До кога АМ?

  • 935
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Дъщеря ми е на 1,5г. и още пие по 230гр АМ сутрин за закуска и вечер, иначе яде всичко, което и ние ядем.До кога да давам АМ и дали да махна сутрешното?Тук в Дания след годинка не дават повече АМ, а преминават на прясно мляко и то само от чаша и препоръчват между 400-600 гр млечни продукти на ден.Аз от чаша е невъзможно да дам толкова много и затова продължавам с бутилката, но се чудя до кога.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Дъщеря ми е колкото твоята и закуската и вечерята са и АМ/240 мл./,аз,не мисля да и го спирам!Чела съм и др.майки,които живеят извън Бг,че дават прясно мляко на децата.Аз,лично оставам дъщеря ми на АМ,защото имам леко недоверие на произв.на мл.продукти!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 891
Не виждам нищо лошо да даваш АМ,щом го пие детето.Имам позната на която детенце е на почти 3 години и не признава друго освен АМ вечер преди лягане.
В щатите също дават на децата навършили една годинка прясно мляко(че и с какао вътре).

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Спрях АМ като стана на 2г4м.И до ден днешен вечер пие прясно мляко по 300мл.  в леглото.Това с препоръчителните дози по книгите не го приемам.Моят син не признава нищо различно от млечна закуска.Трябва да го оставя гладен за да не надвиша дозата ли?

 Щом на детето ти й харесва, давай й мляко, независимо какво.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Какво да ти кажа...ние сме на година и месец и е изцяло на АМ...не иска друго и това е Rolling Eyes Така, че няма страшно...хубаво е детето да приема мляко. Синът ми пие по литър АМ на ден.

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Сина ми е на 1г и 5м. и любимата му закуска е АМ ( правя му 240, става около 260мл ), вечер преди сън също, нищо, че е вечерял 2 часа преди това.
Пробвах да махна вечерното АМ, но виждам, че си го иска. От киселото мляко е в потрес и ужас, прясно мляко яде, но не и с шише. Доволна съм, че поне АМ пие с удоволствие. Ще му го предлагам докато той сам иска.

# 6
  • Мнения: 46 437
Адаптирани за млеката до 1 г., другите са пълноценни, като прясното мляко, но обогатени с разни работи.
Можеш да даваш, докато детето иска, София все още се присеща.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Тери все още си го търси сутрин за закуска и вечер преди лягане.

# 8
  • Мнения: 753
мисля да го давам още поне до 2 години, може и повече, ако го заместя с кисело мляко  newsm78,
...точно това обсъждахме с Хера снощи  Simple Smile
...но в АМ има толкова полезни неща за детето а в киселото мляко са 1 - 2....затова се колебая да го сменям още...

# 9
  • Мнения: 2 019
щом иска детето давай му

# 10
  • София
  • Мнения: 3 271
Давах до 1г АМ, после само прясно.

# 11
  • Мнения: 707
Ти поне не можеШ да се оправдаеШ, че прясното мляко при вас е с неустановен проиzход или неиzвестен състав. ЗаЩо тогава продължаваШ да даваШ АМ вместо нормално прясно мляко?
АМ не е по-полеzно от обикновеното мляко, неzависимо че е обогатено с какво ли не.
Иначе го давай на детето до тогава, докато го пие.

# 12
  • Мнения: 27 524
До 3 годинки би било прекрасно, стига да го пие  Peace
Не мисля, че АМ не е по-полезно, то си е направено специално за деца и си има всичко необходимо.

# 13
  • Мнения: 9 990
Естествено-щом има разработен продукт.Голямата пиеше до 6-7 месец, после отказа.След гогинка отказа и по принцип млечни храни, наското преоткри прясното мляко заради нескуика Confused, да не помислите, че е заради млякото ooooh!Малката върви по нейните стъпки.Стана на 7 месеца скоро и отказва АМ. Confused

# 14
  • София
  • Мнения: 5 718
И синът ми още пие 2 пъти АМ - сутрин, в полузаспало състояние и вечер преди сън. Ще му давам докато откаже.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт