каминката и мирише на печени ябълки и орехи, а през прозореца се ширят едни планински върхове и пушещи коминчета на къщички /живея в планината/. А идва и декември - Коледа, ммммммм !

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ноември е месецът, в който съм родена. Смятам да си подаря някои нещица, пък чак след това да мисля за Коледа.
И тази вечер откриваме сезона на вечерната чаша вино.
Пак този месец се надявам да убедя мъжа ми да сменим обзавеждането в хола. Децата пораснаха, няма да цапат по-светла дамаска. Или поне се надявам...

# 5
  • Мнения: 6 029
Ноември не го обичам. Искам си декември.
Иначе... искам да сваля някое кило, мамка му.
Да стана с една идея по - организирана.
Ще ми се детето да тръгне на училище вече.

# 6
  • Мнения: 281
Ех, че хубаво...
Ами най-накрая "посипя" едната стена със снимки в различни по големина и цвят рамки.
Да си купя един кашмирен пуловер с поло яка и дълъг широк шал.
Да започна да се лакирам.

 Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 1 456
Ооо.... НОЕМВРИ е най хубавия месец. Дъщеричката ми се роди на трети и съвсем скоро ще имаме рожден ден. Та всичко се върти около това събитие.
Иначе за Коледни подаръци не съм мислила, ама май ще трябва да започна, че не ми се иска да препускам в последния момент както всяка година между другото.
За жилището- искам и аз ново и планове правя, но засега само планове. Mr. Green
Чай си пия без обяснения, че и на малкото ми слънчице давам и
за мое учудване го пие! Heart Eyes
Виното си е класика, миризмата на канела ми  е любима.

Аз нямам текущи не изпълнени, всичко е в переспектива, а именно!
- нова къща!!!!
- да се науча на Фотошопа най- сетне!
- да се пробвам да карам ски(все пак зима ще е )
- ботуши, анцунг, спортна пухенка и т.н и т.н с покупките никога няма да съм наясно newsm78

Ами хайде всеки да си изпълни плановете и догодина по това време живи здрави с нови списъци и изпълнени стари задачки на отчет! Mr. Green

# 8
  • Мнения: 4 806
интересно би било да има и отчетна - кой какво е свършил от намисленото  Mr. Green

моите планове:
1. за пръв път мисля да започна с коледните подаръци от ноември. Имам си причини за което.
2. да се опитам и моя най-нелюбим месец да направя сама поне поносим.
3. за пореден път ще се опитам да въведа някакъв ред в деня
...

# 9
  • Мнения: 442
обичам ноември и все не ми стига. защото после идва декември - рождени дни, коледи... само като помисля и се изморявам. а и не обичам суетня.

и при мен започва голямото чаепиене - трябва да се заредя с прилични количества в службата.
сигурна съм, че ще има още няколко топли дни - само мисълта, че вероятно са последните за годината, ги прави по-приятни.
и аз от доста време се каня да оцветя едната стена в хола със снимки. снимките са налице, повечето рамки също, черен картон за паспарту също намерих в близката книжарница.
а, да! да вместя посещения при зъболекар някак. крайно време е - по-добре няма да стане.

# 10
  • Мнения: 7 107
На хоризонта са появява голяма вероятност женския ни отдел да получи право на един женски ден в месеца. Ще бъде използван по предназначение, но май това ще доведе и до синдиКАЛНИ усложнения. Ще трябва да преговаряме и за бонуси да тези един хайманарски ден.  Mr. Green
Коледните подаръци са почти измислени, но Нова година тъне в мъгла - къде и как.
 

# 11
  • Мнения: 1 915
muzka1 и моя РД е на 3 Ноември - честито на астралната близначка.
РД-то на мъжа също е ноември. В края на ноември го чакам да се върне от чужбина и да ни донесе много подаръци.

# 12
  • Мнения: 7 474
Ноември започва моето голямо коледно пазаруване + 3 броя рожденни дни,
от които единият най-важен на щерката  Hug

# 13
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз пък много обичам ноември!
Какво смятам да направя, за да е още по-прекрасен този месец:
- нощни семейни разходки в парка с фенерчета ( hahahaи бебето си има фенерче);
- дневни разходки в парка - на лов за есенна украса;
- канелените кифлички на Карлсон (но само веднъж, дупе мое  Naughty) - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=234910.0, благодаря на Joel  bouquet
- всяка седмица семейна вечер без ток - на свещи, с чай и игри;
- да направим пиратско "Не се сърди, човече!";
- да купя най-после театър, за да поставим "истинска" куклена пиеса;
- да си завърша книгата;
- да не закъснявам със сроковете;
- да започна да се лакирам  Mr. Green (ако може, без да си мажа носа всеки път  Rolling Eyes);
- да организирам семейна вечер на смешния танц;
- да изнудя Анда пак да организира среща на езерото с лилиите за форумски майки и форумски деца.  Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 1 456
muzka1 и моя РД е на 3 Ноември - честито на астралната близначка.
РД-то на мъжа също е ноември. В края на ноември го чакам да се върне от чужбина и да ни донесе много подаръци.


О, много благодаря! И на теб и на мъжо предварителни честитки!
Я да започваш със списъците, че като се върне с торбата с пари няма да те чака ,я!  Heart Eyes
Предстоят ли празници на децата, всичко остава на заден план! Или поне при мен е така. Приоритети де! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт