ваксинирането при недоносените бебчета

  • 3 161
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте мами......Искам да Ви попитам вие кога ваксинирахте вашите бебоци......
Ние станахме на 3 месеца и половина....,коригирана месец и половина........Мислим да слагаме ваксината Пентаксим...така ми казаха в Хасково в неонатология......Вече сме му сложили 2-те ваксини Хепатит В и БЗЖ.....И днес като за заведох да му я слагат джипито ми каза , че трябва да стане на 2 месеца коригирана възраст....

Моля ви ако има по- наясно за ваксините мами нека пишат........Благодаря ви предварително.....

# 1
  • София
  • Мнения: 344
На нас дори в епикризата беше специално подчертано да се продължат имунизациите с противохепатитна ваксина )неонатологията на Майчин дом-София), а останалите да се отложат до 6 м. възраст.Така и направихме.

# 2
  • Мнения: 1 685
а на нас ни казаха че щом станем поне 6 килограма тогава ще се поставят ваксините.така ли трябва да бъде? newsm78 Жорко наддава по-бавно и сега е 4 .300 гр,дали трябва да чакаме толкова ?

# 3
  • Мнения: 12
emi neznam az zatova se pritesnqvam......6toto pove4eto pediatri... mi kazaha 4e ve4e trqbva da gi slagam..dori v mikropediatria v haskovo....
na6eto mom4e ve4e e 5 i 200...abe to vseki doktor ima sobstveno mnenie po tozi vupros...zatova trqbva da se vslu6vame v edin doktor......

# 4
  • Мнения: 983
На моето бебе ваксините си ги слагаха така както си вървят по имунизационния калерндар на РБ...В АГО са му сложили първата, педиатъра му слага останалите  ....Аз също съм от Хасково  Mr. Green Ако не е тайна, кой е вашият педиатър?

# 5
  • София
  • Мнения: 344
Попитай д-р Слънчева (д-р Нивеа бебе).

# 6
  • Мнения: 12
e az ne sum ot haskovo...no  malkiq be6e tam v mikropediatria.....i se konsultiram s dr.Vacheva....tq mi kaza da mu slaja pentaksim.....nie sme na 3 mesca i 16 dni i kaza 4e ve4e moje da q slagame....

# 7
  • София
  • Мнения: 168
Нашата педиатърка направо ми каза " няма какво да го мъчиме с тия ваксини сега ,като мине 6 месец ,ще ги започнем ."Така и направихме   и сега вече  ги имаме всички. Peace

# 8
  • Мнения: 7
Ние също сме недоносени. В момента сме на 1 г. и 2 мес. и все още сме ваксинирани само срещу хепатит и му е слагана в болницата БЦЖ. На нас ни е забранено ваксинирането срещу коклюш. До колкото знам това зависи от степента на недоносеност. Нашата педиатърка каза, че е по- добре да поизчакаме още с ваксините, че сме и назад с килограмите- 7.820 кг. Всяка сряда в педиатрията има комисия по ваксините.

# 9
Недоносеност е сред противопоказанията за ваксиниране до определена възраст. На нашата епикриза изрично пишеше освободено от имунизации съгласно Наредба 2 ( сега действащата е N 15). Ето часта от наредбата която касае този въпрос :
IV. Противопоказания при имунизации на новородени деца
1. Остри инфекциозни заболявания.
2. Фебрилни състояния.
3. Гърчов синдром.
4. Исхемични, хеморагични, възпалителни и травматични увреждания на централната нервна система.
5. Проведени кръвопреливания.
6. Недоносеност:
6.1. недоносени деца с клинични и параклинични симптоми за интравентрикуларен кръвоизлив не се имунизират до 6-месечна възраст;
6.2. здравите недоносени деца се имунизират след навършена коригирана двумесечна възраст, т.е. два месеца след определения термин за раждане (напр. при термин за раждане 20.IХ.1992 г. и раждане на 20.VII.1992 г., детето може да се имунизира след 20.ХI.1992 г.);
6.3. деца с много висок риск (родени с тегло под 1500 грама) се отлагат от имунизации до навършване на 6-месечна коригирана възраст; при тези деца не се провежда имунизация срещу коклюш;
6.4. недоносени деца с клиника на неонатален сепсис не се имунизират до 6-месечна възраст;
6.5. недоносени деца с клиника на бронхопулмонална дисплазия не се имунизират с ДТК преди навършване на едногодишна възраст; тези деца могат да бъдат имунизирани с другите ваксини, изисквани през първата година след раждането, след предварителна консултация с неонатолог.

# 10
  • Мнения: 17
Zdraveite nie sme ot Blagoevgrad i sa6to sme roditeli na dve nedonoseni blizna4eta.V na6ta epikriza ot "Maichin dom"v Sofiq pi6e da se otlojat vaksinite do 6  meseca i sega 6te slagama Infanriks(ne sam sigurna dali taka se pi6e).No na6ta li4na e neonatolog i tq ni kaza sa6toto,a mislq 4e kilogramite trqbva da sa 5, no ne sam sigurna.

Общи условия

Активация на акаунт