Спирам кърмата - по колко да изцеждам

  • 619
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 178
Здравейте, мами кърмачки..

Моето звечре отказа категорично да суче.. Така стиска устни сякаш му давам най-гнусното нещо на света.  Thinking
Кърмехме се от 3 месеца само сутрин и през ноща ако се събуди, нали мама е мързелана предпочита да кърми, а не да тича да прави АМ Blush

Та въпроса ми е как да си спра кърмата по естествен път. В момента не съм във Варна и няма къде да ида на консултация с гинеколог. Ще питам днес педиатърката, но предполагам ще ми предложи хапченца ooooh!

Гърдите ми не се напрягат и не знам по колко да изцеждам и изобщо ако няма напрежение има ли смисъл... Средно икарвах 100-150 гр от двете гърди напоследък

# 1
  • Мнения: 6 029
Изцецдай само ако имаш напрежение и не изцеждай до край в никакъв случай.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Изцецдай само ако имаш напрежение и не изцеждай до край в никакъв случай.

Ако изцеждаш - съвсем по малко, колкото да успокоиш гърдите и да не са твърди.
Зареди се с търпение - при мен този процес продължи почти месец, но аз категорично не исках да си я спирам с хапчета.

# 3
  • Мнения: 1 288
изцеждай само по малко и то ако чувстваш напрежение. постепенно намалявай времето и броя на цеденето. ще ти трябва доста време и търпение.

# 4
  • Мнения: 5 178
Благодаря ви момичета, аз не искам хапчета, че хормоните ми така са разбъркани..
Колкото и да се ограничавам кг си стоят, изчаквах зверчето да се откаже само от маминото мляко и да си регулирам хормоните

Общи условия

Активация на акаунт