Забременяване с противозачатачни

  • 1 056
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 702
чувала съм че след като се пият 2,3 месеца се забременява по лесно.Вие как мислите?

# 1
  • Мнения: 583
аз ги пих 5 години и като ги спрях след година забременях, а се пазехме все пак/с прекъсване/ Crazy

# 2
  • Мнения: 1 335
Не ти препоръчвам да се тъпчеш с хормони.
Пила съм дълго време противозачатъчни за ПКЯ. Имам две бременности след това - при първата забременях от раз, при втората на четвъртия месец. Хапчетата не дават гаранция за по-бързо забременяване. Затова пък могат да се отразят зле на организма ти

# 3
  • Мнения: 2 019
аз забременях веднага след като ги спрях,бях пила месец преди това

# 4
  • Мнения: 14 133
Не е вярно.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Доколкото знам, по-лесно е, защото поради потискането на овулацията при пиенето им- като се спрат организмът ти "наваксва" с няколко овулации в месец.

# 6
  • Мнения: 14 133
Доколкото знам, по-лесно е, защото поради потискането на овулацията при пиенето им- като се спрат организмът ти "наваксва" с няколко овулации в месец.
newsm78 #Crazy Това от къде го измисли?

# 7
  • Мнения: 3 157
и аз забременям веднага щом спрях да ги пия-още следващия месец.Има някакво отношение към овулацията наистина,не помня какво,някои лекари ги изписват точно за това-за да може като се спрат да се забременее

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Доколкото знам, по-лесно е, защото поради потискането на овулацията при пиенето им- като се спрат организмът ти "наваксва" с няколко овулации в месец.
newsm78 #Crazy Това от къде го измисли?

Чела съм го някъде, само че сега не мога да цитирам източника. Може би "няколко" е пресилено, но е възможно повече от една.

# 9
  • Мнения: 712
Възможно е да има такъв ефект само ако причината за незабременяването е проблем с овулацията. След противозачатъчните яйчниците са като "отвързани" и така се повишава шанса. Но ако причината е другаде - забрави да помогнат.
За да не се заформя дискусия - източникът ми е моят гинеколог, на който безрезервно се доверявам.

Общи условия

Активация на акаунт