Работа за американка в България?

  • 2 748
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 317
Не ми хрумва нищо, та затова се обръщам към вас за идеи.
Моя приятелка, американка, ми беше на гости за 1 месец това лято. Сега обаче й е бръмнала мухата в главата, че иска да се върне и да работи и да живее тук.
Напълно е наясно, че ще взема най-много 1000 лв. заплата, там живее с няколко българи и знае някоя и друга дума, но е готова да научи езика. Наясно е с манталитета, с навиците, с привичките ни. Е, не с всичко, но бързо схваща. На 20 години е, завършила е гимназия, няма никакви допълнителни квалификации, но е адски кадърно момиче!

Та директно на въпроса - какво може да работи една американка в България?   newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 819
20-годишна девойка с гимназиално образование, и ще взима НАЙ-МНОГО 1000 лв? Къде тва и аз да се наредя?  newsm78

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 514
1000 лв?  newsm78 Къде дават такива заплати на 20 годишни с гимназия, че и език не знае? И аз съм кадърна, пък и образование имам  Mr. Green

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
Преподавателка в езикова школа за по-високите нива на езика - това може да стане дори без да знае български. Ама сигурно ще и дадат 500-600лв, едва ли повече. Иначе може и в някой офис на частна фирма, където търсят човек с английски, но трябва да знае български и да не очаква кой знае какво. Е, може и на самостоятелна практика да дава уроци, но за фирмите на чужденци има много финансови изисквания и ако разчита на доходи от такава дейност, направо си е загубена.

# 4
  • Мнения: 6 167
Ами кажи й вместо да прави авантюри да кандидатства за корпус на мира - имат си хора , обучават ги по програми, научават езика в бг среда, вършат добри дела  и някои други неща и пр.
Хем като й дойде акъла в главата и се върне ще има фрий уей към американската администрация.
Но не знам, дали тези доброволци не са завършили поне колеж.. не помня.

# 5
  • Мнения: 1 317
Добре де, аз съм с грешка - най-най-най-много 500лв. да кажем.  Simple Smile
И аз си мислех за Корпуса на мира, тя и без това иска да се занимава с такава дейност. Ще й кажа да разпита, а и аз ще потърся.

В краен случай каза, че е съгласна и да мие чинии  Crazy

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
Ами кажи й вместо да прави авантюри да кандидатства за корпус на мира - имат си хора , обучават ги по програми, научават езика в бг среда, вършат добри дела  и някои други неща и пр.
Хем като й дойде акъла в главата и се върне ще има фрий уей към американската администрация.
Но не знам, дали тези доброволци не са завършили поне колеж.. не помня.
Аз имам такава позната, която работи това. Ама освен  български разбира се,знае и английски, испански и френски, завършила е политология в САЩ,  на 33г. е и образованието по политология много и помогна да започне работа там. Не знам дали това е валидно за всеки желаещ за такава работа.

# 7
  • Мнения: 5 370
Добре де, аз съм с грешка - най-най-най-много 500лв. да кажем.  Simple Smile
И аз си мислех за Корпуса на мира, тя и без това иска да се занимава с такава дейност. Ще й кажа да разпита, а и аз ще потърся.

В краен случай каза, че е съгласна и да мие чинии  Crazy
Ако твоята приятелка знае други езици освен родния и английски, в София наистина може да си намери работа за пари, близки около посочените от тебе. Но знае ли, всъщност? Говоря за испански, френски, немски, португалски?

# 8
  • Мнения: 1 172
Проблемът на повечето български учители по английски е, че не могат да говорят свободно езика, с правилна интонация и т.н. Чувала съм жалките опити на някои учители да си вържат приказката с американец/англичанин. Наистина жалки.... В днешно време почти всеки, който ежедневно работи с чужд език (интернационална компания), говори много по-добре от учителите си.

Човек с майчин език английски има възможност да води уроци (свободни разговори). От такива уроци има много полза за хората, които са дъвкали и предъвкали граматиката, но нямат практика. Според мен това е сферата, в която може добре да се впише. Друга идея - да гледа дете/деца на англоговорящи в България, след съответната преквалификация. Или да работи като учителка в английска детска градина - пак с някаква допълнителна квалификация.

# 9
  • Мнения: 1 317
Ако твоята приятелка знае други езици освен родния и английски, в София наистина може да си намери работа за пари, близки около посочените от тебе. Но знае ли, всъщност? Говоря за испански, френски, немски, португалски?

Всъщност да, знае испански.

# 10
  • Мнения: 3 423
Има и доста барове, пъбове,
нощем може там да работи.
1000 лева са изкарваеми в БГ.

# 11
  • Мнения: 5 370
В краен случай каза, че е съгласна и да мие чинии Crazy
Ако твоята приятелка знае други езици освен родния и английски, в София наистина може да си намери работа за пари, близки около посочените от тебе. Но знае ли, всъщност? Говоря за испански, френски, немски, португалски?

Всъщност да, знае испански.


[/quote]Ако го знае на много добро ниво, в комбинация с родния и английски би могла да работи като съпорт в някоя  голяма интернационална компания, има много подобни обяви, просто трябва да пуснеш търсачка в джобс. бг. Peace Само че не знам как стои проблемът с разрешителни за работа в Бг за чужденци....би трябвало, според мене, първо оттам да започнете.

# 12
  • Мнения: 1 317
За документите и разрешителните тя ще има грижата. Омъжена е за българин, та от тази гледна точка може би нещата ще са по-лесни.


Аз имам задачата да проуча дали има възможности да работи тук, от там нататък ще го мислим  Peace
Благодаря за идеите  Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 819
Омъжена е за българин...

На 20 години? Много млада се е дала Laughing  Нищо лично, дано успее в това, което си постави за цел Peace

# 14
  • Мнения: 1 317
Омъжена е за българин...

На 20 години? Много млада се е дала Laughing Нищо лично, дано успее в това, което си постави за цел Peace

Когато се запознах с нея, преди 4 години тя ми каза - "Аз ще дойда един ден в България". Това лято ми се обади и ми каза - "Чакам те на Часовника в Русе"  Shocked  Омъжила се е за българин,но не по любов, с парите, които й е дал за "сделката" дойде тук и много й хареса.
Ирония голяма - той й плаща, за да вземе гражданство, тя се съгласява, за да има пари да дойде тук!  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт