нетрадиционна медицина

  • 6 181
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Предварително искам да помоля да се въздържате от "коментари" с рекламна цел. Ще споделя мойте впечатления и ако някой е пробвал, нека опише своите!
Сина ми има проблеми с говора. Случайно съпруга ми прочете във вестник за китайски лекар ,лекува с акупунктура заболявания, вкл. и говорни нарушения. Тъй като вече сме опитали различни начани на медик. стимулация и сме видяли ефекта, решихме че нищо няма да загубим ако пробваме/ и двамата сме много скептични към тези процедури ,все пак се решихме/. Периода в който започнахме беше прекъсната логопед. работа,поради друга причина. Не взимаше и никакви лекарства, така че можах да отчета разликата. След първата процедура забелязах, че става малко превъзбуден - той е склонен към такива прояви, при стимул. с медик. също се появява. Затова започнах да му давам тиоридазин/ лекар го беше изписал от преди /След 3-та процедура детето започна в ежедневните ни разговори и занимания да се опитва да повтаря някой нови до сега думи. Неуспешно , но факта че прави опит беше напредък, тъй като той почти винаги отказваше. Изкарахме 12 процед. Вече имаше няклко нови думи, спонтанно появили се, който преди това логопеда се опитваше да измъкне с месеци работа. Това което искам да кажа, е че може и да е съвпадение на процеса в израстването и акупунктурата???? След това детето се разболя от варицела/ в градината върлуваше от 2 мес./ и като отшумя подновихме работата с лагапед. Резултата - от 4 терапии 3-те бяха много продуктивни с мн. добра концентрация на детето.На  четвъртата беше напълно деконцентриран и отказваше всякакво съдействие за работа- абе контра от всякъде. За сравнение ще споделя ,че преди лог. тер. бяха в обратно съотношение- 75% неефективни, едва при 25% ставаше нещо.
Пак да подчертая ,че и това може да е съвпадение , след дългата почивка/2 мес./ или да е поотраснал, но съм решила да опитам още веднъж с акупунктура и ще сравнявам.
Ако някой е пробвал нетрадиц. методи , моля да сподели наблюденията си!

# 1
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Преместено мнение :

Цитат на: svasseva
На всяка от нас се е налагало да използва "бабините илачи", мисля, че ще е полезно за всички ако съберем тези рецепти на едно място.
Скоро имаше тема "как сваляте температура с подръчни средства" и от там научих доста  начини за сваляне на висока температура.
Например при повръщане правя на сина ми чай от джоджен, чувала съм, че при хрема се слага сок от лук.
Спомням си, че като дете баба ми ми е давала при кашлица- лъжица мед с малко синапено семе.
Правят се и различни компреси при бронхит.
Билките също са много ценни, стига да знаеш как да ги използваш !
Моля, ви да споделите ваши рецепти от народната медицина, които сте използвали!

Вероятно някои майки са против този начин на лечение, но идеята ми е с тези "бабини лекове" не е да се отхвърли традиционната медицина, а по-скоро да се подпомогне !

# 2
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Преместено мнение :

Цитат на: yosarian
Поздравления за темата:)
Ето малко и от мен.

При разстройство:
Чай от джоджен.

Супа Моро:
Няколко моркова се настъргват и се варят във вода. След като се сварят се прецеждат и се дават като пюре. Прецедената водичка се дава за пиене. Супата се дава на няколко последователни хранения. След като детето проака оранжево може да се въведат малко картоф, ориз.

Оризова вода също се дава при разстройство.

Ако се сетя още нещо ще допървам.

 Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 743
Много съжалявам, но не бях забелязала темата, а уж гледах дали има нещо подобно  Embarassed

# 4
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
При кашлица.

Кората на една зелена кисела ябълка(не трябва да има загнивания) - обелва се дебело, 1 ч.л. ленено семе, варят се в 400гр. вода докато стане приблизително 200гр. Дава се на половин час по една - две чаени лъжички. Това е сиропче от книгата Народна медицина на Димков.

Много добре действа чай от сварени семки от дюля. Понякога добавям дюлево семе към горното сиропче на Димков.

# 5
  • Мнения: 1 710
Още за кашлица - ама наистина помага  Laughing
Две глави лук се варят в малко вода - до омакването им. Прецеждат се - без да се изстискват самите глави. Премерва се останалата от варенето вода, добавя се още толкова вода и толкова захар. Например ако след като сте изцедили лука ви е останала 50мл. вода, добавяте още 50мл чиста вода и 50гр захар. Това чудо се вари 5 минути - като изтине се дава по една супена лъжица на 2 часа.

# 6
  • Мнения: 3 743
Чудотворните рецепти на баба Вага!

Кашлица - Сварява се 1 картоф, 1 глава кромид лук и една червена ябълка- в 1 литър вода, докато водата остане наполовина. Дава се на детето три пъти на ден по 1 чаена лъжичка.

Възпалени сливици - Изсушени коренчета от кукуряк се стриват на прах. Омесва се малко тесто от вода и брашно и от него се прави лента - дълга и широка, колкото е необходимо, за да обвие врата на болния. Лентата се поръсва със счуканата билка и с нея се обвиват вратът и гърлото така, че добре да обхване сливиците. Особено добре действа при подути сливици, защото ги свива и премахва възпалението. При децата времетраенето на компреса е не повече от половин час. Прави се 2-3 пъти до премахване на възпалението. Възрастните могат да преспят с компреса 1 нощ.

Бронхит - Разбити 2 пресни яйца се изпържват в свинска мас и се поръсват със сол. Когато изстинат, се налагат на гърдичките на детето за една нощ.

Общи условия

Активация на акаунт